O spoločnosti

Dodávatelia

Kvalita všetkých našich výrobkov začína pri kvalite našich dodávateľov. Sú ich desiatky nie len z Európy a USA, ale z celého sveta. S drvivou väčšinou spolupracujeme dlhodobo, s niektorými dokonca od samého začiatku nášho pôsobenia na trhu. Tieto dlhodobé partnerstvá sa zakladajú na dôvere a vzájomnom rešpekte. Každý z nich predstavuje špičku vo svojom odbore. Napriek tomu pravidelne a starostlivo testujeme kvalitu ich produkcie, ktorá musí byť trvalo vynikajúca. Často sa aj priamo zúčastňujeme na vývoji niektorých produktov (napr. kosačiek, traktorov, píl, krovinorezov). Vďaka našej sile a významnej pozícii na trhu sa nám zároveň dlhodobo darí vyjednávať čo najlepšie dodávateľské podmienky. To všetko nás výrazne zvýhodňuje pred ostatnou konkurenciou a umožňuje nám to pružne reagovať na špecifické potreby a priania Vás, našich zákazníkov. Ide nám totiž o jediné – o Vašu spokojnosť.

Zahradní traktůrek Global garden products

Špičkový taliansky výrobca záhradných traktorov, kosačiek či vertikutátorov. Je jedným z najvýznamnejších hráčov na európskom trhu. Potrpí si na exkluzívny taliansky dizajn a top kvalitu. Má nie len vynikajúcu vývojovú základňu, ale aj moderné technológie a hromadnú výrobu znižujúcu výrobné náklady na minimum.

Zahradní traktůrek Wolf Garten

Nemecká spoločnost Wolf – Garten je vďaka 95 rokom skúseností v oblasti vývoja záhradnej techniky synonymom vysokej kvality a perfektnej starostlivosti o zákazníkov. Vynikajúce vlastnosti všetkých produktov tejto spoločnosti sú potvrdené testovaním nezávislými odborníkmi aj úspechmi v mnohých súťažiach. V aktuálnej ponuke sa o kvalitách výrobkov Wolf-Garten môžete presvedčiť medzi záhradnými traktormi, elektrickými kosačkami či vertikutátormi.

Řetězová pila Emak

Taliansky výrobca rotačných kosačiek, reťazových píl, krovinorezov, plotových nožníc, tlakových umývačiek či benzínových čerpadiel. Dlhodobo je pozitívne vnímaný pre špičkovú kvalitu, technickú vyspelosť a spoľahlivosť výrobkov. Aj pre 0,12 % reklamáciu je európskou špičkou vo svojom odbore. Jeden z tradičných a dlhoročných dodávateľov Mountfieldu.

Plotové nůžky IKRA mogatec

Neustály vývoj a inovácie výrobkov, vysoká kvalita, vynikajúca životnosť a spoľahlivé služby – to je nemecká spoločnosť Ikra, ktorej vznik sa datuje od roku 1977. V ponuke Mountfieldu nájdete jej produkty medzi AKU záhradnou technikou, plotovými nožnicami, strunovými kosačkami, kultivátormi či prerezávačmi konárov. Na vývoji svojich produktov spolupracuje IKRA s množstvom medzinárodných dizajnérov, preto vynikajú aj veľkou eleganciou.

Benzinová sekačka HONDA

Motory tejto kultovej značky nájdete medzi našimi kosačkami. Odráža sa v nich japonská precíznosť a takmer 70 rokov skúseností.

Benzinová sekačka BRIGGS&STRATTON

Americký výrobca benzínových motorov s pobočkami po celom svete sa opiera o viac ako storočnú tradíciu a viac ako 10 miliónov vyrobených kusov ročne. Jedná sa o prvotriedne motory s vynikajúcimi referenciami. U nás ich nájdete napr. v kosačkách (rotačných aj bubnových), traktoroch alebo vertikutátoroch.

, Kultivátor KULTI Beroun

Rýdzo česká spoločnosť Kulti Beroun je známym výrobcom kultivátorov. Za kvalitou strojov stoja dlhoročné skúsenosti výrobcu, za absolútnou funkčnosťou a vynikajúcou životnosťou zase vlastné vývojárske a dizajnérske centrum. Spoločnosť sa okrem konštrukcie strojov a ich výroby zaoberá kovovýrobou a zámočníckymi prácami.

Čerpadlo TALLAS

Viac ako 40 rokov skúseností, výskumu, vývoja a technologických inovácií na poli čerpacej techniky garantuje najvyšší stupeň kvality a spoľahlivosti jej výrobkov. Dodávateľ špičkových čerpadiel je talianska spoločnosť DAB PUMPS, ktorá vyrába čerpadlá pod obchodnou značkou TALLAS. Čerpadlá sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, ktoré zaručujú odolnosť voči vnútornému a vonkajšiemu namáhaniu, vysoký výkon a trvanlivosť.

