Menu Zatvoriť
043 / 413 38 31 (volajte Po-Pi 9-18 a počas víkendov 9-17)

Tesniaca šnúra 10 mm, 2,5 m s lepidlom

7 hodnotenie
Kód: 2KAZ0112
4.1
7
7
11,90 €
8,80 €
-26 %

Opravná sada na výmenu tesnení v dvierkach krbových kachlí a krbových vložiek. Sada obsahuje 250 cm okrúhle tesniace šnúry s priemerom 10 mm s teplotnou odolnosťou 600 ° C, špeciálne lepidlo s teplotnou odolnosťou 1100 ° C a hliníkovú pásku na zakončenie okrajov tesniace šnúry.

Tesniaca šnúra plní veľmi dôležitú úlohu z hľadiska správneho fungovania krbových kachlí. Zamedzuje prenikaniu dymu zo spaľovacieho priestoru do miestnosti a zabraňuje prisávanie okolitého vzduchu. Tesniaca šnúra stráca postupom času pružnosť a tvrdne (aj vďaka nesprávnemu používanie prípravkov na čistenie skiel), čím prakticky prestáva plniť svoju funkciu. To sa prejavuje zvýšením spotreby paliva a obmedzenú regulovateľnosťou horenia. Dochádza tak k prekurovaniu kachieľ, čo vedie k výraznému zníženiu ich životnosti a v krajnom prípade k ich nevratnému poškodeniu.

Odporúčame pravidelnú kontrolu a prípadne výmenu tesniace šnúry v kachliach. Opotrebovanú šnúru možno ľahko spoznať podľa zmeny farby. Pokiaľ má na niektorom mieste bielu farbu, je vypálená a je potrebné ju vymeniť. Správnu funkciu tesniace šnúry možno vyskúšať s pomocou listu papiera, ktorý sa privrie do dvierok. Kde je ho možné ľahko vytiahnuť, tesniaca šnúra neplní svoju funkciu a je rovnako potrebná výmena.

Informácie o type nebezpečnosti podľa Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1272/2008:
Pozor - Dráždi kožu. Spôsobuje vážne podráždenie očí.

Zobraziť celý popis

Hodnocenie zákazníkov (7)

4,1
Aby sme zaistili férové hodnotenie našich výrobkov, môžu sa ku nim vyjadriť iba zákazníci, ktorí ich vlastnia.
Tomás 25. 3. 2021
Vyborne tesnenie. Len lepidla bolo malo
  • Tesni velmi dobre
  • Malo lepidla
mária 6. 1. 2021
tesniaca šnúra je v poriadku,ale v spodnej časti dvierok nedrží v priestore na to určenom,dedukujem,že tam mala byť tenšia,a veľkým záporom je množstvo pribaleného lepidla,je ho málo,nestačí na celú plochu.
  • je nová
  • nesedí v spodnej časti.
Vladimír 26. 10. 2020
Na 100% spĺňa účel
Zobraziť ďalšie recenzie

Pripomienky (0)

K tomuto produktu ešte nikto nenapísal žiadnu otázku.

Máte k výrobku nějaký dotaz?
Zeptejte se, my vám rádi odpovíme.