Na základe vládneho rozhodnutia s platnosťou od 25. 11., ktoré povoľuje otvoriť obchody so záhradníckymi potrebami, sú pre Vás naše predajne otvorené. Sme pripravení Vás obslúžiť. Rovnako je aj v plnej prevádzke e-shop s možnosťou dodania výrobkov domov alebo k vyzdvihnutiu v ktorejkoľvek predajni. Otvorené sú aj naše SERVISNÉ STREDISKÁ.
Menu Zatvoriť
043 / 413 38 31 (volajte Po-Pi 9-18 a počas víkendov 9-17)
Kaukazské jedle

Kaukazské jedle

24. 12. 2021

Čerstvé Kaukazské jedle

Najobľúbenejší vianočný stromček za jedinečnú cenu.
Prvotriedna Kaukazská jedľa z dánskych plantáží.

Garanciou čerstvosti a kvalitypravidelné dovozy priamo z Dánska

Dokonalý vzhľad podčiarknutý bohatou a pravidelnou korunou

Tmavozelené, veľmi husté, až 3 cm dlhé ihličie

Podmanivá vôňa lesa

Jedle z Dánska majú širšie kmene, preto udržia viac živín a dlhšie tak vydržia

Cenník

TYP (cm) BEŽNÁ CENA NAŠA CENA
100-125 cm
Premium
23,50 € 14,00 €
TYP (cm) BEŽNÁ CENA NAŠA CENA
150-200 cm
Standard
31,30 € 21,50 €
150-200 cm
Premium
39,20 € 27,40 €
TYP (cm) BEŽNÁ CENA NAŠA CENA
200-250 cm
Premium
54,90 € 39,30 €

 

ABSOLÚTNOU NOVINKOU NA SLOVENSKOM TRHU JE KATEGÓRIA EXCELLENT!
Vďaka dlhoročným vynikajúcim vzťahom s dánskymi pestovateľmi sa nám v tomto roku podarilo dohodnúť aj dodávky kaukazských jedli podľa požiadaviek tých najnáročnejších zákazníkov – stromčeky v rade EXCELLENT. Táto kategória stromčekov sa na slovenskom trhu nikdy neobjavila, vždy bola totiž prednostne posielaná do severských krajín. Príďte sa o jej kráse sami presvedčiť!

200-250 cm
Excellent
78,50 € 58,90 €

Predaj stromčekov prebieha vo všetkých predajniach

Aby Váš stromček tento rok dlho vydržal a bol krásny

Stojan na vianočný stromček

Rovnomerné uchytenie vianočného stromčeka v priebehu niekoľkých sekúnd! Unikátna konštrukcia zabezpečuje vysokú stabilitu stromčeka. Tri čeľuste zaručujú pevné uchytenie a pravidelným doplňovaním vody do integrovanej nádržky na vodu sa Vám stromček odvďačí dlhšou životnosťou.

Výživa vianočných stromčekov

Nezabudnite na doplňovanie živín, ktoré predĺži životnosť Vášmu stromčeku. Roztok obsahuje striebro, draslík a mnoho ďalších dôležitých makro prvkov, ktoré obmedzujú opadávanie ihličia a dodávajú stromčeku potrebnú energiu.

Ozdoby na stromček

Vyberte si z našej širokej ponuky. Máme pre Vás viac ako 1 000 druhov ozdôb a dekorácií v rôznych štýloch. Nájdete medzi nimi tradičné české ozdoby na stromček. Ručne fúkané a maľované.

Ako sa starať o spílený vianočný stromček?

Kúpenú kaukazskú jedľu uložte do nádoby s vodou a nechajte v chladnom prostredí až do času, kedy ju budete zdobiť. Pred uložením do vody ešte skráťte spodok kmeňa o niekoľko cm. Čerstvým rezom dokáže strom prijať až 5 l vody a vydrží tak dlhšie svieži. Dajte pozor, aby kôra dosahovala pod hladinu vody v nádobe – stromy totiž sajú vodu pletivom umiestneným pod kôrou. Takto môžete jedľu nechať stáť na balkóne, terase alebo v chladnej chodbe až do Štedrého večera. Odporúčame zadovážiť si stojan, do ktorého je možné naliať vodu, aby jedľa mohla piť aj počas vianočných sviatkov. Možno budete musieť kmeň trochu orezať, aby sa do stojanu strom vmestil. Dajte pritom pozor, aby kôra dosahovala až hladinu vody v nádobke. Vianoce už skončili? Ekologickým riešením je rozdrviť drevo do kompostu alebo ho odviezť do dvora.

