Sekery Patriot

  • Použité len tie najkvalitnejšie materiály
  • Nadštandardná záruka 10 rokov
  • Vyrobené v Nemecku
Sekery Patriot

patriotNovinkou na slovenskom trhu, a to exkluzívne v predajnej sieti spoločnosti Mountfield, sú profesionálne sekery PATRIOT, a to ako štípacie, tak univerzálne (vhodné na sekanie a odsekávanie). Podľa typu práce zvolíte aj veľkosť sekery. Vyberať môžete z modelov S, L alebo XL.

Všetky modely sekier PATRIOT vynikajú čepeľami z ušľachtilej tvrdenej ocele a sú pevne spojené s násadami. Nikdy sa tak nemôže stať, že vám pri práci sekera odpadne z poriska. Povrch čepelí je navyše potiahnutý špeciálne vyvinutým fluorplastovým povlakom - xylanom, čo je hi-tech materiál s podobnými vlastnosťami, aké má teflón. Ten je však predchodcom, a teda zastaranou verziou moderného xylanu. Xylan má veľmi nízky koeficient trenia, tzn. že čepeľ prenikne do dreva až o 45% ľahšie a s ľahkosťou ho rozštiepi. Xylan je tiež odolnejší proti extrémnym teplotám a slnečnému žiareniu. Oproti teflónu chráni čepeľ pred koróziou dvakrát viac a je ďaleko odolnejší proti extrémnym teplotám a slnečnému žiareniu. Životnosť sekery je tak výrazne predĺžená. Vďaka unikátnemu tvaru čepele nemusíte pri sekaní vynakladať tak veľké množstvo sily ako keby ste pracovali s bežnou sekerou. Navyše čepele sekier PATRIOT majú aj praktickú hlavu na zatĺkanie klincov.

Na kvalitu dbal nemecký výrobca aj pri výrobe poriska. To je vyrobené zo špeciálneho kompozitného materiálu, ktorý je vystužený sklenými vláknami. Tento špecifický materiál je vysoko odolný voči ohybu, tlaku, starnutiiu a klimatickým podmienkam.

Sekery Patriot Sekery Patriot Sekery Patriot

Užitočnú "vychytávkou", ktorú pri bežných sekerách nenájdete, je meter vytlačený na samotnej sekere. Môžete si tak odmerať, aké veľké polená budete píliť.

Model S má v čepeli navyše praktické očko, ktorým pohodlne vytiahnete z dreva klinec a nebudete sa musieť trápiť s hľadaním riešenia, ako ho dostať von.

Všetky modely sekier PATRIOT sú dodávané v praktickom bezpečnostnom puzdre. To nielen že zabezpečí ostrú čepeľ, ale navyše vďaka nemu môžete sekeru zavesiť.

Sekery PATRIOT patria ku špičkám vo svojej kategórii. Sú takmer nezničiteľné, s dokonalou ergonómiou, vyrobené len z tých najmodernejších materiálov.

Vyberte konkrétny produkt


Popis Predajná cena Akciová cena
  < > < >
NOVINKA
Univerzálna sekera Patriot S
Univerzálna sekera Patriot S Kúpiť Porovnať Detail
Univerzálna sekera Patriot S Profi Najmenší model z radu sekier PATRIOT sa skrýva pod označením S... 53,60 22,60Akciová cena
NOVINKA
Univerzálna sekera Patriot L
Univerzálna sekera Patriot L Kúpiť Porovnať Detail
Univerzální sekera PATRIOT L Profi Univerzální sekera s označením L Profi vám bude věrně sloužit... 82,40 35,40Akciová cena
NOVINKA
Štiepacia sekera Patriot XL
Štiepacia sekera Patriot XL Kúpiť Porovnať Detail
Štiepacia sekera Patriot XL Profi Najväčšia z nového radu sekier nemeckej značky PATRIOT má... 102,00 42,00Akciová cena
Zobrazujem 1 - 3 zo 3 výrobkov.