Menu Zatvoriť
043 / 413 38 31 (volajte Po-Pi 9-18 a počas víkendov 9-17)
KAUKAZSKÉ JEDLE – NAJOBĽÚBENEJŠÍ VIANOČNÝ STROM SLOVENSKÝCH DOMÁCNOSTÍ

KAUKAZSKÉ JEDLE – NAJOBĽÚBENEJŠÍ VIANOČNÝ STROM SLOVENSKÝCH DOMÁCNOSTÍ

Vianoce sa rýchlo blížia a predaj vianočných stromčekov je neoddeliteľnou súčasťou sviatkov. Tradične ich začíname predávať koncom novembra. A tento rok to nie je inak. Čerstvo narezané kaukazské jedle - kráľovné medzi vianočnými stromčekmi už na Vás čakajú pred obchodmi!
KAUKAZSKÉ JEDLE – NAJOBĽÚBENEJŠÍ VIANOČNÝ STROM SLOVENSKÝCH DOMÁCNOSTÍ
Jedľu si môžete vybrať v troch veľkostiach od 100 do 250 cm a v troch kvalitatívnych radoch: STANDARD, PREMIUM aj EXCLUSIVE. Stromček v najžiadanejšej veľkosti 150 - 200 cm si môžete kúpiť len za 15,50 €! Samozrejmosťou sú aj doplnkové služby, ako napríklad orezávanie kmeňa alebo balenie stromu len za 1,35 €.

Cesta vianočného stromčeka až k Vám

Severné Dánsko, neďaleko Viborgu - plantáže, okolo ktorých miestni poľnohospodári pestujú najobľúbenejšie stromy v celej Európe. Jedným z nich je Ulrik Johansen, ktorý nedávno prevzal rodinný podnik po svojom otcovi.                                                              
Dánski pestovatelia majú, samozrejme, špeciálne mechanizmy, ale stále sa nezaobídu bez ručnej práce. "Začíname zberom šišiek, aby sme získali semená, z ktorých v priebehu štyroch rokov vypestujeme sadenice v škôlkach. Tie sa potom prenesú na konečné miesto, kde z nich v priebehu niekoľkých rokov vyrastú jedle vhodné na zber. Jedľa kaukazská rastie veľmi pomaly (do 200 cm za 15 rokov), takže každý centimeter stromu má svoju hodnotu," vysvetľuje pán Johansen. To však nie je všetko. Každoročne sa venujú orezávaniu stromov, aby si zachovali požadovaný tvar.

   

Dôsledná kontrola každého stromčeka

Kaukazské jedle prvotriednej kvality sa dodávajú priamo z Dánska v postupných zásielkach, aby sa zaručila ich čerstvosť. Kvalita stromov je našou najvyššou prioritou. Nečakáme na to, aké stromy nám pošlú dodávatelia, ale sami ich aktívne vyberáme a zameriavame sa na čo najdôkladnejšiu kontrolu ich vzhľadu a stavu. Vopred vysielame priamo k pestovateľom v Dánsku odborný tím inšpektorov a vybraných zástupcov predajní pod vedením skúsenej českej dendrologičky (dendrológia - veda o stromoch). Inšpektori potom kontrolujú strom po stromčeku a označia len tie, ktoré spĺňajú naše najprísnejšie kritériá. Jedle potom priebežne režeme a prepravujeme do všetkých našich predajní, aby sme mohli zaručiť ich absolútnu čerstvosť a prvotriednu kvalitu!

Obsah obrázku strom, jehličnan, rostlina, exteriérPopis byl vytvořen automaticky

Nie je jedľa ako jedľa

Klimatické a pôdne podmienky na pestovanie vianočných jedlí sú na Jutskom polostrove jedinečné a inde v Európe sa nevyskytujú. Hovorí sa, že kaukazské jedle rastúce v Dánskom kráľovstve sú rovnako výnimočné ako plzenské pivo. Ale nie každý ich dostane. Dánski pestovatelia uprednostňujú dlhodobo etablovaných a osvedčených odberateľov.


