Testovanie výrobkov

 

Naše testy sú nekompromisné: výsledkom je špičkový sortiment a 7-ročná záruka

Možno sme detailisti, ale naša nekompromisná stratégia pri zaraďovaní výrobkov dosortimentu prináša ten najlepší možný výsledok. V našej ponuke nájdete dokonale preverené výrobky, na ktoré poskytujeme najdlhšiu záruku na trhu -- 7 rokov.

Dôkladné testovanie sortimentu priamo vo výrobných závodoch svetových dodávateľov, následné dlhodobé záťažové testy vybraných modelov priamo v našom hlavnom servise, rozoberanie strojov do poslednej skrutky a ich prísne posudzovanie z hľadiska užívateľského aj servisného komfortu. To je len nepatrný zlomok toho, akou cestou musí prejsť záhradná technika, ktorá má ambície sa dostať do vybranej spoločnosti výrobkov ponúkaných zákazníkom v predajnej sieti Mountfield.

Naše kritériá však musia bezpodmienečne spĺňať aj všetky ostatné výrobky, samozrejme teda tiež napríklad bazény, záhradný nábytok, snehové frézy, tlakové umývačky, kachle alebo grily.

 

Výjazdy testovacej komisie

A ako také testovanie produktov v praxi vyzerá? Značný význam prikladáme pravidelnýmzahraničným výjazdom našej testovacej komisie, ktorá má za úlohu zmapovať novinky v záhradnej technike a ich kvalitu. Napríklad s kosačkami a traktormi najazdí sortimentný tím zložený z najskúsenejších odborníkov počas roka stovky hodín. Priamo v areáloch našich dodávateľov sa na trávnatých plochách podrobne odkrývajú vlastnosti jednotlivých strojov.

Svetoví výrobcovia síce podrobujú svoje modely náročným záťažovým testom, my si aj napriek tomu stojíme za vlastným úsudkom. Skúšame, ako sa správajú v teréne, nielen na rovine, ale aj vo svahu a na nerovnostiach. Zaujímajú nás nielen ich pohonné jednotky (z hľadiska spoľahlivosti i výkonu), ale tiež musíme mať istotu, že perfektne kosia aj hustú a prerastenú trávu, že pokosený porast dokonale zbierajú aj keď je vlhký, a že ich obsluha bude mať pri práci očakávané pohodlie.

Pojazd, ergonómia držadiel, technické prevedenie kosiaceho ústrojenstva, uchytenie kolies, zberného koša, použité materiály, odolnosť aj v extrémnych podmienkach, dizajn a nekonečný rad ďalších skúmaných aspektov nám jasne ukáže, či má konkrétny model šancu dostať sa do našej ponuky. Ak sa objaví slabina, strácame záujem.

 

Rozbory v hlavnom servise

Na základe rozhodnutia testovacej komisie sa úspešné kosačky a traktory dostanú do hlavného servisu našej spoločnosti, kde ich čaká ďalšie dlhé obdobie pod drobnohľadom dvadsiatky špičkových servisákov. A tí sú špeciálne vyškolení na to, aby dokázali aj na základe zdanlivého detailu odhaliť budúce možné problémy so správnou funkčnosťou kosačky alebo traktora. Stačí, aby sa im nezdal skrutkový spoj, ložisko v kolese, upevnenie žacieho noža, príliš slabý plast alebo napríklad len riešenie uchytenia držadiel.

Na konci nekonečného seriálu rozborov strojov a testovania ich jednotlivých komponentov stojí formulár s výsledným verdiktom. Ak sa na ňom objaví pečiatka NEODPORÚČAME, nemá model žiadnu šancu presadiť sa medzi elitný sortiment Mountfieldu.

Pretože sa však naši odborníci okrem samotného testovania podieľajú na základe svojich poznatkov aj na vývoji nových modelov, môže predsa len stroj dostať druhú šancu. Podmienkou je však precízne odstránenie nedostatkov. Svetoví výrobcovia oceňujú poznatky našich špecialistov a spoločnými silami sa darí vyvíjať kosačky a traktory, ktoré uspokoja aj najnáročnejších zákazníkov. Ak sa podarí model doladiť podľa našich prísnych kritérií, absolvuje znovu celý výberový proces a na jeho konci sa môže dočkať úspechu.

 

To najlepšie na trhu

Rovnako dôkladné testovanie sa týka aj ostatných výrobkov v našom sortimente, prístup k ich výberu je samozrejme individuálny podľa charakteru danej komodity. Špeciálnym testovacím maratónom prechádzajú bazénové komponenty, nábytok, grily a ďalšie výrobky.

V žiadnom prípade však nepodceňujeme ani jeden z krokov, ktoré vedú k výberu prvotriedneho tovaru. Doterajšie skúsenosti nám ukázali, že mravčia práca pri testovaní je nevyhnutnosťou. Stále chceme ponúkať to najlepšie na trhu, preto zo svojich požiadaviek nepoľavujeme, naopak ich neustále stupňujeme. Špičková kvalita a spokojnosť našich zákazníkov je pre nás prioritou číslo jedna.