Je libo hovädzie, jahňacie, alebo pstruha?

Vyberte pre svojho miláčika! Všetky tieto druhy mäsa nájdete v našej ponuke.

Kuracie: Má vyšší obsah hodnotných ľahko stráviteľných bielkovín a málo tuku. Obsahuje vitamín B3, ktorý sa podieľa na riadení hladiny krvného cukru a spolu s vitamínom B6 ovplyvňuje metabolizmus. Je zdrojom selénu (ochrana pred stresom, podpora imunity), fosforu (zdravé zuby a kosti), železa, fosforu, zinku, sodíka a draslíka.


Hovädzie: Je bohaté na plnohodnotné bielkoviny a nenasýtené mastné kyseliny. Obsahuje tiež železo (prenos kyslíka v červených krvinkách a vo svaloch), zinok (hojenie rán, podpora imunitu) a vitamínu B12 (priaznivo pôsobí na nervový systém).


Je-libo_ikona_veprove.jpgBravčové: Má vysokú energetickú hodnotu a je horšie stráviteľné. Obsahuje však tiež vlákninu a celý rad vitamínov: A, B-komplex, C, D, E (usmerňujú metabolizmus, udržujú telesné funkcie, posilňujú imunitu).


Jahňacie: Ide o veľmi kvalitné mäso, ktoré obsahuje vysoký podiel nenasýtených tukov a je ľahko stráviteľné. Je zdrojom selénu, železa, zinku a vitamínov skupiny B (správne fungovanie metabolizmu, priaznivé pôsobenie na nervy zrak a srdce, zlepšenie kvality srsti).


Morčacie: Je vynikajúcim zdrojom ľahko stráviteľných bielkovín. Zároveň má najnižší obsah tuku zo všetkých druhov mäsa. Obsahuje železo, zinok, vitamíny skupiny B a tiež aminokyselinu tryptophan (pozitívne pôsobenie na psychiku).


Je-libo_ikona_kachni.jpgKačacie: je ideálnym zdrojom proteínov. Má vysoký obsah nenasýtených mastných kyselín, ktoré znižujú obsah cholesterolu v krvi. Je zdrojom vitamínov A, B3, C, železa, vápnika a selénu.


Je-libo_ikona_zverina.jpgZverina: Má nízky obsah tuku a vysoký obsah bielkovín. Obsahuje tiež vitamíny skupiny B a minerály ako železo, fosfor, sodík a draslík (rovnováha tekutín v tele, podpora nervovej aktivity).


Je-libo_ikona_ryby.jpgLosos a ďalšie ryby: Obsahuje vysoký podiel aminokyselín v optimálnom pomere. Je zdrojom ľahko stráviteľných bielkovín a omega-3 a 6 nenasýtených mastných kyselín (kvalita kože a srsti, rozvoj zmyslových a mentálnych schopností, zdravé srdce a metabolizmus).


Je-libo_ikona_jatra.jpgPečeň: Patrí k najhodnotnejším orgánovým mäsám. Majú vysoký obsah plnohodnotných bielkovín, železa a vitamínov rozpustných v tukoch (A, B-komplex, D). Obsahujú tiež zinok a meď (správne fungovanie nervového systému).