Menu Zatvoriť
043 / 413 38 31 (volajte Po-Pi 9-18 a počas víkendov 9-17)

Azuro Chlór T, 1 kg

23 hodnotenie
Kód: 3BCH1006
4.7
23
23
21,60 €
12,90 €
-40 %
KS

Odporúča

96%
zákazníkov
5 hviezdičiek
70 %
4 hviezdičky
26 %
3 hviezdičky
4 %
2 hviezdičky
0 %
1 hviezdička
0 %
Technické parametre
Hmotnosť [kg] 1
Typ 200g tablety
Doba použiteľnosti 3 roky od dátumu výroby (uvedené na obale)
Počet tablet v balení 5
Záruka Z0s
Katalógové číslo 3BCH1006
3BCH1006
Celé parametre

Pomaly rozpustné chlórové tablety sú vhodné pre pravidelnú a dlhodobú dezinfekciu bazénovej vody pri bežnom kúpaní. Používajú sa ako dezinfekčný, protiporastový a antimikrobiálny prostiedok pre celosezónnu údržbu a prevádzku otvorených nebo krytých bazénov. Dezinfekcia je nejdôležitejšia čásť údržby bazénovej vody, pretože brání rozvoju rias, pliesní, húb, odolných bakterií a vírusov. Tableta se vo vode pomaly rozpoúšťa a dochádza k postupnému uvoľňovaniu chlóru a tým k dezinfekci a oxidácii organických znečišteniu bazénovej vody.

Použitie: Na dosiahnutie čistej a hygienicky nezávadnej vody by mala byť hodnota pH v rozmedzí 7,0–7,4 a obsah voľného chlóru v rozmedzí 0,3–0,6 mg/l. Pravidelne, najmenej 2x do týždňa, merajte hodnotu pH a koncentráciu voľného chlóru. Pri teplote vody nad 28 °C sa odporúča vyšší obsah až do 0,8 mg/l). Ak klesne obsah chlóru pod hodnotu 0,3 mg/l, je potrebné pridať chlór. Ak je obsah voľného chlóru vyšší ako 0,8 mg/l, bazén nepoužívajte, znížte dávkovanie chlóru a počkajte, až táto hodnota klesne do uvedeného rozmedzia.

Dôležité: Pre správne používanie prípravku je nevyhnutné používať testovaciu súpravu na meranie hodnoty pH a obsahu voľného chlóru. Pred použitím prípravku (po napustení bazéna) urobte preventívne ošetrenie bazénovej vody rýchlorozpustným chlórovým prípravkom Azuro Chlor Šok G a stabilizátorom chlóru Azuro Chlor Stabil.

Dávkovanie: Podľa teploty vody pridávajte každých 5 – 8 dní 1 - 2 tablety tohto prípravku na 30 m3 vody, do teploty 25 °C 1 tabletu a nad 25 °C 2 tablety. Pri použití jednej tablety (200 g) sa obsah aktívneho chlóru v 100 m3 (100 000 litrov) vody zvyšuje o 1,75 mg/liter. Potreba chlóru na zabezpečenie optimálneho množstva aktívneho chlóru vo vode sa bude meniť v závislosti od teploty vzduchu a vody, počtu kúpajúcich sa, frekvencie a intenzity dažďa a búrky. Pre dlhodobé pekné počasie, po búrke, s vyššou prevádzkou bazénu a vyššou teplotou vody, použite Azuro Chlor Šok G. V priebehu chladnejších období vykonajte chlórovanie v dlhších intervaloch.

Spôsob aplikácie: Plavákom: do dávkovacieho plaváka vložte potrebné množstvo tabliet. Nechajte plavák, aby sa voľne pohyboval po hladine bazéna, kde je väčší pohyb vody.
Dávkovačom vstavaným do cirkulačného potrubia: do dávkovača dajte potrebné množstvo tabliet.
Regulačné ventily dávkovača nastavte tak, aby bola približne dodržiavaná hodnota obsahu chlóru. NIKDY NEHÁDŽTE TABLETY DO BAZÉNA!

Poznámka: Výše uvedené informace majú iba informatívny charakter. Pred aplikáciou si dôkladne prečítajte návod k použitiu!!! Používajte biocídy bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o výrobku.
Informácie o type nebezpečnosti podľa Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1272/2008:NEBEZPEČENSTVO - Môže prispieť k rozvoju požiaru; oxidačné činidlo. Škodlivý po požití. Spôsobuje vážne podráždenie očí. Môže spôsobiť podráždenie dýchacích ciest. Veľmi toxický pre vodné organizmy. Veľmi toxický pre vodné organizmy, s dlhodobými účinkami.

Zobraziť celý popis

Hodnocenie zákazníkov (23)

4,7
Aby sme zaistili férové hodnotenie našich výrobkov, môžu sa ku nim vyjadriť iba zákazníci, ktorí ich vlastnia.
Jan 31. 5. 2021
Taida 31. 5. 2021
Eva 2. 4. 2021
Je vhodna do kupacej kadi??Nic viac uz do vody nedavame
  • Dlho vydrzia,pomaly sa rozpustaju
  • Na obyc.chlor sa mi zda cena vyssia
Zobraziť ďalšie recenzie

Pripomienky (0)

K tomuto produktu ešte nikto nenapísal žiadnu otázku.

Máte k výrobku nějaký dotaz?
Zeptejte se, my vám rádi odpovíme.