A KTO POVEDAL, ŽE RETRO NIE JE POHODLNÉ?

A KTO POVEDAL, ŽE RETRO NIE JE POHODLNÉ?

Spomínate? Pred mnohými rokmi bola veľká zháňačka po starých stoličkách, komodách či skriniach. Hľadali sa „poklady“ na vidieckych povalách, v stodolách a bohvie kde ešte. Záujem o všelijaké repliky však neutícha a v obchodoch sa ich ponúka viac ako dosť. Na tejto nostalgickej vlne sa aktuálne zviezli a dizajnéri záhradného kresla Allure.

Na kávičku ideálne

Lenže tento štýlový kúsok je úplne niečo iného, ako tuctové napodobeniny z regálov nábytkových reťazcov. Allure je skvost. Už napríklad preto, že má podnož vyrobenú z prvotriedneho eukalyptového dreva, ktoré je navyše ošetrené špeciálnou olejovou lazúrou zaručujúcou vysokú ochranu pred poveternostnými vplyvmi. A v lisovanom sedáku z kvalitného plastového kompozitu v čiernej alebo bielej farbe sa vďaka starostlivému ergonomickému tvarovaniu sedí jedna radosť. Nie sú ani potrebné poťahy či vankúše. V tom sa Allure výrazne líši od iných kópií staršieho nábytku, pretože skôr sa na pohodlie veľmi nehľadelo a o ergonómiu sa stolári príliš nezaujímali.

Inými slovami popoludňajšiu kávu so zákuskom si v spoločnosti rodiny alebo priateľov usadených do kresiel Allure rozhodne skvelo vychutnáte.

Do záhrady aj do bytu

Kreslo Allure je možné veľmi dobre kombinovať napríklad s dizajnovo taktiež veľmi podarenými stolmi Variant. Ide o tzv. chytré stoly, pri ktorých si môžete skombinovať podnož a dosku podľa svojich predstáv a vkusu. Naším tipom ku kreslám Allure je variant s eukalyptovou podnožou Lion doplnený kompozitnou doskou Duranite.

Takáto zostava sa bude úžasne vynímať nielen v otvorenom záhradnom priestore či na vonkajšej terase, ale tiež v zimnej záhrade, alebo ako výrazný prvok bytového interiéru.