Menu Zatvoriť
043 / 413 38 31 (volajte Po-Pi 9-18 a počas víkendov 9-17)

Krbové kachle HAAS+SOHN Tanaga IV, šedá

Kód: 2KAM1186
0
0
0
Tepelný výkon [kW]
5 - 14,9
Ø dymovodu [mm]
150
Viacej
2 150,00 €
1 180,00 €

Nie je skladom v e-shope

Možnosti doručenia
Technické parametre
Výrobca HAAS+SOHN
Energetická trieda A+
Tepelný výkon [kW] 5 - 14,9
Výmenník áno
Objem výmenníka [l] 16
Vývod dymovodu horný
Minimálny ťah komína [Pa] 12
Terciárne spaľovanie áno
Rozmery [cm] 124 x 62,1 x 63,1
Hmotnosť [kg] 212
Externý prívod vzduchu áno
Použiteľný výkon do vykurovacích telies [kW] 11,1
Palivo kusové drevo, ekobrikety, uhoľné brikety
Max. prevádzkový pretlak [MPa] 0,2
Vykurovacia schopnosť [m3] 275
Záruka 7 rokov
Katalógové číslo
2KAM1186 2KAM1186
Celé parametre

Tieto krbové kachle s výmenníkom majú tradičný dizajn s rovným sklom, ktorý sa hodí do každého interiéru. Kachle sú po bokoch obložené dlažbou, ktorá drží teplo dlho po vyhasnutí ohňa. Externý prívod vzduchu z vonkajších priestorov obmedzuje potrebu vetrania v miestnosti, kde sa kúri. Jeho napojenie nenarúša jednoduché a čisté línie krbových kachlí.


Vysoký výkon

Vďaka vysokému výkonu (takmer 15 kW) vykúria kachle priestor až 290 m3 a s výmenníkom zvládnu aj viac miestností. Do vody odvádza až 72 % tepla. Vymeniteľný výmenník sa dá do kachlí kedykoľvek doplniť alebo naopak odobrať a nahradiť záslepkou. Model má unikátnu patentovanú technológiu čistenia výmenníka, ktorá využíva integrovanú lištu s kovovým tiahlom.


Efektívne spaľovanie

Terciárny vzduch sa predhrieva vo vnútornom plášti a do ohniska preniká sústavou otvorov v zadnej a hornej časti kachlí. Nie je regulovaný – kachle ho nasávajú ťahom komína a prirodzene tak zásobujú plameň kyslíkom podľa potreby. Vďaka prívodu terciárneho vzduchu sa pri spaľovaní zužitkujú aj zvyškové plyny, ktoré by inak odišli nevyužité komínom spolu so splodinami, vzrastie účinnosť kachlí a predĺži sa aj doba horenia.


Automatická regulácia primárneho spaľovania

Automatický regulátor primárneho spaľovacieho vzduchu predchádza problémom pri výpadku elektrického prúdu – vo chvíli, keď voda vo výmenníku dosiahne teplotu 95 °C, uzavrie prívod primárneho vzduchu do spaľovacej komory. Na zabezpečenie vykurovacieho okruhu proti prehriatiu je možné dokúpiť ochladzovaciu slučku, ktorá v prípade výpadku čerpadla (elektrického prúdu) ochladí vodou výmenník, aby nedošlo k jeho prehriatiu.


Maximálne ekologické

Kachle majú dokonalé spaľovanie s minimom škodlivín. Spĺňajú najprísnejšie podmienky emisií CO a prachu, dané Zákonom č. 201/2012 Zb. o ochrane ovzdušia. Ich ekologická prevádzka zaručuje, že v nich budete môcť bez obmedzenia kúriť aj po 31.auguste 2022. Kedy sa podmienky pre vykurovanie tuhými palivami u vykurovacích telies s výmenníkom podstatne sprísnia.

Zobraziť celý popis

Hodnocenie zákazníkov (0)

K tomuto produktu ešte nikto nenapísal žiadnu recenziu.

Pripomienky (0)

K tomuto produktu ešte nikto nenapísal žiadnu otázku.

Máte k výrobku nějaký dotaz?
Zeptejte se, my vám rádi odpovíme.
Tieto stránky používajú cookies. Pokračovaním súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií