Nová kolekcia vín z južnej Afriky: Pripite si s nami na zdravie!

Nová kolekcia vín z južnej Afriky: Pripite si s nami na zdravie!

Máme skvelú správu pre milovníkov ušľachtilého moku! Nielen že sme rozšírili ponuku vín z čilského vinárstva Bisquertt, navyše sme pre Vás zaobstarali rovno celú novú kolekciu vín z juhoafrického vinárstva Swartland.

Teraz u nás nájdete ucelenú ponuku exkluzívnych vín z najrôznejších kútov sveta: Čile, Talianska a Juhoafrickej republiky – kvalitné suché vína biele, ružové, červené aj šumivé víno Prosecco. Či už siahnete po ktorejkoľvek fľaši na našej predajni či na webe, rozhodne nebudete sklamaní. Všetky vína pre Vás starostlivo vybral a zhodnotil pán Martin Pastyřík, prezident Asociácie sommeliérov ČR. Pripite si s nami na zdravie!

Vína od Pacifiku…

Vína na prípitok môžete vyberať napríklad zo známeho údolia Colchagua, ktoré sa nachádza južne od hlavného mesta Santiago de Chile. Vinice ležia na prímorských svahoch Ánd, kde jedinečnú miestnu terroir ovplyvňuje blízkosť Tichého oceánu. Tá udržiava priaznivú mikro klímu s minimálnymi výkyvmi teplôt. Niet preto divu, že vína z rodinného vinárstva Bisquertt získavajú pravidelne vynikajúce bodové ohodnotenia vo svetových súťažiach aj od renomovaných odborných časopisov.

… aj od Atlantiku

Ak dávate prednosť Atlantiku, môžete siahnuť po niektorej z fliaš vinárstva Swartland, ktoré leží v rovnomennej obľúbenej vinárskej destinácii na úpätí Kapských hôr severne od Kapského Mesta. Mikro klímu s ideálnou teplotou tam udržiava vietor prúdiaci na pevninu z rozhrania Atlantického a Indického oceánu a podložie horskej oblasti dodáva vínam typický ovocný charakter.

Ale aj z Jadranu

A pokiaľ chcete zostať v starej dobrej Európe, stačí zamieriť do provincie Treviso v pohorí Valdobbiadene v najsevernejších častiach Jadranského mora. Tá je historickým domovom odrody Glera, z ktorej sa vyrába šumivé víno Prosecco. Pozdĺž rieky Piava obhospodaruje vínnu révu vinárstvo San Martino. Prosecco sa tu vyrába metódou Charmat, druhotným kvasením pod tlakom v nerezovom tanku a vďaka pomerne nízkej cene a vysokej kvalite, úspešne konkuruje pravému šampanskému.

A tá najlepšia správa nakoniec: Všetky vína sme zaradili do nášho Vernostného programu, takže ich kúpite za veľmi výhodné Klubové ceny.

Prihlásiť sa
Uživatel nepřihlášený
Registrovať