Menu Zatvoriť
043 / 413 38 31 (volajte Po-Pi 9-18 a počas víkendov 9-17)
História firmy

História firmy

7. 12. 2020

História firmy

Novú históriu spoločnosti Mountfield SK, s.r.o. sme začali písať v roku 2004 a za dve desaťročia sme vyrástli na najväčšieho českého aj slovenského predajcu záhradnej techniky, záhradného nábytku, bazénov a ďalších potrieb pre záhradu. Začínali sme s jednou malou predajňou v stredočeských Mnichoviciach a dnes, v Českej republike aj na Slovensku, prevádzkujeme sieť 74 vlastných predajných centier.

2020

Revitalizácie predajní a množstvo noviniek.

 • Pokračujeme v revitalizácii predajných centier. Pre Váš najvyšší komfort sme ich zmodernizovali už celkovo 12.
 • Zavádzame množstvo noviniek. Ponuku wellness rozširujeme o tri úžasné modely Swim Spa, ktoré v sebe spájajú dva rôzne svety: luxusný relax a uvoľnenie vírivých vaní so športovým využitím bazéna s výkonným plaveckým proti prúdom.
 • Nový rad elektro bicyklov MTF 2020 nadchne ešte väčšou ponukou modelov. Veľa bikov je vybavených batériou LG s kapacitou 24,5 Ah, ktorá je najsilnejšou integrovanou batériou na trhu.
 • Rozširujeme aj AKU techniku. Jej narastajúca obľuba potvrdzuje súčasný trend., ktorý sa výrazne prikláňa k moderným technológiám. Ponuka je po novom bohatšia o celý rad Levita 20 V.

2019

ELEKTROBICYKLE, INTERAKTÍVNE panely a návrat Dannyho Treja

 • Vo veľkom rozbiehame predaj elektrobicyklov, modelový rad rozširujeme o TOP modely s motormi Bosch. Sortiment čoraz žiadanejšej AKU záhradnej techniky obohacujeme o superprémiový rad Greenworks.
 • Pokračujeme v revitalizácii predajných centier, novinkou je zavedenie interaktívnych panelov, ktoré ešte viac zvyšujú komfort zákazníka pri nákupe. Výrobok si môže prezrieť detailne formou fotografií alebo videí.
 • Do reklamy Mountfieldu sa po 10 rokoch vracia populárny hollywoodsky herec Danny Trejo.

2018

Samoobslužné zóny

19 zmodernizovaných predajných centier so samoobslužnými zónami.

2017

V JANUÁRI ZÍSKAVAME ĎALŠIU CENU CZECH SUPERBRANDS! ČO ĎALŠÍ ROK PRINÁŠA?

 • Získavame ďalšie ocenenie CZECH SUPERBRANDS!
 • A tiež cenu FAIR PLAY 100 najlepších zákazníckych skúseností 2017
 • Modernizujeme ďalšie predajné centrá aj servisy
 • Otvárame celkom novú predajňu na Slovensku v Leviciach
 • Spúšťame kariérne webové stránky

 

Rok začal skvelo – už po druhý krát sme sa stali držiteľmi renomovaného globálneho ocenenie CZECH SUPERBRANDS, tento krát pre rok 2017. Darí sa nám aj v ďalších činnostiach, napríklad: rozširujeme sortiment, pokračujeme v systematickej revitalizácii predajní (prípadne ich sťahujeme do väčších a atraktívnejších lokalít), otvárame predajňu v Leviciach.

Navyše získavame cenu FAIR PLAY 100 najlepších zákazníckych skúseností 2017, ktorú organizuje renomovaná poradenská a auditorská spoločnost KPMG. Táto cena je odmenou za vyhodnotené zákaznícke skúsenosti a spokojnosť.

2016

Oslavujeme rekordy: obrat viac ako 222 miliónov Eur, zákazníkov viac ako 1,6 milióna

Počas roku zvyšujeme obrat o ďalšie milióny! Vďaka veľmi dobrej práci takmer 1400 zamestnancov v ČR a takmer 300 zamestnancov na Slovensku.

