Drevené brikety 10kg

15 hodnotenie
Kód: 2KAZ0139
4.7
15
15
Dopredaj
Trvale nedostupný produkt
Je nám ľúto, ale predaj skončil.
Nižšie uvádzame náhrady za tento produkt.
Záruka 2 roky

Záruka
2 roky

Odporúča

93%
zákazníkov
5 hviezdičiek
87 %
4 hviezdičky
7 %
3 hviezdičky
0 %
2 hviezdičky
7 %
1 hviezdička
0 %
Technické parametre
Hmotnosť [kg] 2
Výhrevnosť [MJ/kg] 18,7
Zvyšková vlhkosť [%] 10
Popolnatosť [%] 1
Doba horenia [hod.] 4 - 6
Dĺžka [cm] 25 - 28
Priemer [cm] cca 9
Záruka 2 roky
Katalógové číslo 2KAZ0139
2KAZ0139
Celé parametre

Drevené brikety je možné použiť prakticky vo všetkých druhoch vykurovacích telies, hodia sa pre kotly na drevo aj uhlie, otvorené krby a krbové vložky, v neposlednom rade aj pre kachľové pece. Bezkonkurenčne najvyššiu výhrevnosť dosiahnete, keď spaľujete drevené brikety v kotly na drevoplyn. Tento jav je spôsobený veľmi nízkou vlhkosťou lisovaných drevených pilín, a teda ich vysokou výhrevnosťou, ktorá je vyššia ako pri bežnom palivovom dreve. Brikety sú valcovitého tvaru - priemer ± 9 cm, dĺžka ± 27 cm. Brikety sú vo výrobe balené v strečovej fólii po piatich kusoch do jedného balíka. Hmotnosť celého balíka je ±10 kg a jeho obal z recyklovateľnej PE fólie poskytuje briketám ochranu pred vlhkosťou.

Vyrába sa len z kvalitných čistých drevených pilín, ktoré vznikajú ako vedľajší produkt drevospracujúceho priemyslu. Prírodný materiál sa suší a bez akéhokoľvek spojiva sa pod vysokým tlakom lisuje.

Brikety je vhodné skladovať v suchých a uzatvorených priestoroch alebo je možné využiť aj otvorené zastrešené plochy. Pri suchom skladovaní majú prakticky neobmedzenú dobu skladovateľnosti. Vďaka skladnosti palier aj balíkov sú výrazne znížené priestorové nároky na uskladnenie. Spôsob balenia do recyklovateľnej PE fólie, zaručuje briketám malú citlivosť na vzdušnú vlhkosť. Chlad a vlhko briketám nevadí, priamy kontakt s vodou briketám škodí.
Po rozložení ohňa drevom alebo horúcim popolom či iným podpaľovačom horia zo začiatku miernym plameňom potom tlú.

Brikety majú vysokú výhrevnosť a pri spaľovaní vniká len minimálne množstvo popola, ktorý je výborným minerálnym hnojivom. Vďaka praktickému balenie je s briketami jednoduchá manipulácia a je dosiahnutá celkom čistá prevádzka pri kúrení s nimi. Pre svoje vlastnosti sú drevené brikety často označované ako palivo budúcnosti.

Odporúčania ku kúreniu

  • Prikladanie - zaplňujte spaľovací priestor maximálne do jednej polovice, pretože drevené brikety pri horení zväčšujú objem
  • Rozloženie ohňa - oheň rozložte pomocou podpaľovača, drevom alebo odlomte niekoľko kotúčikov brikiet a oheň rozložte obvyklým spôsobom
  • K horeniu plameňom - odlamujte kúsky brikiet veľké ako päsť a v malom množstve prikladajte
  • Na dlhodobé horenie – prikladajte celé brikety a znížte prívod vzduchu
  • Popol je hnojivo - zužitkujte malé množstvo vznikajúceho popola ako výborné minerálne hnojivo

Pri spaľovaní brikiet je dôležitá regulácia vzduchu. Na zapaľovanie je potrebný dostatok kyslíka, aby nastalo správne spaľovanie. K horeniu a následnému tleniu sa naopak prívod vzduchu uzatvára na dlhú dobu uvoľňovania tepla.

Doba horenia a tlenia dobre zlisovaných brikiet sa pohybuje od 4 do 6 hodín. Táto doba závisí okrem kvality zlisovania aj na druhu ohniska a množstva privádzaného spaľovacieho vzduchu.
Vysoké energetické hodnoty drevených brikiet najlepšie vedia využiť kotly na drevoplyn, v ktorých sa palivo najskôr splyňuje a až potom sa plyn spaľuje s účinnosťou až 90 %.

Zobraziť celý popis

Hodnocenie zákazníkov (15)

4,7
Aby sme zaistili férové hodnotenie našich výrobkov, môžu sa ku nim vyjadriť iba zákazníci, ktorí ich vlastnia.
Marcela 30. 11. 2020
Perfektne brikety za skvelu zakaznicku cenu
Marián 26. 11. 2020
spokojnost
  • dlho a dobre hori, netrusi sa.
Ján 12. 11. 2020
Jednoduchá manipulácia, dobré skladovanie, myslím aj na ekológiu a čistotu.
  • Super.
Zobraziť ďalšie recenzie

Pripomienky (0)

K tomuto produktu ešte nikto nenapísal žiadnu otázku.

Máte k výrobku nějaký dotaz?
Zeptejte se, my vám rádi odpovíme.