Mountfield na festivale výberových vín

Mountfield na festivale výberových vín
V utorok 28.1.2020 sa v Boutique hotely Jalta na Václavskom námestí uskutočnil v rámci festivalu výberových vín, vinárstva a gastronómie PRAGUE WINE Week, už 12. ročník Galadegustace medailových vín so slávnostným vyhlásením výsledkov Prague Wine Trophy 2019.

Súčasťou festivalu bola samozrejme aj prezentácia vinárstva a dovozcov. „Myslím si, že akcia bola úspešná, o náš stánok bol veľký záujem. Chodila k nám ochutnávať konkurencia, vinári a ďalší účastníci. Niektorí sa vracali a asi najväčší úspech mal náš Sauvignon blanc Greyrock zo známej novozélandskej oblasti Marlborough.“ Hodnotí účasť produktový manager Michal Domša.

Podmienkou vstupu na túto akciu je získanie medaily v medzinárodnej súťaži vín Prague Wine Trophy. Čo do počtu hodnotených vzoriek, ide o najväčšiu medzinárodnú súťaž vín v Českej republike a my sme hrdí, že sme obdržali hneď 4 zlaté medaily.

Spomenutý Sauvignon blanc je typická odroda pre Nový Zéland a Sauvignon blanc z viníc Marlborough patrí k najvyššie hodnoteným vínam z tejto krajiny vôbec. Má atraktívnu, jasno žltú farbu so slamovými odleskami, strednú viskozitou a svieži záver. V plnej chuti a vôni pocítite tropické ovocie, najmä grapefruit a tiež egreš. Výborne chutí s plodmi mora, kozím syrom alebo šalátom, ale môžete ho podávať aj ako aperitív.

Gala degustácie sa zúčastnil aj Martin Pastyřík, prezident Asociácie someliérov ČR, s ktorým dlhodobo spolupracujeme a pomáha nám vyberať tie najlepšie vína. Na akcii bol Mountfield veľmi vyhľadávaným vystavovateľom. Odborná aj laická verejnosť bola zvedavá, aké vína pán Pastyřík vybral. Pri našom stánku bolo stále plno a trúfam si povedať, že naše vína boli prekvapením večera.“ Dodáva produkčná marketingového oddelenia Mountfield.
 
Prihlásiť sa
Uživatel nepřihlášený
Registrovať