Motorové píly

Potrebujete si doplniť zásoby dreva na kúrenie, spíliť strom na záhrade alebo urobiť dôkladný poriadok v lese pred nástupom zimných mesiacov? Motorové píly sú ideálnym pomocníkom so širokou škálou využitia. Leto alebo zima, dravé ozubené reťaze sa po celý rok nezastavia. Či už ide o profesionála či občasného užívateľa, v našom sortimente reťazových píl si každý zákazník nájde produkt šitý na mieru.
V ponuke nájdete predovšetkým talianske motorové píly Oleo-Mac, ktoré sa radia v oblasti medzi svetovú špičku. A vyberať si môžete z uceleného radu reťazových elektrických píl aj benzínových píl, od píl hobby cez poloprofesionálne farmárske píly až po píly profesionálne.

Elektrické píly
Benzínové píly
Príslušenstvo

 

 

Ako vybrať motorovú pílu


Video: Ako vybrať
motorovú pílu
Pred samotným nákupom reťazovej píly zvážte, čo všetko chcete s pílou zvládnuť, na čo ju vlastne budete potrebovať. Motorové píly sa vyrábajú v niekoľkých kategóriách, z nich každá má špecifické vlastnosti vhodné na daný účel.

Hobby píly Oleo-Mac - v tejto kategórii sa nachádzajú motorové píly určené na občasné užívanie. Objem motora sa pohybuje do 40 kubických centimetrov a tomu takisto zodpovedá výkon. Pokiaľ plánujete vziať reťazovú pílu do rúk z času na čas, potrebujete narezať niekoľko dosiek alebo dreva do krbu, potom vyberte práve motorové píly z tejto kategórie.

Farmárske motorové píly Oleo-Mac - sú vybavené motormi s objemom od 45 kubických centimetrov a bez problémov sa popasujú s väčším množstvom dreva. Reťazové píly z tejto kategórie sú vhodné aj na občasné rúbanie v lese. Sú ideálnym pomocníkom napríklad pre toho, kto si chce doplniť zásoby dreva na kúrenie. Aj napriek tomu, aké výkonné motory ukrývajú, si tieto motorové píly zachovali kompaktné rozmery.

Profesionálne motorové píly Oleo-Mac - sú každodenným pomocníkom napríklad pri výrube dreva. Tieto reťazové píly majú robustnú konštrukciu, veľký objem motora, vysoký výkon a komfortné ovládacie prvky. Sú koncipované tak, že odvádzajú maximálny výkon aj v tých najťažších podmienkach.

Káblové elektrické píly Oleo-Mac - ich využiteľnosť je zrovnateľná s motorovými pílami z kategórie hobby. Poradia si s konármi a kmeňmi s malým priemerom, porežú dosky a možno po nich siahnuť aj za účelom drobných tesárskych prác. Sú vhodné tam, kde obsluhe nevadí prívodný kábel elektrickej energie.

Pri výbere motorovej píly majte na pamäti, že:

  • Na vybrané motorové píly firmy Oleo-Mac, ktorá patrí medzi celosvetovú špičku a ponúka najvyššiu kvalitu výrobkov, sa vzťahuje bezkonkurenčná záruka 7 rokov.

  • Dĺžka lišty nie je zárukou veľkého výkonu. .
    Pokiaľ nemá reťazová píla patrične silný motor, dlhá lišta stráca význam. Logická rovnica hovorí, že čím dlhšia je na píle lišta, tým viac zubov reťaze je v zábere a tým silnejší motor píla potrebuje. Je teda nutné podľa nárokov budúceho užívateľa nájsť ideálny pomer medzi dĺžkou lišty a výkonom motora. Napríklad profesionáli používajú kratšie lišty aj na vysoko výkonných motorových pílach.

  • Je potrebné počítať s výkonovou rezervou.. Vždy volíme trochu silnejšiu motorovú pílu, akú na svoje bežné účely potrebujeme. Skôr či neskôr nastane situácia, kedy sa bude hodiť vyšší výkon a v tej chvíli svoju rozvahu pri nákupe veľmi oceníme.

  • Dôležité sú aj ochranné pracovné pomôcky, predovšetkým chrániče sluchu a ochranné okuliare.

 

Motorové píly Oleo-Mac - užívateľský komfort a ľahšia údržba

Motorové píly Oleo-Mac disponujú niekoľkými technickými vylepšeniami, ktoré prinášajú užívateľský komfort a zaručujú ľahšiu údržbu stroja. Samozrejmosťou pri všetkých modeloch reťazových píl Oleo-Mac je antivibračný systém, ktorý obmedzuje prenos nežiaducich vibrácii na obsluhu, a takisto niklovaný povrch valca motora zabraňuje predčasnému opotrebovaniu. Aj vďaka tomu môže spoločnosť Oleo-Mac garantovať sedemročnú záruku. Štartovanie motorových píl uľahčuje digitálne elektronické zapaľovanie, dekompresný ventil, poloautomatický sýtič a vstrekovač paliva. Ďalšou výhodou vybraných modelov reťazových píl je bočné napínanie reťaze. Jedná sa o úplne jednoduchý úkon, ktorý užívateľovi ponúka ľahký a komfortný prístup pri dopínaní. Šikovným detailom je pri motorových pílach Oleo-Mac rýchloupínacia matica krytu vzduchového filtra. Povoliť ju je možné len rukou, zatiaľ čo iní výrobcovia preferujú skrutku. Čistenie vzduchového filtra je preto bleskové a uľahčuje údržbu motorovej píly. V neposlednom rade zákazník ocení takisto reguláciu množstva oleja, ktorý maže lištu a reťaz motorovej píly. Regulácia umožňuje prispôsobiť nastavenie mazania konkrétnym podmienkam a tým je možné dosiahnuť významné úspory oleja do píly.

 

MULTIMATE – Motorová jednotka s nadstavcom

Dizajnovo aj škálou využitia zo sortimentu úplne vybočuje motorová jednotka Oleo-Mac Multimate. Ide o multifunkčný model, ktorý vďaka nadstavcom môže nahradiť niekoľko jednoúčelových strojov potrebných na sekanie a úpravu plôch. Výmena nadstavcov je veľmi jednoduchá vďaka patentovanému systému Rev&Go. Na túto motorovú jednotku Multimate sa dá nasadiť aj nadstavec k prerezávaniu. Jednoducho potom môžete prerezávať konáre vo výške troch metrov. Lišta s dĺžkou 25 centimetrov umožňuje ľahké rezanie konárov s priemerom až 10 centimetrov.

Viac o systéme Multimate >>

Servis na všetkých predajniach

Spoločnosť Mountfield ponúka svojim zákazníkom kompletný servis, a to úplne zadarmo. Vyškolení technici na každej predajni odborne poradia pri výbere motorovej píly a zákazníkovi následne zakúpenú reťazovú pílu sprevádzkujú. Na všetkých predajniach sú technici k dispozícii sedem dní v týždni, čo majitelia motorových píl ocenia pri neočakávaných situáciách. Pokiaľ náhle potrebujú náhradnú reťaz na pílu, v Mountfielde ju zoženú aj cez víkend. Samozrejmosťou je brúsenie reťazí. Na vybrané modely motorových a elektrických píl garantuje Mountfield záruku 7 rokov.