Mountfield dostal globálnu cenu SLOVAK SUPERBRANDS 2016

Skvelé! Dosiahli sme významné ocenenie, a to aj vďaka Vám, našim zákazníkom. SUPERBRANDS AWARD je renomované medzinárodné ocenenie, ktoré sa každoročne udeľuje v 87 krajinách na piatich kontinentoch. Je uznaním vynikajúceho postavenia značky na lokálnom trhu. V kritériách britských organizátorov sa píše: „Cenu Superbrands môžu získať len firmy so skvelou povesťou, ktoré sú nositeľkami mimoriadnych hodnôt a ktorých zákazníci si k nim vybudovali hlboký a osobný vzťah.“ Do hodnotenia sa nedá prihlásiť, firmy sú vyberané na základe dosiahnutých výsledkov, chovania, povedomia a zákazníckej skúsenosti. Konečné slovo má odborná komisia Brend Council, zložená z 14 špičkových profesionálov, najmä z biznisu, marketingu, marketingových výskumov a médií. A tí sa rozhodli, že prestížnu cenu tento rok získa Mountfield.

2015

Dosahujeme obratu 185 miliónov Eur

Po prvý krát v histórii firmy sa dostávame za túto magickú hranicu.

Začína revitalizácia predajní: jednotný, moderný, prehľadný interiér.

Rozhodli sme sa, že do troch rokov budú mať všetky naše predajné centrá rovnaký moderný dizajn a totožnú koncepciu expozície tovaru. Tak, aby sa každý ihneď v našej predajni orientoval, či už navštívi Košice alebo Trenčín. Prvou vzorovou predajňou v tomto roku sa stalo predajné centrum v Leviciach. Jeho najbližšími nasledovníkmi budú napríklad: Michalovce...

2014

Vracia sa Koleso šťastia! A ožíva Béďa Trávniček – hrá ho Oldřich Navrátil

Populárne Koleso šťastia je späť. Novinkou sú 4 polia so 100% zľavou, pričom minimálna zľava je 30 %. Koleso šťastia zákazníkom opäť predstavuje Béďa Trávniček, tento krát nie animovaný, ale hraný – stvárňuje ho herec Oldřich Navrátil. Béďa navyše „odtajňuje“, že má peknú manželku a papuľnatú dcéru.

Štartuje celkom nový e-shop.

Spúšťame nový internetový obchod. Je postavený na vyspelej technologickej platforme, a zabezpečuje tak všetkým našim zákazníkov užívateľský komfort.

2013

Vernosť sa vypláca

Spúšťame zbrusu nový Vernostný program, ešte zaujímavejší a ešte bohatší než ktokoľvek predtým. A v druhej polovici roku si začíname pohrávať s myšlienkou, že vrátime našim zákazníkom obľúbené Koleso šťastia.

Neustále reagujeme na požiadavky zákazníkov a rozširujeme sortiment tovaru. V tomto roku napríklad o ucelenú radu krovinorezov a reťazových píl SOLO, o ďalšie modely zapustených bazénov, o veľmi žiadané záhradné substráty a hnojiva, nové typy domácich infrasaun či dokonca o krmiva pre psíky a mačky.

2012

1 z 5 má všetko zadarmo

Pretože každý koniec je začiatkom niečoho nového, vstúpili sme do nového roku s úplne novou predajnou akciou „1 z 5 má všetko ZADARMO“. Šanca získať čokoľvek z nášho sortimentu bez platenia v nej bola 20x väčšia ako na Kolese šťastia. V osudí bolo len 5 pingpongových loptičiek (1 červená a 4 biele), a tak si tovar zadarmo odnášal vždy jeden z 5 zákazníkov. Stačilo, keď z bubna vypadla červená loptička a nákup bol zadarmo. Kto nechcel riskovať, mohol staviť na istotu a dostal okamžitú zľavu 18 % na všetok tovar. Ako bonus boli na mesiac január pripravené luxusné vozidlá Ford S-Max Titanium v cene 39 000 eur za jedno.

