Menu Zatvoriť
043 / 413 38 31 (volajte Po-Pi 9-18 a počas víkendov 9-17)

Chondro pro psy a mačky 80 g

Kód: 2KRM1152
0
0
0
Cena verný priateľ
Novinka
25,50 €
12,45 €
Chcete nakupovať výhodnejšie za cenu Verný priateľ?
Prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
9,85 € Ceny Verný priateľ
KS
Silná a účinná kompletná výživa kĺbov pre psov a mačky. Nevyhnutný doplnok pre šteňatá aj dospelé psy veľkých a obrích plemien, psy vo vysokej záťaži a psov seniorov.

Vyživuje kĺbové chrupavky, podporuje lubrikáciu kĺbovej tekutiny, predchádza problémom s kĺbmi a pomáha pri pohybových problémoch. Obsahuje všetky dôležité látky pre kĺby aj svalové tkanivo. Obsiahnutý vitamín C a MSM zvyšujú zabudovanie týchto látok do kĺbového aparátu. Celý obsah je dôkladne zložený tak, aby bola zabezpečená maximálna účinnosť a tiež vzájomná podpora jednotlivých živín medzi sebou na dosiahnutie maximálneho výsledku.
Detailný význam jednotlivých zložiek v zmesi:

Hydrolyzovaný hovädzí kolagén je bielkovina a základná stavebná hmota svalového tkaniva (chrupavky, väziva, šľachy). Má vysokú stráviteľnosť a je dôležitým prvkom na spevnenie celého pohybového aparátu.

Glukosamín sulfát je najpoužívanejšou látkou v kĺbovej výžive. Ide o zdroj glukosamínu, ktorý sa prirodzene vyskytuje v kĺbových chrupavkách. Spoločne s chondroitínom zodpovedá za regeneráciu kĺbových chrupaviek a tkaniva a tým aj prispieva ku zlepšeniu pohyblivosti zvieraťa.

Chondroitín sulfát kladne ovplyvňuje metabolickú rovnováhu chrupaviek. Prispieva k udržaniu pružnosti a pohyblivosti kĺbov. Podporuje tiež využitie vápnika a fosforu v tele. Zvyšuje účinnosť vitamínu C.

MSM je zlúčenina obsahujúca síru (je zdrojom organickej síry), ktorá sa prirodzene vyskytuje v rastlinách, zvieratách aj v ľudskom tele. MSM je dôležitý pre správne začlenenie kolagénu v chrupavkách. Podieľa sa výraznou mierou na obmedzení bolestivosti kĺbov a pre psa ide o prirodzené analgetikum. Má proti zápalové, antioxidačné aj detoxikačné účinky. Priaznivo sa podieľa aj na vzhľade kože, srsti, pazúrov.

Vitamín C (kyselina L-ascorbová) podporuje stavebné funkcie Chondroitin sulfátu a MSM. Má vysoký antioxidačný účinok a pozitívne ovplyvňuje tvorbu bielych krviniek, ktoré majú veľký význam v imunite psa.
Dávkovanie

Preventívne: 1-1,5g / deň na 10 kg hmotnosti. Podávajte 3 mesiace denne, potom 1 mesiac vynechajte. Potom môžete opäť 3 mesiace v podávaní pokračovať.

Akútne: Pri bolestivosti kĺbov alebo už poškodených chrupavkách, či u psov vo vysokej záťaži: Na 10 kg hmotnosti 2–3 g / deň. Podávajte 3 mesiace denne, potom 1 mesiac vynechajte. Potom môžete opäť 3 mesiace v podávaní pokračovať. U zvierat s trvalým poškodením kĺbov, môžete podávať bez prestávky.
Podľa stavu a stupňa záťaže je možné dennú dávku mierne navýšiť. Ide o produkty extrahované z prírodných surovín, ktoré nie sú ani vo vysokej dávke pre zviera toxické.
Ideálne je práškom posypať vlhké krmivo, napr. granuly poliate vývarom či olejem.

Zloženie v 1 g: Glukosamín sulfát - 400 mg, Hydrolyzovaný hovädzí kolagén - 300 mg, MSM - 160 mg, Chondroitín sulfát - 100 mg, Vitamín C–40 mg.
 
Zobraziť celý popis

Hodnocenie zákazníkov (0)

K tomuto produktu ešte nikto nenapísal žiadnu recenziu.

Pripomienky (0)

K tomuto produktu ešte nikto nenapísal žiadnu otázku.

Máte k výrobku nějaký dotaz?
Zeptejte se, my vám rádi odpovíme.