Vianočné stromčeky do Detských domovov

Vianočné stromčeky do Detských domovov
Naša spoločnosť dlhodobo podporuje rôzne dobročinné projekty, ktoré sú často zamerané aj na deti. Premýšľali sme preto, ako by sme v závere roka mohli byť aspoň trošku prospešní detským domovom, v ktorých každoročne trávia vianočné sviatky stovky opustených detí.

A napadlo nám, že by sme ako tradičný predajca kaukazských jedličiek z najlepších dánskych plantáží mohli tieto krásne vianočné stromčeky venovať práve deťom v detských domovoch – a to v oboch krajinách, v ktorých naša spoločnosť pôsobí, teda v Slovenskej aj Českej republike.
Ohlas je veľký. Na Slovensku našu ponuku do 20.12. využilo 38 detských domovov a v Česku 60 detských domovov. Celkovo si ich zástupcovia v našich predajných centrách vyzdvihli 223 vianočných stromčekov.

Máme z toho veľkú radosť a z mnohých reakcií vyberáme dve nasledujúce.
„Ďakujeme. Veľmi pekne ďakujeme, že sa takýmto spôsobom snažíte spríjemniť vianočné sviatky deťom v detských domovoch,“ napísala nám Andrea Jurišová, sociálna pracovníčka z detského domova v Pečeňadoch.

A z českého Mikulova prišiel pekný e-mail od riaditeľky tamojšieho detského domova, Lady Válkovej: „Za všetkých obyvateľov nášho detského domova vrelo ďakujem. S predajnou Mountfield v podstate susedíme, takže nebude problém si pre stromček zabehnúť. Ešte raz ďakujem vašej spoločnosti aj pani generálnej riaditeľke za toto pekné vianočné gesto.“