kontakt úvodní fotka

Dodávatelia

Kvalita všetkých našich výrobkov začína pri kvalite našich dodávateľov. Sú ich desiatky nie len z Európy a USA, ale z celého sveta. S drvivou väčšinou spolupracujeme dlhodobo, s niektorými dokonca od samého začiatku nášho pôsobenia na trhu. Tieto dlhodobé partnerstvá sa zakladajú na dôvere a vzájomnom rešpekte. Každý z nich predstavuje špičku vo svojom odbore. Napriek tomu pravidelne a starostlivo testujeme kvalitu ich produkcie, ktorá musí byť trvalo vynikajúca. Často sa aj priamo zúčastňujeme na vývoji niektorých produktov (napr. kosačiek, traktorov, píl, krovinorezov). Vďaka našej sile a významnej pozícii na trhu sa nám zároveň dlhodobo darí vyjednávať čo najlepšie dodávateľské podmienky. To všetko nás výrazne zvýhodňuje pred ostatnou konkurenciou a umožňuje nám to pružne reagovať na špecifické potreby a priania Vás, našich zákazníkov. Ide nám totiž o jediné – o Vašu spokojnosť.

 
Global Garden Products
Špičkový taliansky výrobca záhradných traktorov, kosačiek či vertikutátorov. Je jedným z najvýznamnejších hráčov na európskom trhu. Potrpí si na exkluzívny taliansky dizajn a top kvalitu. Má nie len vynikajúcu vývojovú základňu, ale aj moderné technológie a hromadnú výrobu znižujúcu výrobné náklady na minimum.
Emak
Taliansky výrobca rotačných kosačiek, reťazových píl, krovinorezov, plotových nožníc, tlakových umývačiek či benzínových čerpadiel. Dlhodobo je pozitívne vnímaný pre špičkovú kvalitu, technickú vyspelosť a spoľahlivosť výrobkov. Aj pre 0,12 % reklamáciu je európskou špičkou vo svojom odbore. Jeden z tradičných a dlhoročných dodávateľov Mountfieldu.
IKRA mogatec
Neustály vývoj a inovácie výrobkov, vysoká kvalita, vynikajúca životnosť a spoľahlivé služby – to je nemecká spoločnosť Ikra, ktorej vznik sa datuje od roku 1977. V ponuke Mountfieldu nájdete jej produkty medzi AKU záhradnou technikou, plotovými nožnicami, strunovými kosačkami, kultivátormi či prerezávačmi konárov. Na vývoji svojich produktov spolupracuje IKRA s množstvom medzinárodných dizajnérov, preto vynikajú aj veľkou eleganciou.
HONDA
Motory tejto kultovej značky nájdete medzi našimi kosačkami. Odráža sa v nich japonská precíznosť a takmer 70 rokov skúseností.
BRIGGS & STRATTON
Americký výrobca benzínových motorov s pobočkami po celom svete sa opiera o viac ako storočnú tradíciu a viac ako 10 miliónov vyrobených kusov ročne. Jedná sa o prvotriedne motory s vynikajúcimi referenciami. U nás ich nájdete napr. v kosačkách (rotačných aj bubnových), traktoroch alebo vertikutátoroch.
KULTI Beroun
Rýdzo česká spoločnosť Kulti Beroun je známym výrobcom kultivátorov. Za kvalitou strojov stoja dlhoročné skúsenosti výrobcu, za absolútnou funkčnosťou a vynikajúcou životnosťou zase vlastné vývojárske a dizajnérske centrum. Spoločnosť sa okrem konštrukcie strojov a ich výroby zaoberá kovovýrobou a zámočníckymi prácami.
TALLAS
Viac ako 40 rokov skúseností, výskumu, vývoja a technologických inovácií na poli čerpacej techniky garantuje najvyšší stupeň kvality a spoľahlivosti jej výrobkov. Dodávateľ špičkových čerpadiel je talianska spoločnosť DAB PUMPS, ktorá vyrába čerpadlá pod obchodnou značkou TALLAS. Čerpadlá sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, ktoré zaručujú odolnosť voči vnútornému a vonkajšiemu namáhaniu, vysoký výkon a trvanlivosť.
