Sme česká firma so zastúpením na Slovensku

Sme firma s českými koreňmi, založená v roku 1991. Za roky poctivej práce sme vyrástli na najväčšieho českého aj slovenského predajcu záhradnej techniky, nábytku, bazénov a ďalších potrieb pre záhradu. Začínali sme v jednej malej predajni a dnes, v Českej republike aj na Slovensku prevádzkujeme sieť desiatok predajných centier. Sme nie len najväčší špecializovaný predajca záhradnej techniky a bazénov v celej Európe, ale aj výrobca.

Náš úspech je založený na širokej ponuke kvalitných produktov a služieb a aj na ľuďoch, ktorí u nás pracujú. V renomovaných verejných prieskumoch hobby marketov umiestňujú zákazníci pravidelne spoločnosť Mountfield na prvé priečky rebríčka, čo sa týka ochoty a profesionality predajných technikov. Týchto ocenení si veľmi vážime a zároveň nás to zaväzuje k neustálemu rozvoju našich služieb.
Chceme aj naďalej stáť po boku českých a slovenských majiteľov záhrad a byť ich prvou správnou voľbou pri rozhodovaní o nákupe rodinného bazéna alebo odborným poradcom, s ktorým budú riešiť nákup vybavenia pre dom a záhradu.  A preto medzi seba hľadáme kolegov, ktorí nám pomôžu tohto cieľa dosiahnuť.

 

AKÁ JE NAŠA VÍZIA

Naše vízia je stále sa rozvíjať, rozširovať veľkosť sortimentu, zlepšovať ponuku sprievodných služieb, zlepšovať kvalitu nákupného prostredia na našich predajniach, sústrediť sa na zvyšovanie odbornosti našich predajných technikov, ruku v ruke s individuálnym prístupom ku každému zákazníkovi.

„Dôveru zákazníka si zaslúžia len tí najlepší“

Čítať viac

Môj život v Mountfielde

Jana Moravová, Generálna riaditeľka

V dnešnej dobe je pomerne jednoduché nájsť si iné miesto, pokiaľ je človek so svojou prácou nespokojný – stačí sa len rozhodnúť. A množstvo ľudí, hlavne mladších, to aj urobí, niektorí dokonca aj veľmi často. Preto si myslím, že nie je lepší spôsob, ako predstaviť môj vzťah k Mountfieldu, než povedať, že tu pracujem od roku 1993.

Začínala som ako referentka náhradných dielov v malom oddelení servisu, po 2 rokoch som sa stala vedúcou oddelenia náhradných dielov, potom som prešla ešte mnohými pozíciami. Každá nová pozícia bola o širšom zábere a väčšej zodpovednosti. Takže keď som sa v roku 2010 stala výkonnou riaditeľkou, poznala som firmu doslova ako svoje topánky.

Ale život v Mountfielde išiel ďalej a v závere roku 2016 prišiel ďalší krok, bola som vymenovaná na pozíciu generálnej riaditeľky. Keď sa teraz spätne obzriem na tých 26 rokov v Mountfielde, napĺňajú ma pocitom radosti, akú skvelú a úspešnú obchodnú firmu sme vybudovali, aké hodnoty sme tu nastavili, ako sa venujeme medziľudským vzťahom a akú zdieľame firemnú kultúru. Súčasne ale pociťujem obrovský záväzok – vytvárať v Mountfieldu pre bezmála 1800 kolegov v Čechách a na Slovensku také prostredie, aby mali motiváciu vydať zo seba to najlepšie, aby dosahovali skvelé výsledky, aby im práca v našej spoločnosti dávala zmysel a boli tu spokojní. A to isté platí aj pre Vás, našich nových kolegov.

Čo sa týka možností kariérneho rastu v Mountfielde, myslím, že môj príklad hovorí za všetko.

Značka Mountfield sa stala symbolom českého a slovenského úspechu.

Na čo sme hrdí

V priebehu rokov sme získali množstvo významných ocenení od odbornej aj laickej verejnosti a sme na ne hrdí.

 

Pomáhame

Úspech firmy chápeme v širších súvislostiach, a to nie len v podobe obchodných úspechov, a tak sa snažíme pomáhať, kde je potrebné. Dlhodobo podporujeme rôzne charitatívne a sociálne projekty. Teší nás, keď pomôžeme vybaviť zázemie detského domova, alebo keď s našou podporou môžu opustené deti vyraziť na letný tábor či zimné radovánky. Sme veľmi aktívni aj v kultúrnej a športovej oblasti. Za celú dobu našej pôsobnosti sme na všetky tieto projekty vydali už niekoľko státisíc eur a budeme v tom pokračovať aj naďalej.

Nerobíme to kvôli tomu, aby sa zviditeľnili. Ale preto, aby sme ľuďom, ktorí nemali dosť šťastia, vyčarili úsmev na tvári a pomohli im k lepšiemu a hodnotnejšiemu životu. Dúfame, že náš príklad pomôže strhnúť aj ďalších nasledovníkov.