5 moderných vychytávok pri rotačných kosačkách - a všetky ich ponúka Mountfield

5 moderných vychytávok pri rotačných kosačkách - a všetky ich ponúka Mountfield

Sezóna kosenia trávy je tu v plnom prúde. Pre mnohých z nás je to príjemný relax, ktorý si doprajeme každý týždeň. V tých chvíľach sme len my a náš stroj, s ktorým potom vládneme záhrade.

Ale prečo si aj túto prácu nespríjemniť? V tomto článku vám prinášame prehľad 5 vychytávok, vďaka ktorým bude pre vás kosenie trávy príjemným relaxom, bude vás baviť a v ideálnom prípade si ho aj príjemne užijete vďaka moderným technológiám a tzv. vychytávkam.
 

Systém InStart - to, čo je bežné u áut vyšších tried, už preniklo aj medzi záhradné kosačky. Už žiadne namáhavé štartovanie ťahaním za šnúru, dnes už stačí stlačiť tlačidlo a kosačka je naštartovaná. Li-Ion batéria pritom vydrží na jedno nabitie až 75 štartovacích cyklov. Systém InStart nájdete napr. na našej kosačke SP 535 BW EL 4S.

foto-2.jpg

Systém InStart v 4 krokoch: Nabitie batérie - pripevnenie batérie na motor kosačky - naštartovanie motora pomocou tlačidla na rukoväti - a potom už len kosíme trávu.
 

foto-3.jpg

Systém InStart na štartovanie využíva kosačka SP 535 BW EL 4S, vpravo detail na štartovanie tlačidlom.

 

Elektrický štartér - ste fanúšik automobilov a tvrdíte, že štartovanie kľúčikom má stále svoje čaro a nič ho len tak neprekoná? Ak áno, iste oceníte možnosť štartovania vašej rotačnej kosačky kľúčikom - je to jednoduché a rýchle.

foto-4.jpg

Stačí otočiť kľúčikom a kosačka MTF 4820 PD BW EL 4S je naštartovaná, vpravo detail na štartovací kľúčik.

 

4-rychlostná prevodovka - doby jednej pojazdovej rýchlosti sú už preč, dnes je vrcholom prevodovka, ktorá umožňuje výber vyhovujúcej rýchlosti jazdy. A je už len na vás, na teréne alebo výške kosenej trávy, či za kosačkou pobežíte ako majster sveta na 100 metrov alebo si dáte relax a budete sa pohybovať v prázdninovom spomalenom móde.

foto-5.jpg

4-rýchlostnú prevodovku nájdete na držadle kosačky, túto modernú prevodovku nájdete napr. na našich kosačkách SP 535 BW EL 4S, SP 535 HW 4S, XS 55 MBS 4S alebo MTF 4820 PD BW EL 4S.

 

Systém Ready Start - už žiadne problémy s nástrekom paliva a ručným nastavením sýtiča. Jednoducho stlačíte plyn a potom už len zatiahnete za šnúru. A kosačka je pripravená kosiť.

foto-6.jpg

Medzi benzínové kosačky, ktoré sú vybavené systémom Ready Start, patria aj kosačky talianskeho výrobcu Oleo-Mac, na obrázku typ G 48 TBR Allroad Plus 4, ktorý nájdete v našej ponuke benzínových rotačných kosačiek.

 

Mulčovanie - nebaví vás alebo vašu ženu vysypávať kôš s pokosenou trávou? Vyskúšajte mulčovanie, pri ktorom nôž v uzavretom priestore šasi rozdrobí pokosené steblá trávy na jemné kúsky a pre trávnik vytvorí prírodné hnojivo. Možnosť mulčovania získate buď samostatne, alebo v systéme 4v1, vďaka ktorému kosačky svojim používateľom ponúknu 4 možnosti spracovania trávy - zber trávy, mulčovanie, zadný aj bočný odhod.

foto-7.png

Mulčovanie preniklo už aj do segmentu elektrických kosačiek, kde sa objavilo napr. pri modeli Expert 40 EA od nemeckého výrobcu WOLF-Garten. Aj túto elektrickú kosačku nájdete u nás v každom zo 17 predajných centier.