043 / 413 38 31 (volajte Po-Pi 9-18 a počas víkendov 9-17)

Solárny ohrev Spiral

9 hodnotenie
Kód: 3BTE0374
4.2
9
9
Trvale nedostupný produkt
Je nám ľúto, ale predaj skončil.
Nižšie uvádzame náhrady za tento produkt.
K produktu môžete potrebovať
Príslušenstvo Návody

Aktuálne náhrady pre Solárny ohrev Spiral

Technické parametre
Hmotnosť balenia [kg] 12,5
Rozmer balenia [cm] 25 x 124 x 84
Záruka 3 roky
Katalógové číslo 3BTE0374
3BTE0374
Celé parametre

Solárny ohrev SPIRAL je ideálny ako pre ohrev vody v bazéne, tak na ohrev úžitkovej vody. Vďaka svojim rozmerom (80 x 120 cm) vyniká efektivitou ohrevu, jeho rozmery však zároveň umožňujú vypustený ho ľahko preniesť na iné miesto či uskladniť na zimu. SPIRAL má podstavné nožičky, ktoré umožnia naklonenie ohrevu a zvýšia tak jeho účinnosť.
Solárny ohrev zvýši teplotu vody v bazéne až o 6 °C bez nároku na nákladné zdroje energie. Vďaka solárnemu ohrevu môžete mať o niekoľko týždňov dlhšiu kúpaciu sezónu. Je vhodný pre všetky bazény s pieskovou filtráciou.


Ako solárny ohrev pracuje?
Solárny ohrev pohlcuje tepelnú energiu slnečných lúčov a odovzdáva ju vode, ktorá ohrevom prúdi. Chladná voda z bazéna je pomocou čerpadla filtračného systému vháňaná do solárneho ohrevu. Priechodom solárnym ohrevom sa voda ohrieva a teplejšia sa vracia späť do bazéna. Dvojitá konštrukcia ohrevu zabraňuje ochladzovaniu prúdiacim okolitým vzduchom a tiež zabezpečuje kumuláciu tepla, čo kladne ovplyvňuje účinnosť výrobku. Využívate tak zadarmo slnečnú energiu na ohrev bazénu. Použité materiály nehrdzavejú, ani nezarastajú vodným kameňom.


Kedy pracuje solárny ohrev dobre?
Správne nainštalovaný solárny systém zvýši teplotu vody v bazéne až o 6 °C počas sezóny oproti bazénom bez ohrevu. Ak je pod mrakom alebo daždivo, solárny ohrev bude pracovať horšie. Stačí ale jeden alebo dva slnečné dni a teplota vody sa rýchlo vráti späť. Teplota vody v bazéne by nemala presiahnuť 30 °C. Teplá voda príliš neosvieži a navyše vytvára optimálne podmienky pre rast rias. Tiež niektoré komponenty bazénov môžu mať teplotné obmedzenia. Môže napríklad dochádzať k mäknutiu fólie fóliových bazénov. Preto solárny ohrev nepoužívajte v čase, keď voda v bazéne dosiahne 30 °C.


Kde mám ohrev umiestniť?
Ohrev umiestnite tam, kde je dostatok priameho slnečného svitu (najmenej 6 hodín denne). Čím dlhšie sa slnko opiera do ohrevu, tým bude výsledok ohriatia vody lepší. Ak zvolíte inštaláciu na streche, orientujte ohrev na juh až juhozápad. Optimálny sklon ohrevu v období používania máj až september je medzi 30-45 stupňami. Z bezpečnostných dôvodov neinštalujte ohrev vo vzdialenosti do 1,5 m od bazéna. Mohlo by to uľahčiť vstup detí alebo zvierat do bazéna. Umiestnenie ohrevu zvoľte tak, aby nemohlo dochádzať k mechanickému poškodeniu priehľadného krytu napr. odletujúcimi kameňmi pri kosení trávy.


Potrebujem špeciálne čerpadlo?
Ak je čerpadlo filtrácie v poriadku, nebude žiadny problém s inštaláciou solárneho ohrevu v blízkosti filtrácie a bazéna. Ohrev obmedzuje voľný prietok iba minimálne, nedochádza tak k zaťažovaniu čerpadla. Iba v prípade, keď bude ohrev inštalovaný ďalej od bazénu alebo vyššie nad hladinou vody v bazéne, je nutné túto inštaláciu konzultovať s odborníkom. Maximálny pracovný tlak solárneho ohrevu je 2 bary.