Goizper Group
Patentované technológie, prvotriedne materiály a silné technické zázemie s vlastným vývojovým centrom – to je renomovaný výrobca Goizper. Jeho záhradné mechanické a automatické postrekovače, určené na aplikáciu hnojív aj ochranných prostriedkov, vynikajú prvotriednou kvalitou, dlhou životnosťou a maximálnou úžitkovou hodnotou.
HOZELOCK
Renomovaná anglická spoločnosť má viac ako pol storočné skúsenosti so závlahami a v tomto odbore je svetovou jednotkou. Kombinuje odborné znalosti a vášeň pre záhradníčenie s dokonalým remeselným spracovaním. V súčasnej dobe má firma svoju centrálu v Birminghame. Spoločnosť neustále investuje do najrôznejších inovácií, aby jej produkty boli v odbore na absolútnej špičke.
Kent & Stowe
Mladá, dynamická anglická spoločnosť Kent & Stowe sa vracia ku koreňom záhradníčenia. Jej záhradné náradie kladie dôraz na tradíciu – sústredenie sa na kvalitné prevedenie a prvotriedne materiály v podobe jaseňových násad a pracovných častí z nerezovej ocele. Na svoje vidly a rýle dáva neobvykle dlhú záruku 10 let.
Freund Victoria
Freund Victoria je nemecký výrobca záhradného náradia, ktorého história siaha až do roku 1898. Aj napriek úctyhodnej tradícii ide však v duchu súčasných trendov. Jej záhradné náradie je vyrobené podľa najnovšej technológie s dôrazom na ergonómiu, moderný dizajn a v neposlednom rade aj na nízku hmotnosť.
Char-Broil
Značka Char-Broil je číslo 1 v predaji grilov v USA a patrí medzi najstarších výrobcov BBQ grilov. Tieto grily sa vyznačujú pevnou konštrukciou, precíznym spracovaním a vysokou funkčnosťou. Spoločnosť Char-Broil je rovnako známa inovatívnym prístupom k novým technológiám, ako je napríklad TRU Infrared systém, ktorý spája výhody grilovania na drevenom uhlí s výhodami grilovania na plyne.
MWH
Nemecká spoločnosť MWH je v ČR známa predovšetkým vďaka unikátnemu nábytku z ťahokovu, chránenému špeciálnou vonkajšou povrchovou úpravou Elotherm. Jej portfólio je však oveľa širšie a zahŕňa tiež nábytok z hliníka a ratanu.
SCANCOM
V modernom dizajnovom nábytku od firmy Scancom sa pretínajú perfektné vlastnosti materiálov s kvalitným spracovaním a dokonalým vzhľadom. Je vyrobený zo širokej škály materiálov, napr. z eukalyptu, ratanu či hliníka.
KARIBU
História nášho dodávateľa KARIBU Holztechnik siaha do r. 1889, kedy ešte pod názvom Steinbrügge & Berninghausen začal stavať špičkové drevené lode. Dnešné KARIBU čerpá z tradície a jeho súčasné výrobky sa vyznačujú vysokou funkcionalitou, ojedinelým dizajnom a symbolizujú nemecký zmysel pre presnosť a kvalitu (certifikáty TÜV NORD, FSC, PEFC). Hlavný závod v Brémach je najväčším európskym výrobcom sáun, infrasáun, záhradných domčekov atď.
Garsys
Česká spoločnosť Garsys, ktorá vyrába bazénové príslušenstvo a doplnky, najmä solárne absorbéry na ohrev vody v záhradných bazénoch, bazénové schodíky, solárne sprchy, protiprúdy a zastrešenia pre nadzemné aj zapustené bazény, bola založená už roku 1995. Vďaka vysokým nárokom na kvalitu materiálov a použitie moderných výrobných technológií exportuje svoje výrobky do množstva krajín celého sveta.