Z dánskych plantáží priamo k Vám domov

1

Dôsledná kontrola

Stromčeky na plantáži vyberá inšpekcia pod vedením skúsenej dendrologičky. Inšpekcia prilieta do Dánska s predstihom, kontroluje stromček po stromčeku a označuje len tie kusy, ktoré spĺňajú naše najprísnejšie kritériá. A presne tie potom vozíme do Vašich domácností. Ide nám hlavne o prvotriednu kvalitu vo všetkých kategóriách.

2

Rez a vydýchanie

Stromčeky po odrezaní nechávame niekoľko dní pred transportom vydýchať, aby sa zbavili prebytočnej vlhkosti a pri prevoze sa nezaparili. Jedine tak zabezpečíme ich dlhodobú čerstvosť vo Vašich domovoch.

3

Pravidelné návozy

Chceme, aby kaukazské jedle vydržali čo najdlhšie čerstvé a voňavé. Z toho dôvodu ich režeme a navážame z plantáží priamo do všetkých našich predajní každý týždeň. Vďaka tomu môžeme garantovať ich absolútnu čerstvosť. Nech už prídete kedykoľvek.

4

Už na Vás čakajú

Pred predajňami na Vás čakajú tisíce čarokrásnych čerstvo napílených KAUKAZSKÝCH JEDLÍ. Stačí si len vybrať… Na požiadanie Vám vybraný stromček orežeme a zabalíme do siete, aby ste si ho mohli pohodlne odviezť domov.

Ekologická zodpovednosť

Podporujeme biodiverzitu! Spoločne s dodávateľmi zabezpečujeme ohľaduplné správanie k životnému prostrediu. Naši pestovatelia si zakladajú na ekologickej a udržateľnej produkcii. Snažia sa minimalizovať svoj dopad tak, aby rastlinám aj divokej zveri poskytli čo možno najlepšie podmienky na život.

Naši pestovatelia si uvedomujú, že hospodária na obrovských plantážach s rozlohou 60 000 000 m2 a preto podporujú biodiverzitu v čo najvyššej možnej miere. Okolo plantáží stavajú hmyzie banky s prirodzenou vegetáciou, kde sa darí rôznym druhom hmyzu aj niekoľkým druhom voľne žijúcich vtákov. Tieto oázy divokého života sa ukázali ako veľmi účinné a pestovatelia si tak dali za cieľ vytvoriť 10 000 m2 hmyzích bánk každý rok.

Včely hrajú v našom ekosystéme zásadnú úlohu, preto na dánskych plantážach vysievajú miestni pracovníci pásy divokých kvetov, ktoré včelám a inému hmyzu zabezpečujú výživu. Len v uplynulom roku sa podarilo vysiať 264 000 m2 divokých kvetov.

Priamo na plantážach tak rastie viac ako 162 rôznych odrôd divokých rastlín a žije niekoľko druhov veľkých cicavcov, ako sú vlky, diviaci alebo ovce. V porovnaní s inými plodinami, ako je napríklad kukurica, sú plantáže s kaukazskými jedľami oázou kľudu pre všetky voľne žijúce živočíchy.

Kaukazské jedle pomáhajú čistiť ovzdušie od oxidu uhličitého!
pri svojom raste absorbuje stromček viac ako 18 kg oxidu uhličitého! Odstraňuje z neho uhlík, ktorý skladuje, zatiaľ čo uvoľňuje kyslík späť do vzduchu. A všetka elektrická energia spotrebovaná na plantážach pochádza z udržateľných zdrojov (vietor, slnko).

Príbeh stromčeka

Tieto stránky používajú cookies. Pokračovaním súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií