Bublinkové novinky vo „Vernostiaku“

Bublinkové novinky vo „Vernostiaku“
Vychutnajte si jemné retiazkové perlenie s nádychom luxusu! Rodina šumivých vín vo Vernostnom programe Mountfieldu sa totiž utešene rozrastá.

K najslávnejšiemu talianskemu šumivému vínu Prosecco pribudli do našej ponuky ešte Spumante a Frizzante. Dodáva nám ich rodinné vinárstvo Cantine Pirovano so sídlom v oblasti Veneto, ktorého tradícia siaha až do roku 1895.

Frizzante má žiarivo zlatú farbu so zlatými a slamovými odleskami s vôňou, v ktorej sú obsiahnuté tóny zrelého ovocia a kvetinového nádychu. Vyvážená, šťavnatá chuť s dlhším záverom zaujme príjemným, osviežujúcim perlením a ovocnými podtónmi.

Spumante zaujme slamovo žltou farbou s jemným perlením a delikátnou ovocnou vôňou. Čerstvá, svieža, dobre vyvážená chuť pripomína vyzreté ovocie a hroznové víno. Víno je vyrábané prevažne z odrôd Chardonnay a Glera. Druhotné kvasenie metódou Charmante prebieha, rovnako ako pri Proseccu, vo veľkých nerezových tankoch. Víno je uzatvorené vo fľašiach klasickým korkovým štopľom.
Obidve šumivé vína sa pijú dobre vychladené. Hodia sa k hydinovému mäsu a k rybám, zeleninovému rizotu alebo jedlám z plodom mora. Piť ich môžete aj ako aperitív, súčasť miešaných nápojov alebo len tak pre radosť.  

Vďaka ich zaradeniu do nášho Vernostného programu si môžete aj tieto kvalitné talianske perly zaobstarať za ceny výrazne nižšie, ako je na trhu bežné.