Aquatron Robotic Technology
Izraelská Aquatron Robotic Technology. Ltd. patrí viac ako 20 rokov na svetovú špičku vo vývoji a výrobe plno automatických bazénových vysávačov. Robotické vysávače Galeon z Aquatronu sú pýchou našej ponuky. Heslom spoločnosti je dosahovanie trvalo vysokej technickej a kvalitatívnej úrovne jej produkcie a ochrana životného prostredia.
LAMINET
Medzi najväčších európskych výrobcov laminátových a sklolaminátových bazénov patrí spoločnosť Laminet. Jej vysoké know-how dokazujú tisícky vyrobených bazénov, ktoré robia radosť našim zákazníkom nie len na Slovensku, ale po celom svete. Špičková technológia výroby zaručuje vysokú kvalitu.
J.F.C. CZ a.s
J.F.C. CZ a.s. je naším výhradným dodávateľom bazénových zastrešení. Táto spoločnosť patrí medzi najväčších výrobcov zastrešení bazénov v Európe. Jej výrobky vynikajú vysokou kvalitou spracovania, dokonalou funkčnosťou a dlhou trvanlivosťou. Spĺňajú nároky medzinárodných štandardov ISO 9001 a sú pravidelne kontrolované a testované TZÚS, TÜV a CEIP International. V spolupráci s firmou Mountfield disponuje veľmi širokou distribučnou a servisnou sieťou.
ONLY ALPHA POOL PRODUCTS
Spoločnosť ONLY ALPHA POOL PRODUCTS (Fort Wayne. Indiana, USA) je svetovým výrobcom a exportérom kompozitných bazénov (špeciálnych panelov, z ktorých sa bazény zostavujú zákazníkom na mieru, ďalej vyrába bazénové schodištia a mnoho ďalších bazénových komponentov). V portfóliu má aj špičkové sklolaminátové bazény. Je vlastníkom mnohých patentov, má vlastný vývoj a jej výrobky predstavujú špičku v oboru. Je naším dlhoročným partnerom.
ROMOTOP
Spoločnosť Romotop – rýdzo český výrobca pecí – si popredné miesto na európskom trhu vydobyla prepojením špičkového dizajnu s vysokými úžitkovými vlastnosťami a výrobou na moderných robotizovaných pracoviskách. Disponuje vlastným vývojárskym a dizajnérskym strediskom aj závodom na výrobu kachlí a veľkoformátovej keramiky. Krbové pece Romotop ponúkajú mimoriadny užívateľský komfort – možnosť otáčania okolo svojej osy, systém samooplachovania skiel alebo centrálneho prívodu vzduchu.
Haas + Sohn
Česká spoločnosť Haas + Sohn je známa po celom svete už viac ako 150 rokov. Jej filozofiou je vyrábať vysoko kvalitné a technicky vyspelé pece s mimoriadnou účinnosťou, skvelým dizajnom a ohľaduplným vzťahom k životnému prostrediu. Všetky tieto vlastnosti dosahuje vďaka vlastnému vyspelému vývojovému centru. Výrobky získali množstvo ocenení, napríklad vo Francúzsku, Švajčiarsku a v ČR.
ABX
ABX je veľmi dobre uvedená a známa česká značka zo severočeského Rumburku. História tohto tradičného výrobcu začína v 80. rokoch 20. storočia. V súčasnosti ponúka viac ako 200 typov krbových a kachľových pecí, krbových zostáv a vložiek aj kuchynských sporákov. Výroba v novej hale vo Varnsdorfe disponuje najmodernejšími CNC technológiami na spracovanie plechu či výrobu výmurovky do krbových pecí. Moderná vlastná skúšobňa dokáže merať parametre pecí, ktoré vyžadujú aj tie najprísnejšie normy štátov EU.
Plamen
Tradícia, skúsenosti a zručnosť v kombinácii s modernými postupmi a technológiami: to je Plamen z mesta Požega, jedna z najväčších chorvátskych zlievarní. Vyrába rôzne druhy kvalitnej liatiny, ktorej ročne vyprodukuje okolo 12 000 ton, a špecializuje sa na výrobu tenkostenných odliatkov. Nosnú časť portfólia predstavujú spotrebiče na tuhé palivá: pece, sporáky a krby. Pece Plamen sú unikátne vzhľadom a vysokou úrovňou dielenského spracovania, ale taktiež dlhou životnosťou a vynikajúcimi tepelnými vlastnosťami. Distribúciu na český trh exkluzívne zabezpečuje spoločnosť Alpi Home.
