Menu Zatvoriť
043 / 413 38 31 (volajte Po-Pi 9-18 a počas víkendov 9-17)

Azuro Alkalita Plus, 1 kg

14 hodnotenie
Kód: 3BCH3046
4.2
14
14
11,60 €
7,30 €
KS
Technické parametre
Typ jemný prášok
Doba použiteľnosti 2 roky od dátumu výroby (uvedené na obale)
Hmotnosť [kg] 1
Záruka Z0s
Katalógové číslo 3BCH3046
3BCH3046
Celé parametre

Máte problém s častým kolísaním pH? Vaša bazénová voda môže byť vyvanulá -> zaistite si vďaka prípravku Azuro Alkalita plus živšie a iskrivé vodu v bazéne. Alkalita je tiež nazývaná pod pojmom "Uhličitanová rovnováha". To znamená, že ak má bazénová voda prípustnú hladinu alkality a nachádza sa teda v "uhličitanovej rovnováhe", voda je schopná prirodzene vyrovnávať hladinu pH. Z dôvodu používania napríklad ohrevu vody a dezinfekčných prostriedkov môže dochádzať k znižovaniu alkality vody a následne ku kolísaniu pH. Ak je hodnota celkovej alkality príliš nízka, pH nie je stabilný a má veľmi časté výkyvy. Naopak pri vysokej hodnote celkovej alkality bude mať hladina pH tendenciu vracať sa k pôvodnému vyššiemu pH.

Azuro Alkalita plus je práškový prípravok na zvýšenie alkality bazénovej vody a stabilizáciu pH. Ak je celková alkalita udržiavaná v správnom rozmedzí 80 - 120 ppm, bráni náhlym zmenám hodnôt pH a optimalizuje účinok ďalších prípravkov na ošetrovanie bazénovej vody. Hodnota alkality by mala byť vždy upravená ešte pred tým, než zmeriate a upravíte hodnoty pH a voľného chlóru.

Návod k použitie: Pred použitím prípravku zmerajte hodnotu celkovej alkality pomocou pásikového testera Azuro Quick Check 4v1 alebo kvapkového testeru Alkalita. Ak je nižšia ako 80 ppm, pridajte prípravok Azuro Alkalita Plus a ak je vyššia ako 120 ppm, pridajte prípravok Azuro pH mínus.

Dávkovanie: Pre zvýšenie alkality o 10 ppm pridajte 18 g prípravku na 1m3. Potrebné množstvo vypočítajte podľa objemu svojho bazéna. Odmerané množstvo prášku rozpustite v niekoľkých litroch vody a roztok vlejte do bazéna v oblasti prítoku vody (prípadne do zberača nečistôt) počas prevádzky filtračného zariadenia. V jednom kroku nezvyšujte alkalitu o viac ako 50 ppm. Ak je potrebná väčšia úprava alkality, vykonajte ďalšie dávkovanie až po dostatočnom premiešaní vody.

Zobraziť celý popis

Hodnocenie zákazníkov (14)

4,2
Aby sme zaistili férové hodnotenie našich výrobkov, môžu sa ku nim vyjadriť iba zákazníci, ktorí ich vlastnia.
Pavel 31. 5. 2021
Dušan 22. 6. 2020
Spoľahlivý účinok
Tatiana 4. 10. 2019
Ok
Zobraziť ďalšie recenzie

Pripomienky (0)

K tomuto produktu ešte nikto nenapísal žiadnu otázku.

Máte k výrobku nějaký dotaz?
Zeptejte se, my vám rádi odpovíme.