Menu Zatvoriť
043 / 413 38 31 (volajte Po-Pi 9-18 a počas víkendov 9-17)

Drevené ekobrikety, 10kg

230 hodnotenie
Kód: 2KAZ0104
4.5
230
230
VERNOSTNÁ CENA
Trvale nedostupný produkt
Je nám ľúto, ale predaj skončil.
Nižšie uvádzame náhrady za tento produkt.
Záruka 2 roky

Záruka
2 roky

Aktuálne náhrady pre Drevené ekobrikety, 10kg

Technické parametre
Hmotnosť [kg] 10
Hmotnosť balenia [kg] +- 10
Dĺžka [cm] 25 - 28
Priemer [cm] cc 9
Doba horenia [hod.] 2 až 6
Množstvo na palete 100 balíku = 1 tuna
Popolnatosť [%] 0,95
Zloženie zmes tvrdých a mäkkých pilín
Výhrevnosť [MJ/kg] 18,76
Zvyšková vlhkosť [%] 10
Rozmer balenia [cm] 47 x 27 x 9,5
Záruka 2 roky
Katalógové číslo 2KAZ0104
2KAZ0104
Celé parametre

Drevené brikety je možné použiť prakticky vo všetkých druhoch vykurovacích zariadení, hodia sa pre kotly na drevo aj uhlie, otvorené krby a krbové vložky a v neposlednom rade aj pre kachľové pece. Bezkonkurenčne najvyššiu výhrevnosť potom dosiahnete, keď spaľujete drevené brikety v kotle na drevoplyn. Tento jav je spôsobený veľmi nízkou vlhkosťou lisovaných drevených pilín, a teda ich vysokou výhrevnosťou, ktorá je vyššia ako pri bežnom palivovom dreve.

Brikety sú valcového tvaru s otvorom uprostred - priemer ± 9,5 cm, dĺžka ± 26 cm. Vnútorná diera má priemer ± 2 cm. Brikety sú vo výrobe balené zmršťovacou fóliou po piatich kusoch do jedného balíka. Hmotnosť celého balíka je 10 kg a jeho obal je z recyklovateľnej PE fólie poskytuje briketám ochranu pred vlhkosťou.

Vyrába sa len z kvalitných čistých drevených pilín, ktoré vznikajú ako vedľajší produkt drevospracujúceho priemyslu. Prírodný materiál sa suší a bez akéhokoľvek spojiva sa pod vysokým tlakom lisuje.
Brikety je vhodné skladovať v suchých a uzavretých priestoroch alebo je možné využiť aj otvorené zastrešené plochy. Pri suchom skladovaní majú prakticky neobmedzenú dobu skladovateľnosti. Vďaka stohovateľnosti paliet aj balíkov sú výrazne znížené priestorové nároky na uskladnenie. Spôsob balenia do recyklovateľnej PE fólie zaručuje briketám malú citlivosť na vzdušnú vlhkosť. Chlad a vlhko briketám nevadí, priamy kontakt s vodou briketám škodí.

Po založení ohňa drevom alebo žeravým popolom či iným podpaľovačom horia spočiatku miernym plameňom a potom tlejú. Brikety majú vysokú výhrevnosť a pri spaľovaní vzniká len minimálne množstvo popola, ktorý je výborným minerálnym hnojivom. Vďaka praktickému baleniu sa s briketami ľahko manipuluje a je dosiahnutá absolútne čistá prevádzka pri kúrení s nimi.

Pre svoje vlastnosti sú drevené brikety často označované ako palivo budúcnosti.

Odporúčania pre kúrenie:
Prikladanie - napĺňajte spaľovací priestor maximálne do jednej polovice, pretože drevené brikety pri horení zväčšujú objem

Založenie ohňa - oheň zapáľte pomocou podpaľovača, drevom alebo zlomením niekoľkých kotúčikov brikiet a oheň založte obvyklým spôsobom

Pre horenie plameňom - odlamujte kúsky brikiet veľké ako päsť a v malom množstve prikladajte

Pre dlhodobé horenie - prikladajte celé brikety a znížte prívod vzduchu

Popol je hnojivo - zužitkujte malé množstvo vznikajúceho popola ako výborné minerálne hnojivo

Pri spaľovaní brikiet je dôležitá regulácia vzduchu. Na zapaľovanie je potrebný dostatok kyslíka, aby nastalo správne spaľovanie. Pre horenie a následné žeravenie sa naopak prívod vzduch uzatvára pre dlhú dobu uvoľňovania tepla.

Doba horenia a žeravenia dobre zlisovaných brikiet sa pohybuje od 2 do 6 hodín. Táto doba závisí okrem kvality zlisovania aj na druhu ohniska a množstve privádzaného spaľovacieho vzduchu.

Vysoké energetické hodnoty drevených brikiet vedia najlepšie využiť kotly na drevoplyn, v ktorých sa palivo najprv splyňuje a až potom sa plyn spaľuje s účinnosťou až 90 %.

Zobraziť celý popis

Hodnocenie zákazníkov (230)

4,5
Aby sme zaistili férové hodnotenie našich výrobkov, môžu sa ku nim vyjadriť iba zákazníci, ktorí ich vlastnia.
Ján 29. 7. 2021
Veľka sokojnosť vyrobku
  • Ruchle dodanie
  • Ziadne zapory
Viera 5. 2. 2021
Vyborne palivo do krbu.
  • Pekne, čisté horenie, bez nepríjemného dymenia. Maximálna spokojnosť.
  • Žiadne.
Martin 18. 11. 2020
Dlho horia
Zobraziť ďalšie recenzie

Pripomienky (0)

K tomuto produktu ešte nikto nenapísal žiadnu otázku.

Máte k výrobku nějaký dotaz?
Zeptejte se, my vám rádi odpovíme.