Najlepšie stroje na boj s trávnikovým peklom

Najlepšie stroje na boj s trávnikovým peklom
Spojenie trávnikové peklo nie je v týchto dňoch rozhodne prehnané. Tráva rastie ako divá a kosiť sa často musí aj niekoľko do týždňa. Ako s ňou zatočiť? Bez poriadnych strojov to nikto nedokáže.

Prvou voľbou je klasická rotačná kosačka. Vyberať môžete medzi elektrickými, benzínovými a v neposlednom rade stále populárnejšími AKU modelmi. U všetkých je možnosť voliť stroje s pojazdom aj bez neho.

SP535.jpg
Benzínová kosačka SP 535 BW EL 4S

Ku koseniu väčších plôch bez dostupnosti elektriny alebo v miestach, kde by bol kábel elektrickej kosačky príliš obmedzujúci, sú vhodnejšie benzínové kosačky. Tie so silnými motormi bez problémov zvládnu prácu v členitom teréne a poradia si aj s vyššou a hustejšou trávou. Moderné štvortaktné motory sa vyznačujú dlhou životnosťou a ľahkou obslužnosťou.


el4800pdbw.jpg
Elektrická kosačka EL 4800 PD BW

Elektrická kosačka je vhodná ku koseniu menších a menej členitých pozemkov, na ktorých máte zaistený prívod elektriny. Je nenáročná na údržbu, dobre ovládateľná, má nízku hmotnosť, jej prevádzka je pomerne tichá a ekologická. Môže osloviť tiež nižšími nadobúdacími nákladmi v porovnaní s väčšinou benzínových modelov.


gd60lm51sp.jpg
AKU kosačka GD60LM51SP 60V

Kto nechce riešiť benzín ani elektrinu, tak práve pre neho sú AKU kosačky. Poháňajú ich Li-Ion akumulátory, ktoré sa dajú ľahko dobíjať. AKU kosačky sú tiché, ekologické a veľmi ľahko ovládateľné. Stačí len stlačiť tlačidlo a kosíte.  „AKU záhradná technika je všetka záhradná technika (kosačky, píly, plotové nožnice a mnohé ďalšie stroje), ktorá je poháňaná akumulátorom. Do strojov teda vložíte nabíjateľnú batériu a môžete so strojom nerušene pracovať. A čo je najdôležitejšie - 1 batériu môžete použiť pre všetky stroje v danom rade,“ hovorí produktový manažér spoločnosti Mountfield Karel Hromada s tým, že čas prevádzky strojov závisí na kapacite batérie.


Krovinorez alebo bubnovka?
Pokiaľ sa potrebujete vydať do bitky s prerastenou trávou, aj v nej budete pomerne ľahko víťazom. Ale len za predpokladu, že zvolíte krovinorez alebo bubnovú kosačku, pretože to sú tí praví špecialisti na vysokú trávu.

sparta381t-1.jpg
Krovinorez Oleo-Mac SPARTA 381 T

Najväčšou výhodou krovinorezu je jeho univerzálnosť. Tá spočíva predovšetkým v možnosti výmeny strunovej hlavy za oceľové kotúče alebo nože. „Vďaka tomu s nimi bez problémov pokosíte okrem trávy aj kroviny, mladinu, rákosie alebo nálety,“ prezrádza Martin Suchý, produktový špecialista spoločnosti Mountfield. „S krovinorezom môžete kosiť aj v ďaleko horších prístupných miestach ako sú svahy alebo priekopy. Vďaka dvojramennému nosnému popruhu a komfortnou T rukoväťou sa váha stroja perfektne rozloží a práca s krovinorezom je veľmi ľahká.“


bdr581.jpg
Bubnová kosačka Bella BDR 581 SL

Na rozľahlých pozemkoch, ako sú lúky alebo sady, použite radšej bubnovú kosačku. Tie najsilnejšie modely si poradia s trávou vysokou až 150 cm! Základom bubnovej kosačky je vystužený dvojitý žací disk, ktorý absorbuje nárazy do najrôznejších prekážok vrátane kameňov ukrytých vo vysokej tráve a zabraňuje jeho deformácii. V disku je podľa modelu ukrytých štyri až šesť špeciálnych nožov, ktoré sú uložené v zosilnenom puzdre.  Bubnovky sú poháňané silnými motormi a vďaka pojazdu je práca s nimi pohodová. Komfort navyše zvyšuje aj fakt, že pokosenú trávu vám bubnové kosačky vďaka špeciálnemu navádzaciemu krytu úhľadne zložia do rovných riadkov a vy sa môžete rozhodnúť, ako s ňou naložíte.

 
Prihlásiť sa
Uživatel nepřihlášený
Registrovať