Ako si kto ustelie, tak bude vstávať

Ako si kto ustelie, tak bude vstávať

Už ste si to všimli aj vy? Do našej ponuky v Mountfielde sme pridali aj matrace. Kvalitné, certifikované, od tuzemského výrobcu a za veľmi priaznivé ceny. Ich široký výber nájdete v našom e-shope, stačí kliknúť TU.
Ako si kto ustelie, tak bude vstávať

Prečo práve matrace?

Od našich zákazníkov, najmä stredného a staršieho veku, často počúvame, že ich pri práci na záhrade bolí chrbát alebo kĺby, že sa im na chate a doma horšie spí a že sa ráno budia unavení. Hoci sme uznávanými špecialistami na záhradnú techniku a bazény, ale toto nám nedalo (mimochodom, podobné problémy majú aj mnohí naši kolegovia, ktorých stretávate a s ktorými sa rozprávate v predajniach).
 
Napadlo nás, že určite existuje nejaká pomoc. Konzultácie s odbornými fyzioterapeutmi a tiež s lekármi ponúkli celkom jednoznačnú odpoveď. Je všeobecne známe, že približne tretinu života strávime v posteli, väčšinou spaním. A podľa odborníkov je mnoho problémov spôsobených nekvalitným spánkom, presnejšie spaním na nevhodnom povrchu. Prvý krok k možnému riešeniu zlého spánku a najrôznejších bolestí chrbtice a kĺbov je podľa nich jednoduchý. Starý matrac by sme podľa nich mali odprevadiť do zberného dvora a zaobstarať si nový. Netreba chodiť do ordinácií lekárov ani konzumovať "zaručene fungujúce" a drahé prípravky z televíznych reklám. Výmena matraca je časovo úsporné a oveľa lacnejšie riešenie, tvrdia odborníci. Nový matrac by sa mal totiž kupovať každých 7 až 10 rokov, pričom sa berie do úvahy zdravotný stav a postupujúci vek. Okrem toho je dobré vedieť, že výroba matracov je čoraz sofistikovanejšia, zavádzajú sa nové materiály a do konštrukcie matracov sa rýchlo zapracúvajú najnovšie lekárske poznatky z praxe.


Testovacie centrum matracov

Ako si vybrať ten správny

Zohráva vek nejakú úlohu? Áno, vek je veľmi dôležitý. Napríklad deti do 15 rokov, ktorých chrbtica sa ešte len vyvíja, by mali radšej spať na stredne tvrdom až tvrdom matraci, aby ich telo malo počas spánku správnu podporu. Dospelý človek s normálnou hmotnosťou by sa mal riadiť skôr podľa pocitu a podľa toho, či spí viac na boku alebo chrbte. Niekomu sa spí lepšie na tuhom podklade, niekomu na mäkkom. A seniori? Tí by skôr mali uprednostniť matrac stredne tuhý. Z príliš mäkkej sa totiž horšie vstáva a z príliš tvrdej by mohli rozbolieť kĺb, hlavné bedrá. Ak Vás však už telo pobolieva, zvoľte mäkšiu variantu matraca a vyššie lôžko pre lepšie vstávanie.
 

Zohráva telesná hmotnosť nejakú úlohu?

Áno, zohráva. Prevažná väčšina matracov vyrábaných pre dospelých má nosnosť minimálne 90 kilogramov. Ak vážite menej, nemusíte sa príliš zaoberať tvrdosťou matraca a viac sa pozerajte na jeho ostatné vlastnosti. Ľudia s hmotnosťou nad 90 kilogramov by si určite mali vybrať matrac so strednou alebo vysokou tuhosťou. V prípade manželských/partnerských postelí je niekedy lepšie netrvať na veľkom spoločnom matraci, ale vybrať si dva matrace.
 

V akej polohe spíte?

