Substráty PREMIUM. Čím prevyšujú všetky ostatné?

Substráty PREMIUM. Čím prevyšujú všetky ostatné?
Tiež patríte k tým záhradkárom, ktorí chcú pre svoju záhradu to najlepšie? Pre to, aby Vaša záhrada žiarila od včasnej jari do jesene pestro farebnými kvetmi a zo záhonov sme zberali zdravé ovocie a zeleninu v najlepšej kvalite?

Potom práve Vám je určený rad substrátov Mountfield Premium, ktoré sú vyrábané v tuzemsku s využitím bohatých skúseností profesionálnych pestovateľov z Veľkej Británie, Holandska alebo Rakúska.
„Prémiové substráty predstavujú to najlepšie z našej ponuky a to vďaka svojmu unikátnemu zloženiu,“ hovorí záhradnícka odborníčka z Mountfieldu Ing. Tereza Veselá. A dopĺňa, že v tejto najvyššej prémiovej kategórii medzi substrátmi, sú záhradkárom k dispozícii hneď 3 druhy: univerzálny
Záhradnícky substrát, substrát Pre muškáty a substrát Pre izbové rastliny.


Na rozdiel od ostatných substrátov obsahujú navyše niekoľko špeciálne zvolených zložiek, ktoré boli namiešané v optimálnom pomere s ohľadom na to, pre aký konkrétny účel má byť ten-ktorý substrát použitý. Vďaka tomu poskytujú rastlinám dokonalé prostredie pre ich rýchle vyklíčenie a celkovo zdravý vývoj. V čom teda konkrétne spočíva výnimočnosť substrátov Mountfield Premium?
„sú zmesou rašeliny z kokosových vlákien, dôkladne vytriedenej svetlej a tmavej rašeliny s jemnou štruktúrou, ale aj perlitu a ílu. Vďaka tomuto výnimočnému zloženiu pomáhajú rastlinám v lepšom hospodárení s vodou, vďaka svojej hrubosti zas poskytujú vyšší podiel vzduchu v koreňovej zóne. Sú neobyčajne kypré, vzdušné a pre rast rastlín predstavujú naozaj luxusné prostredie,“ vysvetľuje Tereza Veselá s tým, že každá zložka má v prémiových substrátoch zásadnú úlohu.
Napríklad jemne drvené kokosové vlákna, ktoré sa k nám importujú z ďalekej Indonézie, sú záhradníckymi profesionálmi veľmi oceňované, pretože zvyšujú kyprosť substrátu a predlžujú jeho životnosť. Podiel tejto zložky je v substrátoch Mountfield Premium skutočne vysoký, dosahuje 10 až 20 percent z celkovej hmotnosti jedného balenia.


Svetlá rašelina potom v tomto mixe zabezpečuje maximálne prevzdušnenie a čierna rašelina zase na seba perfektne viaže vodu a živiny. Obidve tieto suroviny sú dôkladne vyberané a namiešané v ideálnom pomere.
Ďalšiu zložku, teda perlit, asi niektorí skúsenejší pestovatelia a záhradkári poznajú. Jedná sa o ľahkú a zrnitú hmotu, ktorá sa vyrába tepelným spracovaním zo surového perlitu (ľahké vulkanické sklo). Každé zrnko perlitu je veľmi porézne, takže v substráte má nezastupiteľnú úlohu. Zvyšuje podiel vzduchu a stabilizuje vlhkosť v pôde, zlepšuje využívanie hnojív pestovanými rastlinami a prispieva k ich dobrej kondícii. Poslednou významnou zložkou substrátov Mountfield Premium je prírodný íl. Ale nie tak obyčajný, je granulovaný a vďaka tomu má schopnosť do seba pojať živiny obsiahnuté v pôde po zálievke. Tie potom postupne vydáva podľa aktuálnych požiadaviek rastlín.  

Všetky prémiové substráty sú navyše obohatené kvalitným hnojivom so základnými živinami a nevyhnutnými stopovými prvkami, ktoré rastlinám vystačia až na 6 týždňov.
 
Záhradnícky substrát Premium
Je určený k vonkajšiemu pestovaniu zeleniny a kvetov na záhonoch, v skleníkoch, pareniskách aj v kvetináčoch. Vzhľadom k svojmu jedinečnému zloženiu a vhodnému pomeru všetkých prísad, je schopný počas dlhej doby udržiavať kyprosť a vzdušnosť pôdy. Zadržiavaním slnečných lúčov umožňuje lepšie využitie tepla na rast rastlín, urýchľuje ich zakorenenie a prispieva k zadržiavaniu vlahy. To všetko má významný vplyv na tvorbu zdravého a rozvetveného koreňového systému a bohatosť kvetov a plodov všetkých okrasných rastlín a zeleniny. Zloženie: drvené kokosové vlákna, svetlá a tmavá rašelina, perlit, íl a hnojivo. Predáva sa v klasických 70 l vreciach.  
Pre muškáty PREMIUM
Dôkladne vybrané surovinové zloženie tohto špičkového substrátu zabezpečuje optimálne prevzdušnenie koreňového balu pri zachovaní vysokej schopnosti zadržiavať teplo a zálievkovú vodu. Všetky muškáty budú mať rovnako nádherné, zdravé a bohaté kvety až do jesene. Zloženie: drvené kokosové vlákna, svetlá a tmavá rašelina, perlit, íl a hnojivo. V balení v 40 litrových vreciach.
Pre izbové rastliny PREMIUM
Ste nadšenými pestovateľmi všemožných kvetov, najradšej by ste ich mali po celom byte a chcete im dať skutočne len to najlepšie? Potom pri tohtoročnom jarnom vysádzaní a presádzaní vyskúšajte v kvetináčoch tento prémiový substrát s veľkým príjmom vody a zásobou živín, ktoré šikovne uvoľňuje podľa potreby rastlín. Zloženie: drvené kokosové vlákna, svetlá a tmavá rašelina, perlit, íl a hnojivo. V praktickom balení v 20 litrových vreciach.
Prihlásiť sa
Uživatel nepřihlášený
Registrovať