Sauvignon z Mountfieldu kraľuje svetu!

Sauvignon z Mountfieldu kraľuje svetu!
Či už ide o kosačky, bazény, záhradný nábytok alebo akýkoľvek iný náš produkt, vždy sa snažíme ponúkať vynikajúcu kvalitu. To platí aj o našich vínach.


 
Náš Sauvignon Blanc Gran Reserva 2016 z produkcie čílskeho vinárstva Bisquertt sa v konkurencii savignonov z celého sveta na súťaži Prague Wine Trophy umiestnil na prvom mieste a odniesol si zlatú medailu.
 
Ako sa hodnotí
 
Prestížna Prague Wine Trophy je najväčšou medzinárodnou súťažou vín, ktorá sa koná v Českej republike. Členovia poroty sú uznávaní naši aj zahraniční odborníci (degustátori, znalci a predajcovia vína, ale tiež odborní novinári), z ktorých sa niektorí môžu pochváliť najvyššou možnou kvalifikáciou v odbore vína, titulom Master of Wine. Vína sa hodnotia porovnávacou metódou: porotcovia majú pred sebou vždy dvadsať vín rovnakej odrody, ochutnávajú ich celkovo trikrát, sledujú ich vývoj v pohári a porovnávajú ich medzi sebou. Pravidlá pre udeľovanie medailí sú potom prísnejšie ako odporúčané štandardy pre súťaže vín v Českej republike.
 
Súťaž s dobrým menom
 
Vďaka početnej účasti, prísnym kritériám, objektívnemu hodnoteniu a v neposlednom rade tiež vďaka reprezentatívnemu zloženiu poroty si súťaž Prague Wine Trophy vybudovala za desať rokov existencie vysoký kredit. Tohtoročného 11. ročníka sa – rovnako ako v predchádzajúcich rokoch – zúčastnilo viac ako štyri desiatky renomovaných dovozcov vín. V kategórii Sauvignon tak bolo hodnotených celkovo 80 vzoriek tejto odrody z celého sveta, vrátane tých novozélandských, ktoré sú považované za typické. O to je pre nás medaila pre naše víno, a najmä zlatá, cennejšia.