Aj to je pri výbere správneho matraca dosť dôležité. Správny matrac by mal podporovať Vaše telo a prispôsobiť sa mu. Ak napríklad veľkú časť noci spíte na chrbte, je dobré mať tvrdší matrac, aby sa Vám neprehýbali boky a aby ste nevstávali s boľavým chrbtom. Ak spíte na boku, mali by ste si vybrať mäkší matrac, ktorý odbremení Vaše ramená a boky a udrží Vašu chrbticu v rovine. Ak spíte väčšinu noci na bruchu alebo sa neustále prevraciate, potom je pravdepodobne najlepšie zvoliť strednú cestu medzi tvrdou a mäkkou verziou.


Zóny matraca

Matrace sú z peny

Základným materiálom, z ktorého sa matrace vyrábajú, je špeciálna pena. Ale ako to už býva, aj tu existujú rozdiely. Pri výrobe matracov sa často kombinujú aj rôzne druhy pien. Spoločnosť Mountfield ponúka matrace vyrobené z najobľúbenejších a odporúčaných typov pien. Prvým je klasická polyuretánová pena, ktorá vyniká pružnosťou a dokonale sa prispôsobí telu. Výhodou penových matracov je aj nízka cena.
 
Ďalším typom je pamäťová pena, povedali by sme, že ide o inteligentný materiál, ktorý dokáže meniť svoju tuhosť v závislosti od tlaku a teploty. Veľa ľudí sa počas spánku často prevaľuje z boku na chrbát a naopak. Pre nich a tiež pre dlhodobých spáčov je pamäťová pena ideálna, pretože sa do pôvodnej polohy vracia pomaly (nevytvára okamžitý tlak na chrbát). Tým sa rozloží tlak Vášho tela, stabilizuje sa v optimálnej polohe, zmierňuje sa bolesť chrbta a predchádza sa aj prípadným preležaninám. A do tretice, poďme si povedať, čo je to takzvaná studená pena. Tento moderný materiál má väčšie póry, je priedušnejší a lepšie odvádza teplo (čím sa znižuje aj výskyt roztočov a plesní).
 

Máte z čoho vyberať

Ponuka matracov, ktoré sme zaradili do nášho sortimentu, je naozaj veľká. Nájdete tu mäkké matrace, ktoré poskytnú spáčom pohodlie ako na obláčiku, ale aj stredne tvrdé alebo tvrdé matrace, ktoré podporia dôležité časti vášho tela. Môžete si vybrať matrac z desiatich rôznych rozmerov, od najmenšieho matraca s rozmermi 80 × 195 cm až po dvojmatrac s rozmermi 180 × 200 cm.
 
Ak máte nejaké zdravotné problémy, v našej ponuke nájdete aj špeciálne zdravotné a ortopedické matrace, ktorých presnejšie zacielenie by ste mali pravdepodobne konzultovať s odborným lekárom. Pre alergikov máme antibakteriálne matrace. A nechýbajú ani veľmi vyhľadávané sendvičovézónové matrace, ekologické matrace, matrace na prístelku alebo matrace určené špeciálne pre seniorov. Ak chcete zdokonaliť svoje pohodlie pri spánku, spolu s novým špičkovým matracom si môžete zaobstarať špeciálne prikrývky, hypoalergénne vankúšeprešívané chrániče matracov (poťahy).

Posteľ s chráničom

Ostatné tiež zaujíma

Ako vybrať správný matrac?
Ako vybrať správný matrac?
Ako vyčistiť matrac krok za krokom
Ako vyčistiť matrac krok za krokom

Mohlo by vás zaujímať

Matrace

Tipy pre vás

Matrac Antibacterial Ultra 17 (80x200 cm)
226,00 €
123,00 €
Matrac Aloe memory 18 (80x200 cm)
207,00 €
135,00 €
Matrac Nature dream aloe 3D 17 (80x200 cm)
282,00 €
165,00 €
Matrac Ortopedic memory 18 (90x200 cm)
282,00 €
171,00 €
Matrac Fleximax 14 (80x200 cm)
150,00 €
90,60 €
Matrac Fleximax 14 (140x200 cm)
249,00 €
145,00 €