PANADERO
Spoločnosť patrí medzi najvýznamnejších výrobcov krbových pecí v Španielsku. Táto rodinná firma s viac ako polstoročnou históriou sídli v meste Albaceta na juhovýchod od Madridu, kde má aj výrobnú halu. Špecializuje sa na výrobu krbových pecí na drevo, či už tradičných alebo moderného vzhľadu, ktorý sa hodí aj do luxusných štýlových interiérov. Typické je pre ňu priestorné ohnisko a panoramatické presklenie s atraktívnym pohľadom na oheň z troch strán. Firemným heslom je predovšetkým kvalita, o čom svedčí aj fakt, že všetky pece majú medzinárodné certifikáty.
Eva Stampaggi
Ekologické teplo – tak znie motto talianskej spoločnosti Eva Stampaggi. Samotná značka vznikla pred 15 rokmi, jej korene však siahajú až do 70. rokov minulého storočia. Sídlo a výrobná hala firmy leží v meste Vazzola severne od Benátok. Eva Stampaggi sa špecializuje predovšetkým na peletové pece, ktoré predáva v rámci radu Punto Fuoco. Jej produkty spĺňajú tie najprísnejšie limity európskych smerníc. Bezpečnosť zabezpečuje špeciálny termostat v kombinácii s konštrukciou, ktorá pec automaticky vypne, ak dosiahne extrémnu teplotu. Zárukou spoľahlivosti a kvality je potom prísne testovanie a výstupná kontrola jednotlivých komponentov aj hotových pecí.
Swartland Winery
Vinárstvo Swartland leží v rovnomennej obľúbenej vinárskej destinácii severne od Kapského Mesta. Chladný vietor od Atlantického oceánu tam udržiava priaznivú mikro klímu s ideálnou teplotou a podložie horskej oblasti dodáva vínam typický ovocný charakter. Vinárstvo Swartland bolo založené v roku 1948 ako malý družstevní sklad. Dnes je z neho veľká vinárska spoločnosť, ktorej členské farmy sa rozkladajú na 3 600 hektároch pôdy v kopcoch okolo mesta Malmesbury.
Bisquertt
Rodinné vinárstvo Bisquertt bolo založené v roku 1978 v Colchagua Valley, ktoré sa nachádza južne od hlavného mesta Čile. Vinárstvo produkuje plné, harmonické vína, ktorých vznik je ovplyvnený jedinečným miestnym terroir, ktorému výrazne napomáha blízkosť Tichého oceánu. Vína z tohto rodinného vinárstva získavajú pravidelne vynikajúce bodové hodnotenia vo svetových súťažiach a od renomovaných odborných časopisov.
Pirovano
Korene firmy Cantine Pirovano siahajú do polovice 19. Storočia. Dnes je vínom spojená už piata generácia rodiny. Firma sídli v malom meste Calco na severe Talianska, kde má tiež moderné výrobné haly. Plnia sa tam do fliaš „tiché“ aj šumivé a to metódami Charmat aj Champenoise. Okrem vína z vlastných viníc sa v Calcu spracúva hrozno od vinárov z celého Talianska, Sicílie a Sardínie. Ročne firma vyprodukuje viac ako 30 miliónov fliaš. O ich kvalite svedčí napr. dvojitá zlatá medaila za Chardonnay Spumante Metodo Classico (2017) a zlatá medaila za Gran Cuvee Brut Spumante (2018) z medzinárodnej japonskej výstavy vín Sakura Award.
