Azuro Chlór Šok G, 1 kg

406 hodnotenie
Kód: 3BCH1005
4.6
406
406
8,70 €
Odporúčaná maloobchodná cena: 19,60 €
KS

Odporúča

93%
zákazníkov
5 hviezdičiek
76 %
4 hviezdičky
17 %
3 hviezdičky
4 %
2 hviezdičky
1 %
1 hviezdička
2 %
Technické parametre
Hmotnosť [kg] 1
Typ granulát
Doba použiteľnosti 3 roky od dátumu výroby (uvedené na obale)
Použitie průběžná dezinfekce
Záruka Z0s
Katalógové číslo 3BCH1005
3BCH1005
Celé parametre

Prípravok pre úpravu bazénovej vody chlorovaním.

Granulát sloúži ako dezinfekčný, protiporastový a antimikrobiálny prostriedok pre celosezónnu údržbu a prevádzku otvorených alebo krytých bazénov, a to hlavne pre jednorázovou teda šokovú úpravu silne znečistených bazénov. Likviduje riasy, huby, pliesne, baktérie a vírusy. Pri rozpoustení vo vode dôjde k prudkému zvýšeniu koncentrácie chlóru, ktorá ničí väčšinu bežných druhov rias, účinkuje tiež na baktérie a vírusy.

Použitie: Po napustení bazéna pred prvým chlórovaním upravte hodnotu pH vody v bazéne na 7,0 – 7,4 a pridajte potrebnú dávku tohto prípravku. Ako prvú dávku použite cca 100 g (100 g je v odmerke asi 100 ml) granulátu na 10 m3 vody (10 000 l). Počas prevádzky pridajte každých 4 – 9 dní cca 50 g granulátu na 10m3 vody. Ak k priebežnému chlórovaní používate chlórové tablety, je potrebné je pridať už nasledujúci deň po prvom chlórovaní. Všeobecne platí, že pre dosiahnutie čistej a hygienicky nezávadnej vody by mala byť hodnota pH udržiavaná v rozmedzí 7,0 – 7,4 a obsah voľného chlóru v rozmedzí 0,3 – 0,6 mg/l. Ak obsah chlóru klesne pod 0,3 mg/l je potreba bezpodmienečne dodať chlór. Použitím 18 g prípravku sa zvýši obsah aktívneho chlóru v 10 m3 (10 000 l) vody o cca 0,1 mg/l. Pri dlhodobom peknom počasí, zvýšenej prevádzke a vyššej teplote, po búrkach zdvojnásobte množstvo chlóru (nárazové chlórovanie). Pri nárazovom chlórovanie použite dávku cca 80 – 120 g na 10m3. Po aplikácii prípravku (dokonalom rozpustením v bazéne) skontrolujte pomocou testovacej súpravy hodnotu pH a obsah aktívneho chlóru v bazéne. Pokiaľ je obsah voľného chlóru vyšší než 0,8 mg/l, bazén nepoužívajte, znížte dávkovanie chlóru a počkajte, až táto hodnota klesne do uvedeného rozmedzia.

Dôležité: Pre správne používanie prípravku je nevyhnutné používať testovaciu súpravu na meranie hodnoty pH a obsahu voľného chlóru. Pravidelne, najmenej 2x do týždňa, merajte hodnotu pH a koncentráciu voľného chlóru. Chlórovanie vykonajte vždy večer. K priebežnej dezinfekcii vody v bazéne používajte prípravok Azuro Chlor T, alebo Azuro Chlor Trio.

Spôsob aplikácie: Dávku prípravku dokonale rozpustite vo vode v čistom umelohmotnom vedre. PRÍPRAVOK SA PRIDÁVA ZÁSADNE DO VODY A NIE NAOPAK! Rozpustený prípravok pomaly nalejte priamo do bazénu, alebo do skimmera (zberača). Počas aplikácie a 24 hodín po nej musí byť filtračné zariadenie v prevádzke.

Poznámka: Výše uvedené informace majú iba informatívny charakter. Pred aplikáciou si dôkladne prečítajte návod k použitiu!!! Používajte biocídy bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o výrobku.
Informácie o type nebezpečnosti podľa Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1272/2008: Pozor - Pri kontakte s kyselinami uvoľňuje toxický plyn. Škodlivý po požití. Spôsobuje vážne podráždenie očí. Môže spôsobiť podráždenie dýchacích ciest. Veľmi toxický pre vodné organizmy. Veľmi toxický pre vodné organizmy, s dlhodobými účinkami.

Zobraziť celý popis

Hodnocenie zákazníkov (406)

4,6
Aby sme zaistili férové hodnotenie našich výrobkov, môžu sa ku nim vyjadriť iba zákazníci, ktorí ich vlastnia.
bibiana 18. 8. 2021
Spoľahlivo ošetrí vodu v bazéne
Nadežda 9. 7. 2021
desať rokov používame na začiatku sezóny chlór šok a sme spokojní
Julius 26. 6. 2021
Zobraziť ďalšie recenzie

Pripomienky (0)

K tomuto produktu ešte nikto nenapísal žiadnu otázku.

Máte k výrobku nějaký dotaz?
Zeptejte se, my vám rádi odpovíme.