Postřikovač Goizper

Patentované technológie, prvotriedne materiály a silné technické zázemie s vlastným vývojovým centrom – to je renomovaný výrobca Goizper. Jeho záhradné mechanické a automatické postrekovače, určené na aplikáciu hnojív aj ochranných prostriedkov, vynikajú prvotriednou kvalitou, dlhou životnosťou a maximálnou úžitkovou hodnotou.

Závlahová pistole HOZELOCK

Renomovaná anglická spoločnosť má viac ako pol storočné skúsenosti so závlahami a v tomto odbore je svetovou jednotkou. Kombinuje odborné znalosti a vášeň pre záhradníčenie s dokonalým remeselným spracovaním. V súčasnej dobe má firma svoju centrálu v Birminghame. Spoločnosť neustále investuje do najrôznejších inovácií, aby jej produkty boli v odbore na absolútnej špičke.

Zahradní nářadí Kent&Stove

Mladá, dynamická anglická spoločnosť Kent & Stowe sa vracia ku koreňom záhradníčenia. Jej záhradné náradie kladie dôraz na tradíciu – sústredenie sa na kvalitné prevedenie a prvotriedne materiály v podobe jaseňových násad a pracovných častí z nerezovej ocele. Na svoje vidly a rýle dáva neobvykle dlhú záruku 10 let.

Holinky Freund victoria

Freund Victoria je nemecký výrobca záhradného náradia, ktorého história siaha až do roku 1898. Aj napriek úctyhodnej tradícii ide však v duchu súčasných trendov. Jej záhradné náradie je vyrobené podľa najnovšej technológie s dôrazom na ergonómiu, moderný dizajn a v neposlednom rade aj na nízku hmotnosť.

Gril Char-Broil

Značka Char-Broil je číslo 1 v predaji grilov v USA a patrí medzi najstarších výrobcov BBQ grilov. Tieto grily sa vyznačujú pevnou konštrukciou, precíznym spracovaním a vysokou funkčnosťou. Spoločnosť Char-Broil je rovnako známa inovatívnym prístupom k novým technológiám, ako je napríklad TRU Infrared systém, ktorý spája výhody grilovania na drevenom uhlí s výhodami grilovania na plyne.

Jamie Oliver griluje.

Jamie Oliver je kuchár profesionál a dobre vie, čo ku svojej práci potrebuje. Navyše rád griluje, a tak niet divu, že prišiel na trh s vlastnou radou grilov, ktoré vyhovujú vysokým nárokom. O kvalitné grily na drevené uhlie so slávnym menom Jamie Oliver rozšíril ponuku tiež Mountfield. Líšia sa konštrukciou, veľkosťou a výbavou, pre všetky je ale spoločná špičková kvalita a zaujímavý dizajn.

Zahradní nábytek MWH

Nemecká spoločnosť MWH je v ČR známa predovšetkým vďaka unikátnemu nábytku z ťahokovu, chránenému špeciálnou vonkajšou povrchovou úpravou Elotherm. Jej portfólio je však oveľa širšie a zahŕňa tiež nábytok z hliníka a ratanu.

Moderní zahradní nábytek

V modernom dizajnovom nábytku od firmy Scancom sa pretínajú perfektné vlastnosti materiálov s kvalitným spracovaním a dokonalým vzhľadom. Je vyrobený zo širokej škály materiálov, napr. z eukalyptu, ratanu či hliníka.

Slečna relaxující v sauně značky KARIBU

História nášho dodávateľa KARIBU Holztechnik siaha do r. 1889, kedy ešte pod názvom Steinbrügge & Berninghausen začal stavať špičkové drevené lode. Dnešné KARIBU čerpá z tradície a jeho súčasné výrobky sa vyznačujú vysokou funkcionalitou, ojedinelým dizajnom a symbolizujú nemecký zmysel pre presnosť a kvalitu (certifikáty TÜV NORD, FSC, PEFC). Hlavný závod v Brémach je najväčším európskym výrobcom sáun, infrasáun, záhradných domčekov atď.

Slečna, která se osvěžuje pod zahradní sprchou české značky FROG

Česká spoločnosť Garsys, ktorá vyrába bazénové príslušenstvo a doplnky, najmä solárne absorbéry na ohrev vody v záhradných bazénoch, bazénové schodíky, solárne sprchy, protiprúdy a zastrešenia pre nadzemné aj zapustené bazény, bola založená už roku 1995. Vďaka vysokým nárokom na kvalitu materiálov a použitie moderných výrobných technológií exportuje svoje výrobky do množstva krajín celého sveta.

Bazénový vysavač Aquatron

Izraelská Aquatron Robotic Technology. Ltd. patrí viac ako 20 rokov na svetovú špičku vo vývoji a výrobe plno automatických bazénových vysávačov. Robotické vysávače Galeon z Aquatronu sú pýchou našej ponuky. Heslom spoločnosti je dosahovanie trvalo vysokej technickej a kvalitatívnej úrovne jej produkcie a ochrana životného prostredia.