Val D'Oca
Svieža, šťavnaté šumivé víno Prosecco, DOCG sa rodí v talianskom regióne Treviso medzi mestami Conegliano a Valdobbiadene. Vyrába sa zo starobylej talianskej odrody Glera. Hrozno sa zbierajú ručne a spracovávajú metódou Charmat, teda druhotným kvasením v nerezových tankoch, vďaka ktorému vzniká typické jemné retiazkové perlenie. Miestne vinára zastrešuje konzorcium vlastníkov Val D'Oca (Cantina Produttori di Valdobbiadene), ktoré ročne vyprodukuje 12 000 ton hrozna a vyváža víno do 33 krajín sveta. Vo svete sa predá viac ako 300 miliónov fliaš Prosecca za rok, čo je viac ako pravého šampanského.
Greyrock
Novozélandské vinárstvo Sileni dostalo meno po starogréckom bohovi Silénovi, sprievodcovi Dionýza. Sídli v meste Hastings a patria mu vinice na severnom (Hawke´s Bay) aj južnom (Malborough) ostrove. Pestujú sa na nich odrody Merlot, Cabernet Franc, Rulandské modré, Chardonnay, Sauvignon blanc a Rulandské šedé. Starostlivosť o víno kombinuje to najlepšie z osvedčených tradícií aj moderných technológií: hrozno sa zbiera ručne, spracovávajú ho v nerezových tankoch s presnou kontrolou kvasenia a zreje v pivniciach so stabilnou teplotou. Sauvignon blanc z Marlborough patrí k najvyššie hodnoteným novozélandským vínam vôbec. Sileni ho predáva v edícii s názvom Greyrock, v preklade „Šedý kameň“.
Vigna Verde
Pod menom Vigna Verde spojila zdroje, produkciu a organizáciu predaja skupina pestovateľov, ktorí obhospodarujú celkom 600 ha viníc ležiacich v talianskych provinciách Veneto a Friuli-Venezia-Giulia. Pestujú sa tu vína červené aj biele, z ktorých je najznámejšia odroda Glera. Z tej sa totiž vyrába šumivé Prosecco. Toto víno sa spracováva metódou Charmat, druhotným kvasením v nerezových tankoch. Celý proces je na rozdiel od metódy Champenoise, ktorou vzniká pravé šampaňské, podstatne rýchlejší a teda aj lacnejší, čo však vínu neuberá na kvalite. Niet preto divu, že Prosecco je najpredávanejším šumivým vínom na svete.
Crystalite Bohemia
Spoločnosť Crystalite Bohemia prevádzkuje výrobný podnik vo Světlej nad Sázavou (založený v r.1967) s automatickou produkciou nápojového a dekoračného skla. Skláreň prevádzkuje 5 taviacich agregátov s dennou kapacitou roztavenia 145 ton skloviny a 3 výkonné linky na výrobu nápojového skla s dennou kapacitou okolo 150 tisíc kusov výrobkov. Zamestnáva viac ako 750 zamestnancov a výrobky exportuje do viac ako 82 krajín sveta. Pri výrobe používa ekologickú sklovinu Crystalite bez zlúčenín olova, ktorá má perfektný lom svetla a vysokú pevnosť a životnosť vďaka prímesi titánu. Je možné bez ohrozenia zašednutia opakovane umývať v umývačkách riadu.
Ferdinand Mayr
Hudba a víno sa k sebe hodia skvelo. Potvrdzuje to aj Ferdinand Mayr, majiteľ rovnomenného vinárstva z Dolného Rakúska. Vyštudoval hudbu na Brucknerovom konzervatóriu v Linzi, hrá na akordeón, niekoľko rokov pôsobil ako úspešný lektor rakúskej Austrian Wine Academy a od roku 2008 je tiež úspešným pestovateľom vína. Jeho vinice sa rozkladajú v známej vinárskej oblasti Wachau, ležiacej v údolí rieky Kremža (Krems), prítok Dunaja. V tamojšom chladnejšom podnebí, typickom pre tieto odrody, sa rodia najznámejšie rakúske ryzlinky a veltlíny. Ferdinand Mayr ich predáva pod značkou Kaiserwetter. V našej ponuke nájdete hneď dve špičkové polosladké vína tohto radu: Grüner Veltliner a Riesling.
Prihlásiť sa
Uživatel nepřihlášený
Registrovať