Plánujete zaobstaranie bazénu? Máme pre Vás niekoľko rád

Plánujete zaobstaranie bazénu? Máme pre Vás niekoľko rád

Nový bazén si človek zaobstaráva raz až dvakrát za život. Preto by sme výberu vhodného typu a tiež umiestenia na záhrade mali venovať veľkú pozornosť.

V zásade platí, že bazén a záhrada by mali byť vo vzájomnej harmónii. Mali by sa rešpektovať a dopĺňať.  Prioritou je, aby Vám bazén naplno slúžil a poskytoval maximálnu radosť a pohodlie. Preto by mal byť inštalovaný na mieste, na ktoré dopadajú slnečné lúče od rána až do večera. Ak je to možné, vyberte si radšej bazén zapustený do terénu. Taký pôsobí v záhrade veľmi pekne a vstup do vody je jednoduchší, hlavne pre deti a seniorov.

V okolí by mala byť len taká zeleň, ktorá produkuje čo najmenej lístia, ihličia a peľu. Ideálny je pekne strihaný trávnik a nejaké nízke, neopadavé a nekvitnúce rastliny. S ohľadom na pobyt v bazéne by sme mali počítať so spevnenou odpočinkovou plochou po jeho obvode, kde by mohli byť napríklad ležadlá, stolček s občerstvením a podobne. A myslite aj na súkromie pri kúpaní a vodných radovánkach -- na Váš bazén by nemalo byť vidieť z ulice.

Bazénovú technológiu je vhodné umiestniť napríklad do priestoru technických miestností domu, alebo do záhradného domčeku.

Každý, kto chce mať bazén vo svojej záhrade vhodne umiestený, by mal svoj zámer prebrať s bazénovým odborníkom (takého nájdete v každej z predajní Mountfield) a prípadne aj so záhradným architektom.

A nezabudnite, že najvýhodnejšie sa dá bazén zaobstarať skoro na jar.