Bazén Laminet

Medzi najväčších európskych výrobcov laminátových a sklolaminátových bazénov patrí spoločnosť Laminet. Jej vysoké know-how dokazujú tisícky vyrobených bazénov, ktoré robia radosť našim zákazníkom nie len na Slovensku, ale po celom svete. Špičková technológia výroby zaručuje vysokú kvalitu.

Kryt bazénu od JFC

J.F.C. CZ a.s. je naším výhradným dodávateľom bazénových zastrešení. Táto spoločnosť patrí medzi najväčších výrobcov zastrešení bazénov v Európe. Jej výrobky vynikajú vysokou kvalitou spracovania, dokonalou funkčnosťou a dlhou trvanlivosťou. Spĺňajú nároky medzinárodných štandardov ISO 9001 a sú pravidelne kontrolované a testované TZÚS, TÜV a CEIP International. V spolupráci s firmou Mountfield disponuje veľmi širokou distribučnou a servisnou sieťou.

Kompozitový bazén Alpha

Spoločnosť ONLY ALPHA POOL PRODUCTS (Fort Wayne. Indiana, USA) je svetovým výrobcom a exportérom kompozitných bazénov (špeciálnych panelov, z ktorých sa bazény zostavujú zákazníkom na mieru, ďalej vyrába bazénové schodištia a mnoho ďalších bazénových komponentov). V portfóliu má aj špičkové sklolaminátové bazény. Je vlastníkom mnohých patentov, má vlastný vývoj a jej výrobky predstavujú špičku v oboru. Je naším dlhoročným partnerom.

Krbová kamna Romotop

Spoločnosť Romotop – rýdzo český výrobca pecí – si popredné miesto na európskom trhu vydobyla prepojením špičkového dizajnu s vysokými úžitkovými vlastnosťami a výrobou na moderných robotizovaných pracoviskách. Disponuje vlastným vývojárskym a dizajnérskym strediskom aj závodom na výrobu kachlí a veľkoformátovej keramiky. Krbové pece Romotop ponúkajú mimoriadny užívateľský komfort – možnosť otáčania okolo svojej osy, systém samooplachovania skiel alebo centrálneho prívodu vzduchu.

Krbová kamna HAAS+SOHN

Česká spoločnosť Haas + Sohn je známa po celom svete už viac ako 150 rokov. Jej filozofiou je vyrábať vysoko kvalitné a technicky vyspelé pece s mimoriadnou účinnosťou, skvelým dizajnom a ohľaduplným vzťahom k životnému prostrediu. Všetky tieto vlastnosti dosahuje vďaka vlastnému vyspelému vývojovému centru. Výrobky získali množstvo ocenení, napríklad vo Francúzsku, Švajčiarsku a v ČR.

Krbová kamna ABX

ABX je veľmi dobre uvedená a známa česká značka zo severočeského Rumburku. História tohto tradičného výrobcu začína v 80. rokoch 20. storočia. V súčasnosti ponúka viac ako 200 typov krbových a kachľových pecí, krbových zostáv a vložiek aj kuchynských sporákov. Výroba v novej hale vo Varnsdorfe disponuje najmodernejšími CNC technológiami na spracovanie plechu či výrobu výmurovky do krbových pecí. Moderná vlastná skúšobňa dokáže merať parametre pecí, ktoré vyžadujú aj tie najprísnejšie normy štátov EU.

Krbová kamna fireplace

Spoločnosť Fireplace bola založená v roku 1994 v severomaďarskom Miškovci. V nadväznosti na miestny tradičný ťažký priemysel sa však rýchlo dostala do povedomia v odbore a svoj sortiment predáva naprieč celou západnou a strednou Európou. V súčasnej dobe ponúka viac ako 100 modelov pecí. Vďaka vlastnému týmu tvorcov, vysoko kvalifikovaných špecialistov, je firma držiteľom mnohých patentov a medzinárodne chránených priemyselných vzorov. Získala taktiež niekoľko ocenení za dizajn.

Krbová kamna Plamen

Tradícia, skúsenosti a zručnosť v kombinácii s modernými postupmi a technológiami: to je Plamen z mesta Požega, jedna z najväčších chorvátskych zlievarní. Vyrába rôzne druhy kvalitnej liatiny, ktorej ročne vyprodukuje okolo 12 000 ton, a špecializuje sa na výrobu tenkostenných odliatkov. Nosnú časť portfólia predstavujú spotrebiče na tuhé palivá: pece, sporáky a krby. Pece Plamen sú unikátne vzhľadom a vysokou úrovňou dielenského spracovania, ale taktiež dlhou životnosťou a vynikajúcimi tepelnými vlastnosťami. Distribúciu na český trh exkluzívne zabezpečuje spoločnosť Alpi Home.