KRÁĽ ZÁHRAD

KRÁĽ ZÁHRAD
Kto kosí naozaj veľké aj členité plochy, s rotačnou kosačkou by sa veľmi narobil. V tomto prípade je lepšie vymeniť kosačku za traktor. Záhradné traktory pokosia trávu excelentne a mnohonásobne rýchlejšie ako kosačka a pre obsluhu je práca aj zábavou. V podstate len točíte volantom a užívate si dunenie silného motora pod kapotou. Pre záhrady s väčším množstvom stromov a okrasných kríkov sú výhodné obratné ridery tam, kde potrebujete v prvom rade silu, siahnete po nadupanom traktore. Jedná sa o robustné výkonné stroje, ktoré sa nezastavia pred ničím.

traktor-1.jpg
Záhradný traktor XHTY 240 4WD

traktor-2.jpg
Záhradný traktor XHTY 240 4WD s vozíkom

Skvosty na štyroch kolesách nemusia jazdiť len po cestách. Predstavte si krásnu záhradu a v nej nabúchanú štvorkolku vyrobenú v prudko elegantnej červeno-čiernej farbe. Volá sa XHTY 240 4WD a je to záhradný traktor. Hovorí sa mu Kráľ záhrada a toto meno si vyslúžil právom. Pod kapotou sa totiž ukrýva dvojvalcový americký motor Briggs & Stratton Intek V-Twin 8240 s rozvodom OHV s výkonom 11,67 kW.

Základom traktora je robustný oceľový nosný rám a zosilnené liatinové nápravy, takže bez problémov zvládne pracovať aj v extrémnej záťaži. Má stály pohon všetkých 4 kolies, ktorý triumfuje najmú v zložitejšom teréne. Elegantný dravec disponuje dvoma hydrostatickými prevodovkami ovládanými jedným pedálom, čo prináša absolútnu suverenitu v každej situácii. Kosačka je spúšťaná elektromagnetickou spojkou a má antiskalpovacie kolieska, ktoré zabraňujú zodieraniu trávnika. 

V základnej výbave je množstvo prvkov, za ktoré si pri automobiloch priplatíte. Jedná sa napríklad o tempomat, LED svetlomety alebo palubný počítač s LCD displejom, kde je počítadlo motohodín, otáčkomer, indikátor stavu batérie, servisný ukazovateľ, indikátor naplnenia koša, hodiny a ukazovateľ množstva paliva.

Jednou z vychytávok je aj systém Easy Memo, vďaka ktorému si stroj pamätá nastavenie výšky kosenia aj po vypnutí. Po naštartovaní tak nie je potrebné ju znovu nastavovať.

Má obrovský zberný kôš s objemom 360 litrov a nezastaví sa pred ničím. Lepšiu kosačku na trávu budete ťažko hľadať. Ale traktor, to zďaleka nie je len kosenie. S najrôznejším príslušenstvom je táto štvorkolka využiteľná počas celého roka. Vďaka nastaviteľnému sedadlu s komfortnými lakťovými opierkami sa na ňom sedí ako na tróne. Nakoniec, bez trónu by predsa nebol kráľom. A to tento traktor rozhodne je.

 
Prihlásiť sa
Uživatel nepřihlášený
Registrovať