Doprajte záhrade dostatok vlahy

Doprajte záhrade dostatok vlahy

Počas týchto dní vaša záhrada žiari všetkými farbami, ale tiež prechádza zaťažkávacou skúškou. Kvetiny, kry, trávnik a najrôznejšie plodiny spotrebujú doslova hektolitre vody, aby v horúčavách bez problémov rozkvitali, rástli a robili vám radosť.

Možností zalievania je mnoho. Najjednoduchším spôsobom je klasická kanvica, ale tá vám stačí tak na pár hrantíkov. Vo väčšej záhrade by ste sa poriadne nabehali. A prečo si prácu nespríjemniť, keď dnes existuje celý rad dokonalých pomocníkov na závlahu?

Ak máte vlastnú studňu, alebo zalievate vodou z potoka či jazierka, nezaobídete sa bez čerpadla s elektrickým motorom. Tam, kde nie je dostupný zdroj elektriny, nájdu uplatnenie čerpadlá benzínové.

 

Domáci automat D-EBOOST 1100

 

Všetky tieto mobilné zariadenia zvládnu vďaka vysokému prietoku a výtlaku dopraviť vodu nielen do zavlažovacej pištole, ale ľahko „utiahnu“ aj väčšie zavlažovacie systémy s viacerými koncovými postrekovačmi.

V našej ponuke nájdete širokú škálu čerpadiel – povrchové, ponorné, kalové, tlakové, do vŕtaných studní, sudové a v neposlednom rade aj automatické domáce vodárne a automaty.

Záleží len na vás, aké čerpadlo vyberiete. Ponúkame produkty od renomovaných európskych výrobcov: Tallas, Grundfos alebo Oleo-Mac.

 

Ponorné čerpadlo na úžitkovú vodu D-CW 200

 

Hadice a hadicové navijaky, pištole a postrekovače

Efektívne a rýchle zavlažovanie by samozrejme nebolo možné bez kvalitnej hadice. V našej ponuke nájdete hadice PATRIOT v troch kvalitatívnych radoch – Silver Line, Gold Line a Diamond Line. Všetky sú vyrobené v Českej republike.

Prednosťou nového radu hadíc sú kvalitné materiály a vysoká odolnosť. Na slnku neblednú, obstoja aj pri používaní v tých najnáročnejších podmienkach. Perfektne sadnú do ruky, dobre držia tvar a všetky sú vyhotovené v modernom dizajne.

Ponúkame hadice s priemermi ½“ až 5/4“, všetky rady sú k dispozícii v baleniach s dĺžkami 25 a 50 metrov.

 

 

Záhradné hadice PATRIOT Gold Line so zavlažovacou sprchou Hozelock Multi Gun.

 

A aby bol komfort pri zalievaní čo najvyšší, určite uvítate pomocníkov, ako napríklad hadicový vozík s navijakom, ktorý výrazne uľahčuje transport hadice po záhrade aj jej uloženie. Máme pre vás aj hadicové navijaky, ktoré sa dajú pripevniť napríklad na stenu domu a môžete ich otáčať o 180 stupňov. To ešte viac zvyšuje komfort zalievania a uľahčuje vašu prácu.

 

 

Praktický hadicový navijak je vhodný na návin 1/2“ hadice s dĺžkou až 60 m.

 

 

K hadiciam samozrejme patrí veľké množstvo zavlažovacích pištolí, rýchlospojok. Môžete vyberať aj z pestrej ponuky zavlažovačov alebo oscilačných postrekovačov.

 

Ak siahnete po kvalitných pomocníkoch, závlaha vašej záhrady bude hračka a zábava.