Až sedem mesiacov v bazéne! Áno, dá sa to!

Až sedem mesiacov v bazéne! Áno, dá sa to!

„Kiež by to vydržalo čo najdlhšie,“ napadne nejedného majiteľa bazéna, keď uprostred horúcich dní pozoruje svoje ratolesti vystrájajúce v prehriatej vode. Ale ako to zariadiť a kúpať sa v našom podnebí napríklad až do jesene? Možné to je. Vďaka ohrevu vody alebo zastrešeniu bazéna. Prípadne kombináciou oboch.

teplotni-graf-sk.jpg

Graf znázorňuje, aká môže byť teplota vody v bazéne pri využití tepelného čerpadla alebo solárneho ohrevu.

Tepelné čerpadlo je IN
V našej ponuke nájdete spoľahlivé tepelné čerpadlá s výkonom 3 - 11 kW, ktoré sú určené práve na ohrev vody v rodinných bazénoch. Dajú sa ľahko inštalovať k novým aj už prevádzkovaným bazénom a fungujú na rovnakom princípe ako zariadenia určené na vykurovanie domov. Zjednodušene povedané odoberajú z okolitého vzduchu teplo, ktoré odovzdávajú do vody. A vedia to veľmi dobre. Ich veľkou prednosťou totiž je, že pracujú, aj keď nesvieti slnko. Takže teplú vodu v bazéne si človek môže dopriať až 7 mesiacov v roku bez toho, aby musel za prípadnými mrakmi vyzerať slnečné lúče. A to už stojí za úvahu, či si tepelné čerpadlo k bazénu zaobstarať.

tep_cerpadlo_azuro.jpg

Kvalitné tepelné čerpadlo na ohrev vody je stále častejším doplnkom rodinných bazénov. Napríklad model BP-30WS sa dá teraz v akcii zaobstarať namiesto 825 € len za 495 €.

Inou možnosťou je inštalácia solárnych panelov. Aj v našich klimatických podmienkach a pri tunajšej dĺžke slnečného svitu sú dobrým spôsobom, ako si zabezpečiť teplú vodu. Sú schopné ohrievať ju na teplotu príjemnú na kúpanie až počas 6 mesiacov v roku. Dajú sa ľahko pripojiť ku každému bazénu, ktorý je vybavený pieskovou filtráciou. Na výber u nás máte solárne panely doskové v niekoľkých veľkostiach, ale aj solárny ohrev špirálový alebo solárny ohrev Domček, ktorý súčasne slúži ako praktická strieška pre pieskovú filtráciu.
domecek_s_filtraci.jpg

Jedným z obľúbených solárnych ohrevov je viacúčelový solárny ohrev Domček s plochou 1, 8 m2 (so stabilným stojanom), ktorý slúži aj ako úkryt pre pieskovú filtráciu.

Bazén pod strechou
Všimli ste si, že sa v slovenských záhradách čoraz častejšie objavujú bazény zastrešené?
Posuvné zastrešenie má mnoho predností. Jednak chráni vodu pred prachom, lístím alebo hmyzom, ktoré do nej v prípade nekrytého bazéna nafúkava vietor. Druhou a najdôležitejšou výhodou je, že chráni vodu pred chladnutím v čase, keď sa nekúpete, teda napríklad v noci alebo v dňoch, keď prší. A naopak, vďaka zastrešeniu si človek môže vo svojom bazéne zaplávať bez ohľadu na to, aké je práve vonku počasie. Teda aj v chladnejších mesiacoch roka. Jeho steny sú vyrobené zo špeciálneho polykarbonátu, vďaka ktorému dochádza k tzv. solárnemu efektu, a pod zastrešením sa tým pádom kumuluje teplo.

Posuvné zastrešenie sa dá ľahko a rýchlo inštalovať v podstate k akémukoľvek zapustenému bazénu. V ponuke máme pre vás rôzne veľkosti a tvary pre všetky typy bazénov. Vybrať si môžete aj z niekoľkých farebných vyhotovení.

zastreseni-Trend.jpg

Posuvné zastrešenie je stále žiadanejším doplnkom zapustených bazénov. Jednotlivé segmenty sa veľmi ľahko posúvajú v zabudovanom koľajisku. 

Ak potrebujete svoj bazén zastrešiť jednoducho a rýchlo, ponúka sa ešte možnosť zaobstarať si prenosné zastrešenie Azuro. Je vhodné pre všetky typy zapustených bazénov a vďaka mobilite ho ľahko prenesiete aj na iné miesto záhrade, kde môže pri nepriaznivom počasí poslúžiť ako krytá herňa pre deti alebo party stan. V ponuke kruhové aj oválne vyhotovenie rôznych rozmerov.

mobilni-zastreseni-Azuro.JPG

Stačí rozbaliť a zostaviť. Jednoduchá konštrukcia a nízka hmotnosť a praktické využitie robia z prenosného zastrešenia Azuro obľúbenú alternatívu zastrešení posuvných. Na zimu sa ľahko zloží a uprace.