2011

Koleso šťastia a pomoci: odovzdávame 322 111 Eur charitatívnym organizáciám

V spolupráci s TV NOVA a TV Markíza roztáčame 58 večerov za sebou špeciálne Koleso šťastia – neslúži len našim zákazníkom, ale aj desiatkam charitatívnych organizácií. Známe osobnosti z rôznych odborov (herci, lekári, vedci, speváci, športovci, moderátori a ďalší) vytáčajú na Kolese šťastia 165 925 € pre české neziskové organizácie (menujme napr. Nadáciu Terezy Maxovej deťom, Konto Bariéry, Nadáciu Archa Chantal) a 156 185 € pre slovenské organizácie (Liga proti rakovine SK, Dobrý anjel, Nadácia Počuť srdcom a i.).

Popradská predajňa v novom.

Od soboty 3. septembra sme presťahovali popradskú predajňu do moderných presklených priestorov s dostatkom denného svetla v novo vzniknutej najväčšej nákupnej zóne OC Azor. Má celkovú plochu takmer 1 000 m2. Len predajná časť je takmer 600 m2, dvakrát väčšia ako v bývalej predajni. Nájdete tu aj nové bazénové centrum so zapusteným bazénom typu Ibiza.

2010

Navigácia alebo HD kamera?

Mnoho zákazníkov malo pri Kolese šťastia dilemu, či sa im doma viac hodí GPS navigácia alebo značková HD kamera, ktoré sme im pri nákupe pridávali k zľavám. Veľa z nich to vyriešilo šalamúnsky. Nakúpili viackrát a podelili pre celú rodinu.

Stále pokračuje proces skvalitňovania predajnej siete a sťahovanie predajní do lepších obchodných lokalít a moderných priestorov. Od začiatku boli takto presťahované predajne v Žiline, Prievidzi, Martine, Trnave a Bratislave.

2009

Hollywoodská hviezda Danny Trejo v našich službách

Hrdinou nášho TV spotu a celej tohtoročnej kampane je slávny hollywoodsky herec, „tvrďas“ Danny Trejo (známy napríklad „Desperado“). Svojim neodolateľným spôsobom hrá drsného zákazníka Mountfieldu. Ako prvá česká firma sa nám tak darí angažovať herca hollywoodskeho formátu.

Bez problémov sme zvládli prechod na euro.

V januári sme otvorili 17. predajňu v Liptovskom Mikuláši. Posilnilo sa prepojenie riadenia spoločnosti s materskou firmou v ČR. A okrem doteraz nevídanej reklamy sme pre našich zákazníkov pripravili aj luxusný bonus v podobe žrebovania o 34 vozidiel Ford C-Max. V každej zo 17 predajní sa žrebovali dve vozidlá, jedno za mesiac január a druhé za február.

2008

Rekordný rok

Rok 2008 bol rekordný, keď celkové tržby dosiahli viac ako 900 miliónov Sk. Zvýšil sa predaj všetkých komodít, najviac kopaných bazénov. Počet zamestnancov stúpol na 241 pracovníkov.

V tomto roku došlo k zásadným zmenám v riadení spoločnosti,bolo realizované novšie prepojenie činností a riadenia slovenského Mountfieldu s materskou spoločnosťou. Spoločnosť prešla na rovnaký informačný systém. V januári bola otvorená 15. predajňa v Michalovciach a 16. predajňa v Dunajskej Strede.

Žrebovanie o 32 vozidiel VW Golf Plus. Na Kolese šťastia sme pre kupujúcich okrem zliav pripravili aj ďalšie autá, konkrétne 32 vozidiel VW Golf Plus. Pre každú z našich vtedajších 16 predajní sme mali pripravené dve vozidlá, jedno sa medzi všetkými ich zákazníkmi žrebovalo za január a druhé za február.

2007

Žrebovanie o vozidlá VW Golf Plus

Koleso šťastia sme okorenili žrebovaním o vozidlá VW Golf Plus. Pre každú z našich vtedajších 12 predajní sme mali pripravené dve vozidlá, jedno sa medzi všetkými ich zákazníkmi žrebovalo za január a druhé za február.

