POSTAVTE SI VIANOČNÝ BETLEHÉM

a vyhrajte vianočný stromček

Wave Sitting

Postavte si doma svoj vlastný originálny betlehém

Pošlite jeho fotografiu do 6. 12. a vyhrajte jeden z 3 vianočných stromčekov.

Vybarvený betlém

Vašej fantázii a šikovnosti sa medze nekladú! Vytvorte a vymaľujte si podľa svojho betlehém (presný návod nájdete nižšie). Tento betlehém môžete prípadne ešte doplniť o ďalšie dekorácie, ktoré máte doma, môžete ho umiestniť do nejakého zaujímavého prostredia, môžete pridať ďalšie, vlastné postavičky či ho vyzdobiť farebnými svetielkami... výsledná podoba betlehému skutočne závisí len na Vás!

Až budete so svojim dielom hotoví, vyfoťte ho a pošlite fotografiu na náš facebook alebo na e-mailovou adresu sutaz@mountfield.sk. Nie len, že sa tak s ostatnými podelíte o podobu svojho betlehému, ale budete mať tiež možnosť vyhrať vianočný stromček: odborná porota totiž odmení vianočnými stromčekmi autorov troch najkrajších a najoriginálnejších betlehémov!

Základ pre stavbu betlehému je možné získať dvoma spôsobmi: buď si ho môžete vytlačiť priamo z tejto webovej stránky alebo ho nájdete na škatuli s tovarom, ktorý ste si u nás objednali. V oboch prípadoch platí, že nepotrebujete nič viac ako nožnice, pastelky/fixky a lepidlo. V prípade betlehému, vytlačeného z tejto webovej stránky, budete potrebovať ešte papierový kartón na podlepenie jednotlivých stránok.

Jednoduchý návod na stavbu betlehému:

  • Vymaľujte si betlehém aj s figúrkami.
  • Jednotlivé stránky betlehému podlepte kartónom s hrúbkou aspoň 3 mm.
  • Vystrihnite postavičky vrátane podporných obdĺžnikov. Výrezy na obdĺžnikoch a hlavnom motíve prestrihnite na hrúbku podkladového kartónu. Najskôr je lepšie výrezy urobiť užšie a podľa stability betlehému postupne ich rozšíriť.
  • Vsuňte bočné diely do ľavej a pravej strany hlavného motívu. To isté urobte aj s postavičkami.
Tři králové