Krovinorezy: ich čas je tu

Krovinorezy: ich čas je tu

Tiež vás zaskočilo tempo, s akým tento rok rastie tráva? Nemáte čas kosiť niekoľkokrát do týždňa a vaša rotačná kosačka má potom s prerastenou trávou problémy? Chápeme vás úplne presne a máme pre vás riešenie: krovinorezy, všestranné stroje určené nielen na kosenie vysokej trávy.

Krovinorezy Oleo-Mac, ktoré máme v ponuke, patria k absolútnej špičke na trhu. Vynikajú mimoriadnou kvalitou použitých materiálov a spracovania, využívajú širokú škálu moderných riešení, ktoré zabezpečujú dokonalý komfort pri práci a vysokú efektivitu,“ konštatuje produktový manažér Tomáš Maryška.
Vstrekovač paliva (primer), poloautomatický sýtič alebo dekompresný ventil pomáhajú k veľmi ľahkému štartovaniu bez nutnosti vynakladať zvláštne úsilie. Antivibračný systém v podobe sústavy pružín alebo gumených silentblokov potlačí nepríjemné vibrácie na minimum. Ak by podobný prvok vo výbave krovinorezu chýbal, museli by ste robiť časté prestávky kvôli únave.

Foto-2.jpgPatentovaný antivibračný systém je maximálne účinný.

K základnému príslušenstvu patrí strunová hlava, ktorá sa používa na kosenie trávy. Štandardom je pre nás poloautomatická strunová hlava so systémom Tap & Go, ktorý dokáže po ľahkom pritlačení na zem sám vysunúť strunu. Táto blesková operácia sa odohráva za chodu stroja. Hlavu Tap & Go od nás dostanete grátis - spolu s popruhmi a oceľovým kotúčom je totiž súčasťou balenia. Ponúknuť ale dokážeme aj hlavu Load & Go, ktorá umožňuje úplne jednoduché navíjanie vyžínacej struny bez nutnosti rozoberania strunovej hlavy.

Krovinorezy sa vešajú na ramenné či chrbtové popruhy. Vďaka tomu je možné pohodlne pracovať aj v ťažko prístupných miestach (svahy, rokliny a pod.) Výkonnejšie modely môžete bez problémov využiť aj na plošné kosenie napríklad na zriedka či nepravidelne udržiavaných pozemkoch, ako sú lúky, sady a pod. Vzhľadom na to, že váha stroja sa v popruhoch rozloží, nie je problém pracovať s krovinorezom aj dlhšiu dobu.

Foto-3.jpg Vysokú trávu napríklad v priekopách pri cestách možno s krovinorezom pokosiť veľmi ľahko.

Ak je potrebné zlikvidovať prerastenú tuhú trávu, mladinu alebo kroviny, vymení sa strunová hlava za troj-, štvor- alebo osemzubý kotúč alebo za trojramenný nôž. S náletmi aj so slabšími drevinami si poradí 22- alebo 80-zubý kotúč.

Foto-4.jpg           S 80-zubým kotúčom možno bez problémov zlikvidovať náletové stromčeky a iné slabšie dreviny.

Teraz v akcii Dni vysokej trávy
V rámci akcie Dni vysokej trávy vám ponúkame krovinorezy za špeciálne, zvýhodnené ceny. Kategória krovinorezy a vyžínače začína na sume 99 €, pričom vyberať môžete z 21 modelov. Tento paletový rad pokrýva potreby pre hobby, poloprofi aj profi využitie. Do akcie sú zahrnuté aj ďalšie stroje, ktoré vám teraz v boji s trávou pomôžu: napríklad bubnové kosačky, kultivátory, strunové kosačky, ale aj rotačné kosačky alebo záhradné traktory. Táto ponuka končí v sobotu 30. 5.

Ako vybrať vhodný stroj
Rozhodujte sa predovšetkým podľa účelu, na ktorý krovinorez využijete, podľa rozlohy a terénu plochy, na ktorej budete pracovať. Alebo lepšie povedané: iný stroj si zaobstará človek, ktorý potrebuje z času na čas vyčistiť okolie plota alebo skalky, iný si zaobstará sadár a iný vyberie profesionálna firma na čistenie verejných priestorov. Ďalším hľadiskom je potom samozrejme kvalita materiálov a spracovania, technické riešenia alebo bezpečnosť a komfort pri práci.
 

Foto-5.jpg Konkrétny stroj by sme mali vyberať predovšetkým podľa rozlohy a podoby pozemku.

S kvalitou svojich strojov sme si 100 % istí. Už vo výrobe ovplyvňujeme ich finálnu podobu a schopnosti, pričom vychádzame z poznatkov z praxe - zo svojich vlastných skúseností i skúseností spotrebiteľských, teda vašich. Kým sa ale stroje dostanú do predaja, prechádzajú sériou výnimočne náročných testov a skúšok u nás aj v zahraničí. Na väčšinu modelov si preto dovolíme poskytovať 7-ročnou záručnú dobu.