Téma dňa: zavlažovanie

Téma dňa: zavlažovanie

Meteorológovia hlásia, že zrážkové deficity sú ohromné. Neprší a záhony sú vyschnuté na prach. Takže je potrebné zavlažovať umelo. Možností ako dopraviť vodu k smädným kvetinám či zelenine je samozrejme viac.
Najjednoduchším spôsobom je klasická krhla, ale na väčšej záhrade sa s ňou človek nachodí. Lepšie je si prácu uľahčiť, pomocníkov je viac. Ak máte vlastnú studňu, alebo zalievate vodou z potoka či jazierka, nezaobídete sa bez čerpadla s elektrickým motorom.

Ponorné čerpadlá na úžitkovú vodu sú určené na zavlažovanie záhrad aj na zásobovanie domácností.
 

Všetky tieto mobilné zariadenia zvládnu vďaka vysokému prietoku a výtlaku dopraviť vodu nie len do zavlažovacej pištole, ale jednoducho „utiahnu“ aj väčšie zavlažovacie systémy s viacerými koncovými postrekovačmi. V našej ponuke nájdete širokú škálu čerpadiel – povrchové, ponorné, kalové, tlakové, do vŕtaných studní, sudové a v neposlednom rade aj automatické domáce vodárne a automaty. Záleží len na vás, aké čerpadlo vyberiete. Pokiaľ si ale nebudete istí, v našich predajniach vám ochotne poradíme. Ponúkame elektrické aj benzínové čerpadlá od renomovaných európskych výrobcov: TALLAS alebo OLEO-MAC.

Kalové čerpadlá umožňujú čerpať vodu na zavlažovanie aj z čiastočne znečistených vodných zdrojov.
 

Hadice a hadicové navijaky, pištole a postrekovače Efektivne a rýchle zavlažovanie by samozrejme nebolo možné bez kvalitnej hadice. V našej ponuke nájdete hadice PATRIOT v troch kvalitatívnych radách – Silver Line, Gold Line a Diamond Line. Všetky sú vyrobené v Českej republike. Prednosťou novej rady hadíc sú kvalitné materiály aj vysoká odolnosť. Na slnku neblednú, obstoja aj pri používaní v tých najnáročnejších podmienkach. Perfektne padnú do ruky, dobre držia tvar a všetky sú vyrobené v modernom dizajne. Ponúkame hadice s priemermi ½“ až 5/4“, všetky rady sú k dispozícii v baleniach s dĺžkami 25 a 50 metrov.

Prvotriedne záhradné hadice PATRIOT Gold Line. Táto rada hadíc je určená pre stredné až vysoké zaťaženie – trhací tlak 40 bar.
 

A aby bol komfort pri zalievaní čo najvyšší, určite uvítate pomocníkov, ako napríklad hadicový vozík s navijakom, ktorý výrazne uľahčuje transport hadice po záhrade aj jej uloženie. Máme pre vás aj hadicové navijaky, ktoré sa dajú pripevniť napríklad na stenu domu a môžete ich otáčať o 180 stupňov. To ešte zvyšuje komfort zalievania a uľahčuje vašu prácu.

Praktický robustný vozík na 1/2“ hadicu s dĺžkou až 60 m. Má pevné veľké kolesá a masívnu navíjaciu kľuku.
 

K hadiciam samozrejme patrí aj ponuka zavlažovacích pištolí, spojok a rýchlospojok. Môžete si vyberať aj z pestrej ponuky zavlažovačov alebo oscilačných postrekovačov. A na záver rada skúsených záhradníkov: ak chcete šetriť vodu a tým svoju peňaženku, nezavlažujte plošne, ale snažte sa privádzať životodárnu tekutinu pokiaľ možno čo najbližšie k rastlinám.

Zavlažovacie hodiny s časovačom, ktorý automaticky upravuje denný rozvrh zavlažovania pri východe alebo západe slnka.
 

Na efektívne zavlažovanie významne pomôže aj jeho správne načasovanie. Vďaka zavlažovacím hodinám si presne rozvrhnete čas a dĺžku zavlažovania.