Pol roka v bazéne? Kľudne

Pol roka v bazéne? Kľudne

Začiatkom septembra prichádzajú v našom klimatickom pásme chladnejšie dni aj noci. A na kúpanie pod šírym nebom to už moc nie je. V tej chvíli začne človek premýšľať, ako si to zariadiť, aby si kúpanie mohol užívať ešte o pár týždňov dlhšie.

Mať za každého počasia, a to aj na jar alebo začiatkom jesene, vodu príjemne teplú ale nie je nič nemožné. Vďaka tomu, že si môžete vodu v bazéne ľahko a úsporne ohrievať. Ako?

Podľa Lukáša Touly, odborníka na bazénové technológie, sa oplatí zaobstarať si tepelné čerpadlo.

„Tieto zariadenia fungujú bez ohľadu na to, či svieti slnko alebo nie. Vodu teda ohrievajú v lete aj keď  je pod mrakom a pochopiteľne aj v mesiacoch mimo hlavnej letnej sezóny. Už pri vonkajšej teplote okolo 15° C dokážu vodu v bazéne ohriať o parádnych 6° až 12° C. Kúpaciu sezónu vám teda predĺžia až na šesť mesiacov v roku,“ vysvetľuje Toula. A dodáva, že tepelné čerpadlá pracujú veľmi úsporne. Z jedného investovaného kW dokážu vyrobiť viac ako 5 kW tepla. Čo znamená, že cez 80 % tepla získate z okolitého vzduchu zadarmo. Navyše si týmto zariadením môžete jednoducho vybaviť nie len nový, ale aj akýkoľvek stávajúci bazén.


Niekto možno namietne, že uvedené výhody sú síce úžasné, ale zaobstarať si domov tepelné čerpadlo nie je nič lacného. To môže platiť o tepelných čerpadlách určených na vykurovanie obytných domov. Dnes už ale existujú tepelné čerpadlá konštruované výhradne na ohrev bazénovej vody, ktoré sa bežne predávajú za 800 až 1200 eur. Ale ako upozorňuje Lukáš Toula, teraz v špeciálnej výpredajovej akcii, ktorá prebieha v našich predajniach Mountfield, si kvalitné tepelné čerpadlo môžete zaobstarať už za 399 eur.