Ráčte vstúpiť do „TICHEJ ZÁHRADY“…

Ráčte vstúpiť do „TICHEJ ZÁHRADY“…
Dokážete si predstaviť prácu v záhrade s pomocou strojov, ktoré skoro nepočujete? Vďaka tichosti týchto strojov sa Vaša záhrada môže stať oázou pokoja a pohody. To nie je žiadna hudba budúcnosti, s našou AKU záhradnou technikou je to už dnes realita! Funguje skvelo a navyše je cenovo dostupná pre každého.
AKU záhradná technika je pomerne mladá komodita. Ide o rad strojov, ktoré sú poháňané jedným typom batérie. Batériu je možné použiť na ktorýkoľvek zo strojov v danom rade. V našej aktuálnej ponuke nájdete rotačnú a strunovú kosačku, reťazovú pílu, plotové nožnice a fukár. Životnosť batérie je veľmi dlhá, takže stroje si môžete zadovážiť postupne, pokojne aj počas niekoľkých rokov.


AKU kosačka - akciová cena: 177,00 €

Položili sme pár otázok Petrovi Kopačkovi, nášmu odborníkovi na túto techniku:

V čom sú najväčšie výhody AKU záhradnej techniky?
Výhody tejto komodity sú veľmi široké. Základná myšlienka je používať svoje stroje v záhrade bez toho, aby sme tým rušili seba, alebo svoje okolie. Ďalšou nepopierateľnou výhodou sú nulové emisie. Ďalej, keď si spočítame náklady na používanie benzínových strojov (dolievanie benzínu, oleja, nutný servis), tak používanie AKU záhradnej techniky je aj veľmi ekonomické. Navyše podporuje používateľský komfort a fakt, že nepotrebujete na používanie AKU strojov žiadne káble.
 
Prečo obľuba AKU záhradnej techniky stále vzrastá?
Všetci si uvedomujeme, že pri práci cez víkendy na našich pozemkoch obmedzujeme hlukom svoje okolie, ale aj seba, a to je niečo, čo sa všetci snažíme robiť čo najmenej. Teraz je už možnosť sa tomuto aspektu úplne vyhnúť. Historické nedostatky tejto komodity (dlhý čas nabíjania akumulátora, krátka prevádzková doba strojov a zároveň ich nízka kvalita) už boli odstránené, veď s našou rýchlonabíjačkou máte vybitý akumulátor úplne nabitý za jednu hodinu. Prevádzkové doby pri niektorých strojov dokonca vysoko prevyšujú 60 minút a samotné stroje sú na vynikajúcej technickej úrovni. Už jednoducho nastal čas byť viac AKU.
 
Ako funguje nabíjanie daných strojov?
Akumulátor jednoducho vložíme do nabíjacej stanice, ktorá po zacvaknutí akumulátora rozsvieti LED indikáciu o začiatku nabíjania, a potom nám farebne indikuje plné nabitie batérie. V ponuke máme dva modely týchto nabíjacích staníc. Záleží na každom, aký model zvolí. Ako som už avizoval, naša „rýchlonabíjačka“ dokáže batériu z plného vybitia vrátiť na plnú kapacitu za iba hodinu! Ak sa s nabíjaním neponáhľate, štandardná nabíjacia stanica úplne vybitý akumulátor dobije za 3-5 hodín.
 
Ako dlho vydrží stroj na jedno nabitie pracovať?
Prevádzková doba strojov sa vždy líši podľa typu stroja a spôsobu používania. Je samozrejme rozdiel, ak s reťazovou pílou režeme tvrdé metrové guľatiny, alebo si prerezávame mladé jablone. Všeobecne sa dá povedať, že prevádzková doba sa pohybuje od cca 30 - 80 minút, ak nepočítame extrémne používanie.
 
Ako dlho vydrží samotná batéria?
Na toto sme sa veľmi sústredili pri výbere toho najlepšieho pre našich zákazníkov a môžeme povedať, že sme schopní ponúknuť ozajstnú špičku v tejto komodite. Batéria pri štandardnom uchovávaní (neskladujeme v extrémnom chlade, ani teple a nenechávame dlhý čas úplne vybitú), potom s takmer plnou kapacitou vydrží o dosť viac ako 10 rokov. Naše testy preukázali, že kapacita batérie po viac ako 300 nabíjacích cykloch (priemerný zákazník vykoná zhruba 30 cyklov ročne) je ešte okolo 90 %. To je výsledok, na ktorý sme skutočne hrdí.
 
Ako náročná je údržba týchto strojov?
Ako som už vyššie uvádzal, tak tieto stroje na svoju prevádzku nepotrebujú žiadny benzín, nevydávajú žiadne splodiny a celkovo sa teda omnoho menej znečisťujú. Vďaka tomu je ich servis naozaj pre každého.AKU reťazová píla - akciová cena: 140,00 €