Čo so záhradným odpadom?

Čo so záhradným odpadom?
Spracovanie drevného odpadu pomocou drvičov a štiepkovačov šetrí prírodu aj nejedno euro. Obidva stroje si so záhradným odpadom vedia nekompromisne poradiť, takže večný problém čo so záhradným odpadom, vás môže prestať trápiť.
 
Frézovací mechanizmus záhradného drviča strúha a drví vložený odpad na jemnú drevnú drvinu, ktorá je vhodná na ďalšie využitie. Okrem umiestnenia do kompostu sa dá ďalej zužitkovať aj ako kvalitný mulč, pre ktorý nemusíte jazdiť do záhradníctva. Stroj rozdrví konáre až s priemerom 4,5 cm.
 
Množstvo drviny a štiepkov pod kontrolou
Ak viac ako drvinu využijete skôr väčšie kúsky drevnej hmoty -- asi 2,5 centimetra veľké drobné odrezky a kúsky konárov -- ktoré sa hodia ako mulč, ale po preschnutí aj ako palivo do kachlí, potom dobre poslúži štiepkovač. Stroj s ozubeným kolesom, ktoré automaticky vťahuje konáre do vnútorného mechanizmu stroja a vytvára z nich praktické štiepky.
 
Súčasťou kvalitných drvičov a štiepkovačov sú záchytné koše z PVC materiálu, vďaka ktorým máte pod kontrolou množstvo už nadrveného odpadu. Kôš s odpadom potom môžete vysypať, kamkoľvek potrebujete.
Vďaka veľkým kolesám oba stroje premiestnite z jedného miesta záhrady na druhé. Pri zatláčaní a posúvaní konárov do drviaceho ústrojenstva pomôže napchávač z kvalitného PVC materiálu.


 
Kvalitné stroje na drvenie záhradného odpadu musia byť vybavené bezpečnostnou poistkou, ktorá zabraňuje znovuspusteniu pri náhlom výpadku prúdu. Nemala by chýbať poistka na zabránenie zapnutia stroja, keď nie je pod výstupom práve umiestnený záchytný kôš. Motor kvalitných modelov je vybavený ističom a pri preťažení sa samočinne vypína.
Stroje musia mať pri umiestnení na pracovnej ploche (väčšinou na trávniku) dobrú stabilitu, nesmú sa kývať. Tak ako pri využívaní iných záhradných strojov nezabudnite na bezpečnosť práce. Časti konárov okolo seba môžu občas šľahnúť, preto pracujte s ochrannými okuliarmi a pracovnými rukavicami na zabránenie poranenia dlaní.