V októbri sme otvárali predajňu v Nitre a v decembri druhú bratislavskú predajňu. Znovu sme zaznamenali nárast tržieb. Zaviedla sa nová činnosť- predaj kopaných bazénov a počet zamestnancov narástol na 196 pracovníkov.

2006

Druhé Koleso šťastia

Na druhé Koleso šťastia sme si pre zákazníkov pripravili príjemné prekvapenie. Okrem tradičných zliav pribudlo nové atraktívne políčko. Komu padlo 200%, odnášal si nie len tovar zadarmo, ale navyše dostal bonus v hotovosti vo výške kúpnej ceny tovaru. A na jedného zákazníka navyše čakal jackpot 7 miliónov korún. Pri veľkom televíznom žrebovaní na TV JOJ sa šťastie usmialo na Jarmilu Hosszú z Nových Zámkov.

V sezóne tohto roku sme našim zákazníkom k nákupu začali zadarmo pridávať chladiace stáčacie prístroje – aquabary a ešte sme im počas roka bezplatne zabezpečili dodanie desiatok barelov kvalitnej vody.

Rok 2006 bol pre slovenský Mountfield rokom stabilizácie. Na Slovensku sa úplne zaviedol systém, ktorý bol úspešný v materskej spoločnosti. Boli zjednotené ceny a sortiment ponúkaných výrobkov a široká ponuka služieb. Či už to bola sedemročná záruka na všetky výrobky, bezplatné posezónne prehliadky, dovoz tovaru až domov do záhrady, nákup na protiúčet alebo otváracia doba 7 dní v týždni. Firma sa personálne dobudovávala a prvýkrát prekročila tržby 500 miliónov Sk.

2005

Prvé Koleso šťastia

Staňte sa pánom svojho osudu! Tento rok sa v slovenských predajniach po prvý krát roztočilo Koleso šťastia, na ktorom si každý sám rozhodol, s akou vysokou zľavou nakúpi. Najvyššia bola 100%, kedy bol nákup zadarmo. Pre jedného vyžrebovaného bol navyše pripravený aj jackpot vo výške 5 miliónov korún. Získala ho Anna Plačková, ktorá si v Mountfielde kúpila kosačku. Vďaka týmto marketingovým akciám záujem kupujúcich prekonal naše očakávania a v roku 2005 došlo k nárastu tržieb o 100 %.

V januári sme otvárali predajňu v Trenčíne a vo februári ďalšie 2 predajne v Banskej Bystrici a v Lučenci. V apríli 2005 bola otvorená v poradí 12. predajňa v Poprade.

Naši zákazníci majú benzín zadarmo.

Na 7 rokov! Zákazníci, ktorí si u nás zakúpia techniku so spaľovacím motorom, dostávajú veľkorysí darček: ku každému stroju benzín na 7 rokov zadarmo. To je až 700 litrov k niektorým strojom.

2004

Štartujeme

Do spoločnosti Mountfield SK, s.r.o. vstúpil Mountfield a.s. a úplne zmenil filozofiu a spôsob predaja záhradnej techniky v slovenskom Mountfielde.

Dňa 6.3. 2004 sme otvárali naraz 5 veľkých predajní, ktoré už mali štandard českého Mountfieldu, v Bratislave, Nových Zámkoch, Prievidzi, Žiline a Martine. Masívnou reklamou Mountfield rozhýbal trh záhradnej techniky na Slovensku. V septembri boli otvorené ďalšie predajne v Trnave a Prešove, v decembri sme otvárali v poradí už ôsmu predajňu v Košiciach.

Výsledky r. 2004 niekoľkonásobne prevýšili plány. Mountfield SK, s.r.o. sa behom 1 rokustal lídrom na slovenskom trhu záhradnej techniky. Ku koncu roka slovenský Mountfield zamestnával už 100 pracovníkov. S Mountfieldom je neodmysliteľne spojená postavička Béďa Trávnička.