Ako veľký solárny ohrev by som mal použiť?
Pre zachovanie efektivity ohrevu vody sa odporúča použiť pre bazény s objemom vody do 20 m³ 3 solárne ohrevy a pre bazény s objemom do 30 m³ potom 4 vzájomne prepojené solárne ohrevy. Jednotlivé ohrevy možné medzi sebou spájať pomocou bazénových hadíc, prepojenie sa vykonáva paralelne. Ak zvolíte nižší počet ohrevov, než koľko by mal byť podľa veľkosti vášho bazéna, výsledok solárneho ohrevu nebude uspokojivý. V oblastiach, kde je chladnejšie a kratšie leto odporúčame použiť ohrevov radšej viac.


Aké ďalšie diely sú potrebné na inštaláciu?
Na inštaláciu budete potrebovať dostatočnú dĺžku hadice alebo potrubia. Inštaláciu iným spôsobom ako na priložených nôžkach je potrebné konzultovať s odborníkom, pre toto použitie odporúčame použiť pevnú inštaláciu z PVC trubiek; na to budete potrebovať lepidlo na PVC a príslušné fitingy. Pozor na použitie PVC-U v bezprostrednej blízkosti ohrevu, kde teplota môže dosahovať až 80 °C.


A čo solárna plachta?
Solárna plachta udržuje teplo v bazéne počas noci, obzvlášť na začiatku a na konci kúpacej sezóny. Za horúcich letných dní sa solárna plachta musí z bazéna zložiť, pretože priamy slnečný svit prehreje vodu hlbšie, než cez materiál solárnej plachty. Solárnu plachtu je možné používať v kombinácii so solárnym ohrevom - v noci plachta udržuje teplo, vo dne prehrieva vodu solárny ohrev.


Ako ohrev zapojiť?
Solárny ohrev zapojte na výstup z filtrácie. Medzi ohrevom a vratnou tryskou do bazéna potom nesmie byť žiadny odpor, napr. ventil, filtračná nádoba a pod., ktorý by zvyšoval tlak v telese ohrevu. Odporúčané zapojenie ohrevu je znázornené na titulnej stránke návodu.


Na čo slúži ručný obtok solárneho ohrevu?
Solárny ohrev funguje len v prípade, že na neho svieti slnko. V noci býva teplota okolitého vzduchu nižšia, čo by viedlo k opačnému efektu, tzn. k ochladzovaniu vody. Ručný obtok umožňuje vyradiť zariadenie z činnosti v čase, keď nie sú vhodné podmienky pre solárny ohrev, napr. pri nočnom filtrovaní alebo v okamihu, kedy teplota voda dosiahne 30 °C.

Zobraziť celý popis

Príslušenstvo

Hodnocenie zákazníkov (9)

4,2
Aby sme zaistili férové hodnotenie našich výrobkov, môžu sa ku nim vyjadriť iba zákazníci, ktorí ich vlastnia.
Maroš 20. 9. 2017
ohrev funguje tak ako má
Miroslav 12. 7. 2017
Solárny kolektor som napojil s problémami k pieskovej filtrácii nakoľko k nej neboli redukcie. Vývod a prívod končí výstupom na 32mm hadicu a výstup z pieskovej filtrácie je ukončený 64cm závitom.Všetko som musel zredukovať až v Brahame. Piesková filtrácia má vyšší výkon a solárny ohrev nestačí ohriať vodu. Tak som filtráciu napojil na časovač s krátkym cyklom. Aj tak to nestačilo. Možno by pomohlo prepojiť dve, alebo až tri solárne ohrevy. A pritom mám len 5000L bazén.
  • Nieje možné pripojiť priamo k filtrácii bez redukcie.
Juraj 28. 4. 2017
V celku dobrý, ľahká montáž no mohol by byť väčší.
  • ok
  • nie
Zobraziť ďalšie recenzie

Pripomienky (0)

K tomuto produktu ešte nikto nenapísal žiadnu otázku.

Máte k výrobku nějaký dotaz?
Zeptejte se, my vám rádi odpovíme.