Horské elektrobicykle

Horské elektrobicykle

Špičkové motory aj komponenty

Elektrobicykle sú vhodné najmä do terénu a na cyklotrasy. Ponuka uspokojí každého: od milovníkov adrenalínu až po tých, ktorí uprednostňujú turistickejší prístup k jazde na elektrobicykli. Vybrať si môžete pánske a dámske elektrobicykle s veľkosťou rámu od 16" do 21" a kolesami s priemerom 27,5" alebo 29". Pre každý model si môžete vybrať z niekoľkých typov batérií Samsung alebo Shimano (minimálne 2, niektoré dokonca 4), ktoré sa líšia kapacitou a dojazdom. Ak si vyberiete batériu s kapacitou 25 Ah, môžete na jedno nabitie prejsť až 200 km!

Prim v ponuke horských elektrobicyklov sú MTF so stredovými motormi, ale máme aj modely s motorom v zadnom náboji. Záleží len na Vás. Novinkou v sortimentu sú špičkové a výkonné stredové motory Shimano Steps EP8, Bafang M510 a M410.

Bafang M510 je najvýkonnejší motor vo svojej triede s maximálnym výkonom 750 W a krútiacim momentom 95 Nm. V porovnaní s predchádzajúcim modelom M500 sa výkon zvýšil o 20 % a hmotnosť sa znížila o 18 % na 2,9 kg. Zníženie hmotnosti je spôsobené viacerými konštrukčnými zmenami, najmä novým horčíkovým krytom. Softvér motora bol prekonfigurovaný na plynulejšie štarty.

Aj v prípade Bafang M410 ide o vylepšenú verziu, konkrétne o predchodcu s názvom M400, známeho aj pod názvom Max Drive. Má maximálny výkon 500 W a krútiaci moment 80 Nm. Aj tu sa znížila hmotnosť (na 3,4 kg).

Shimano Steps EP8 je najľahším motorom vo svojej triede (2,6 kg). Má krútiaci moment 85 Nm a o 36 % nižší vnútorný odpor v porovnaní so svojím predchodcom. Vďaka tomu motor pri jazde bez pomoci nekladie takmer žiadny odpor. Pre každý jazdný režim (ECO, Trail, Boost plus režim Walk pre asistovanú jazdu na elektrobicykli) možno individuálne nastaviť úroveň asistencie, krútiaci moment a rýchlosť odozvy motora. Pre tento motor je tiež možné nastaviť dva rôzne profily pre prípad, že si ho požičiavate domov. Všetko sa dá ovládať aj prostredníctvom mobilnej aplikácie Shimano E-Tube.

Keďže sa horské elektrobicykle používajú v náročnejšom teréne, dôraz sa kladie na výber kvalitných komponentov. Spoľahnúť sa môžete napríklad na vzduchom uzamykateľné vidlice od spoločnosti ZOOM Vaxa, riadidlá so zdvihom 120 mm, hydraulické kotúčové brzdy Shimano BR-MT 401, 10-rýchlostné prehadzovačky Shimano Deore, plášte Maxxis a ďalšie.

Okrem klasických elektrobicyklov s pevným rámom je k dispozícii aj celoodpružený karbónový model Xtreme 9.4 pre tých, ktorí chcú maximálny komfort pri jazde v teréne. Po prvýkrát môžete medzi elektrobicyklami MTF nájsť aj model v kategórii SUV, ktorá je v poslednom čase na vzostupe. Ide o horský elektrobicykel s geometriou prispôsobenou na montáž blatníkov so stojanom. Tieto komponenty sú namontované z výroby.

Horské elektrobicykel
Zobraziť celý popis

Najpredávanejšie

Zobraziť ďalších 7 produktov
Vybrané filtre Zmazať všetky filtre

Filtrácia produktov

Zatvoriť
Cena
Od
Do
Veľkosť rámu
Veľkosť kolies
Umiestnenie motora
Hmotnosť bez batérie [kg]
Nosnosť [kg]
Zrušiť filtre Zobraziť produkty
1 3