 
Rezaný stromček je ekologickejší!

Ak chcete byť ekologickí a šetriť prírodu, vyberte si rezaný strom. Áno, čítate správne. Tvrdenie, že umelé stromy šetria prírodu, je už dávno vyvrátené. Podľa správy spoločnosti Éconso umelý stromček šetrí životné prostredie len vtedy, ak ho jeho majitelia používajú aspoň 20 rokov. Nehovoriac o tom, že podľa odborníkov z Viedenskej univerzity sa na výrobu a distribúciu jedného umelého stromčeka spotrebuje viac kyslíka, než koľko ho vyprodukuje niekoľko stoviek živých stromčekov počas celého vegetačného obdobia. Umelé stromčeky sa v skutočnosti vyrábajú z plastu, hliníka a iných materiálov, ktoré nie sú šetrné k životnému prostrediu, a z Číny do Európy putujú tisíce kilometrov. Zanechávajú za sebou poriadnu emisnú stopu, nehovoriac o náročnosti ich likvidácie.
Vianočné stromčeky sa teraz pestujú v pravidelných radoch na špeciálnych farmách, kde sa každý vyrúbaný stromček okamžite nahradí novou sadenicou. Barbarské nájazdy na mladé stromčeky rastúce voľne v lese už dávno nie sú potrebné - prečo riskovať vysoké pokuty, keď si môžete pohodlne vybrať z ponuky krásnych živých stromčekov za rozumnú cenu?
 

Ako sa  správne o stromček starať

Ak mu poskytnete správnu starostlivosť, môžete si byť istí, že bude počas celých sviatkov v dobrej kondícii a bez problémov vás bude tešiť až do januára.
Pred vložením do vody môžete zo spodnej časti kmeňa odrezať niekoľko centimetrov. Čerstvý rez môže prijať až 10 litrov vody a vydrží dlhšie čerstvý. Dbajte na to, aby kôra siahala pod hladinu vody v nádobe - stromy nasávajú vodu cez pletivo pod kôrou. Jedličku tak môžete bez problémov nechať na balkóne, terase alebo v chladnej chodbe až do Štedrého dňa.
Dôležitý je aj výber stojana, v ktorom bude stromček na Vianoce upevnený. Ideálne sú stojany, ktoré sa dajú naplniť vodou. Strom v nej bude mať dostatok vlahy. Samozrejme, v miestnosti sa spotrebuje aj veľa vody, preto ju nezabudnite doplniť. Mnohí ľudia sa často rozhodnú pre zavlažovanie postrekovačom, ale to pre veľký strom nestačí. Najmä ak ho máte umiestnený v tesnej blízkosti vykurovacieho telesa. Ak nemá dostatok vody, ihličie veľmi rýchlo opadá.
 
Vstúpte do vianočných kráľovstiev!

A keď si prídete po vianočný stromček, nezabudnite vziať so sebou manželku a deti. Kým vy budete vyberať stromček, Vaša manželka a deti budú v teple predajne vyberať krásne vianočné ozdoby. V tohtoročnej vianočnej ponuke ozdôb a dekorácií nájdete viac ako 1 200 druhov v 6 vianočných štýloch: VIANOCE TRADIČNÉ, MODERNÉ, ZO SEVERU, BIELE, STAROČESKÉ VIANOCE a MRAZIVÁ ROZPRÁVKA. U nás si môžete vybrať presne podľa svojho vkusu. Interiér a exteriér dokonale ladia pre tú správnu vianočnú atmosféru, v ktorej sa všetko trbliece, leskne, dýcha vôňou, mrazom a podmanivým teplom.

Mohlo by vás zaujímať

Rezané stromčeky
Stojany na vianočný stromček
Vianočné dekorácie

Tipy pre vás

Stojan na vianočný stromček Grip
54,90 € 27,40 €
Stojan na vianočný stromček Automatic
101,00 € 46,90 €
Stojan na vianočný stromček Rustic
137,00 € 62,70 €