Ako šikovne napojiť smädnú záhradu?

Ako šikovne napojiť smädnú záhradu?

Záhony a okrasné trávniky sú počas horúcich letných dní doslova nenásytné, vody spotrebujú hektolitre. Zalievať sa dajú klasickou krhlou. Ale kto by sa s tým dnes drel, keď existuje rad pomocníkov.

Základom je čerpadlo
Ak máte v záhrade studňu, nezaobídete sa bez čerpadla s elektrickým motorom. Tam, kde nie je dostupný zdroj elektriny, sa uplatnia čerpadlá benzínové. Všetky tieto mobilné zariadenia zvládnu vďaka vysokému prietoku a výtlaku dopraviť vodu nielen do zavlažovacej pištole, ale ľahko „utiahnu“ aj väčšie zavlažovacie systémy s viacerými koncovými postrekovačmi. V našej ponuke nájdete širokú škálu všetkých typov čerpadiel - od povrchových cez ponorné až ku kalovým alebo do vrtu. O ich kvalite vypovedajú názvy renomovaných európskych výrobcov: Tallas, Grundfos, Oleo-Mac ...

povrchove-cerpadlo-GC-50.jpg

Šikovný tip do suda
Ak chytáte dažďovú vodu do suda alebo nádrže, určite sa vám hodí malé šikovné elektrické čerpadlo do suda, ktoré je vybavené praktickou teleskopickou rúrkou na jednoduché zavesenie na okraj nádoby. A aby sa náhodou nezakuckalo drobnými nečistotami z dna, má v sebe integrovaný tiež filter na ich zachytenie.

Hadice a hadicové navijaky, pištole a postrekovače
Efektívne a rýchle zavlažovanie by samozrejme nebolo možné bez kvalitnej hadice. V našej ponuke nájdete kvalitné až 4-vrstvové hadice Valmon a Rehau rôznych priemerov a dĺžok, ktoré vynikajú dlhou životnosťou a vysokou pevnosťou. Nekrútia sa a nelámu sa.
Výborným tipom je hadicový vozík s navijakom, ktorý významne uľahčuje transport hadice po záhrade i jej uloženie. Máme pre vás aj hadicové navijaky, ktoré sa dajú umiestniť napríklad na stenu domu.

hadicovy-vozik-Fastcar.jpg


Manipuláciu s hadicou v záhrade veľmi uľahčí hadicový vozík Fastcar.

A aby bola ponuka úplná, tak si u nás môžete vybrať aj rôzne zavlažovacie pištole a kruhové alebo oscilačné postrekovače, ktoré sa k hadiciam pripájajú pomocou rýchlospojok alebo spojok.

postrik-pistol-hozelock.jpg
 

Postrekovacia pištoľ Ultra Metal vyniká pevnosťou a ponukou 7 postrekovacích režimov od prudkého lúča až po jemné rosenie.

Samozavlažovací systém 2v1
Chcete pravidelne kropiť väčšie plochy - a jednoduchým otočením kohútika? Potom pre vás máme unikátny samozavlažovacie systém 2v1. Ide vlastne o špeciálne prepojiteľné plastové obrubníky, ktorých hornou dutou časťou je voda rozvádzaná do koncových postrekovačov, ktoré sa zapichujú do trávnika alebo záhonov.

zavlaha.jpg

Prednosťou tohto systému je, že má hneď dve funkcie:
1) efektívne a sám zavlažuje
2) esteticky oddeľuje rôzne časti záhrady a zabraňuje napr. aj nežiaducemu prerastaniu trávnika do záhonov.