Majster republiky René Andrle: Jazdu na elektro bicykloch MTF si fakt užívam

Majster republiky René Andrle: Jazdu na elektro bicykloch MTF si fakt užívam
Ambasádorom elektro bicyklov MTF nie je nikto iný ako bývalý skvelý profesionálny cyklista René Andrle. Je majstrom republiky, štartoval na všetkých troch Grand Tours. Pôsobil v najväčších španielskych tímoch po boku veľa hviezd. Bol trénerom českej cestnej reprezentácie, momentálne je športovým riaditeľom tímu najvyššej divízie Israel Start-Up Nation. Okrem toho testuje elektro bicykle MTF, podieľa sa na tvorbe špecifikácií a jazdu na nich si neskutočne užíva.

Môžete prezradiť, ako prebieha testovanie elektro bicyklov MTF a na čom najčastejšie jazdíte?
Podieľam sa už na tvorbe špecifikácií a rámových geometrií a dlhodobo testujem jednotlivé modely ešte pred samotným zavedením do predaja. Snažím sa ich poriadne prevetrať a odovzdávať spätné väzby tímu, ktorý sa v Mountfielde o elektro bicykle stará. Samozrejme, že prioritne a najradšej testujem najnabúchanejšie modely horských elektro bicyklov. Sám teraz používam model MOUNT 9.1 z kolekcie 2020 s motorom BOSCH štvrtej generácie a je to fakt parádna mašina.

A máte naň aj viac času...
To je pravda. Kvôli pandémii koronavírusu sa nejazdia preteky, nemôže sa nikam cestovať, takže sme s vedením tímu len na telefóne prostredníctvom konferenčných hovorov, ktoré často trvajú aj niekoľko hodín. Riešime, čo bude, situácia sa neustále vyvíja a mení. Zatiaľ je to tak, že by sme mali začať pretekať od 1. augusta. Takže mám teraz viac času na elektro bicykel a jazdím celkom dosť.Veľa bývalých profesionálov nad elektro bicyklami ohŕňa nos, Vy ste v tomto smere pravým opakom.
Elektro bicykle zažívajú obrovský boom a ja som rád, že pri tom môžem byť. Dáva mi to zmysel. S elektro bicyklom množstvo ľudí, vrátane mňa, zažije celkom nové rozmery cyklistiky, či už si to chcú pripustiť alebo nie.  

Aké konkrétne?
Keď vezmem elektro bicykel, nemusím mať práve formu a stačím ľuďom o triedu lepším, ktorí pôjdu na klasickom bicykli. Takže zotiera výkonnostné rozdiely. A druhá vec je tá, že dáva možnosť jazdiť na oveľa dlhšie výlety. To je asi to najlepšie. Na normálnom bicykli by ste si trúfli napríklad na 40 kilometrov, na elektro bicykli dáte dvojnásobok úplne v pohode.

Môže si dať človek na elektro bicykli do tela?
Jasne, že môže. A ja tak aj jazdím. Záleží len na Vás, akú veľkú silu asistencie motora zvolíte. Keď jazdím niekde v horách, do kopca si pomôžem, pretože je to príjemnejšie, ale inak do toho šliapem a domov prídem spotený.  Na klasickom bicykli tiež jazdíte?
Jazdím, ale každý cyklista vie, že na bicykel potrebuje čas. Aby si udržiaval nejakú výkonnosť, chce to jazdiť pravidelne. Lenže keď je normálna sezóna a nie práve tá poznačená koronavírusom, som veľmi vyťažený prácou v tíme, stále lietam niekde po svete. A na bicykel sa počas pretekov  vôbec nedostanem, pretože sa musím starať o pretekárov. Takže keď potom po prestávke sadnem na elektro bicykel, je to oveľa príjemnejšie. Dám stokilometrový výlet v kopcoch bez problémov.

Takže elektro bicykel prevažuje?
Už áno. Keď je niekto profesionál, obetuje tomu sto percent všetkého: trénuje, chudne, nad všetkým premýšľa. Ja, keď som pretekal, bol som o x rokov mladší a tiež som 70 kilov. Teraz mám 85. Takže aj keby som jazdil pravidelne, je jasné, že kopec nevyšliapem tak rýchlo, ako keď som bol profík. Na elektro bicykli áno. A navyše sa pozriem podstatne ďalej. Rozhodne mi to nepríde ako ponižujúce.

Čo hovoríte na boom ohľadne elektro bicyklov?
Rok od roku je obrovský: zdokonaľujú sa motory, batérie a tým aj zvyšujú dojazdy, to je to, čo ľudia chcú. Keď už dnes elektro bicykel prejde na jedno nabitie 200 kilometrov, to je bomba.Čo vlastne zažívate na elektro bicykli Vy?
Pohodu, ale aj adrenalín. Človek môže vyšliapať fakt na ťažký kopec, napríklad aj s 20 percentným sklonom po horšej ceste. A tým pádom môžem zísť aj oveľa ťažšie zjazdy ako normálne. Podľa mňa by mal elektro bicykel každý chlap skúsiť. Či už má štyridsať alebo aj šesťdesiat.
 
Prihlásiť sa
Uživatel nepřihlášený
Registrovať