Všetci chcú AKU! … A my vieme prečo.

Pokiaľ hľadáte moderné trendy v AKU technike, ste na správnej adrese! Držíme krok s dobou a dnes Vám priblížime svet akumulátorovej techniky.

V čom je unikátna? Po rokoch náročného skúšania a testovania môžeme jednoznačne potvrdiť, že Aku technika naozaj funguje, dlho vydrží a má veľký výkon. Spojuje výkonnosť a dynamiku benzínových strojov s pohybovou nezávislosťou. Pritom nemusíte dokupovať drahý benzín ani ťahať otravný kábel. AKU stroje sú veľmi tiché a nie je nutné ich zložito štartovať - zapnú sa okamžite stlačením tlačidla. Akumulátory nahrdzujú vďaka dokonalým technológiám benzínové i elektrické motory: sú veľmi výkonné a na jedno nabitie vydržia pracovať až 150 minút. Pritom nevydávajú žiadne exhalácie a šetria životné prostredie. Rýchlonabíjačky dokážu nabiť batérie za desiatky minút, takže práca s AKU je veľmi efektívna. A čo je najzásadnejšie: 1 batériu môžete použiť pre veľa strojov, ktoré si môžete obstarávať postupne v priebehu niekoľkých rokov. Naviac už dávno neplatí, že AKU technika je drahá. Dnes je oveľa dostupnejšia ako kedysi, môže si ju obstarať každý. Atraktívny design a technická dokonalosť oslovujú mladšiu generáciu, starší ľudia ocenia jednoduché ovládanie a nízku hmotnosť strojov.

5 produktových rád unikátnej záhradnej AKU techniky

Vyberte si z najširšej ponuky AKU záhradnej techniky u nás! Vyznáte sa v nej ľahko. AKU technika je rozdelená podľa hodnoty menovitého napätia („voltáže“) batérií: 24 V (rada Greenworks), 40 V (rady Greenworks, Patriot a Ikra) a 60 V (rada Greenworks). Čím vyššie napätie, tým výkonnejšie stroje. Vysoké voltáže sú typické pre mohutné stroje, ktoré zvládnu aj tie najnáročnejšie terény. Nižšie napätie zase umožňuje znižovanie hmotnosti jednotlivých strojov i akumulátorov, ktoré sú potom veľmi mobilné a práca s nimi je úplne nenáročná. 24 V batériu naviac môžete používat ako na dielenské náradie, tak na záhradnú techniku, vďaka čomu ušetríte za nákup ďalšej batérie. Všetky naše stroje poháňajú špičkové, elektronikou riadené lithium-iontové batérie, pre které je typická dlhá životnosť, vyrovnaný výkon a nízka váha.

Greenworks: Svetový gigant v AKU technike

Máme pre Vás stroje od špičkového výrobcu – firmy GREENWORKS. Táto bezkonkurenčná svetová jednotka s ročnou produkciou viac ako 10 miliónov strojov ponúka stroje nie len pre záhradu, ale aj pre dieľňu. U nás nájdete hneď 3 rady Greenworks:

Patriot: 1 batéria pre 8 strojov

AKU technika Patriot ponúka na výber 40V batériu s kapacitou 2, 4 alebo 6 Ah, ktoré možno použiť na 8 rôznych strojov: 2 rotačné kosačky (so záberom 37 a 46 cm), strunovú kosačku, reťazovú pílu, plotové nožnice a teleskopické plotové nožnice, teleskopický prerezávač konárov a fukár. Akumulátor možno dobiť prostredníctvom štandardnej nabíjacej stanice alebo rýchlonabíjačky.

 
 

Ikra: 1 batéria pre 5 strojov

Srdcom rady AKU záhradnej techniky Ikra je 40V batéria s kapacitou 2,5 Ah. Možno ju použiť pre 5 rôznych strojov: rotačná a strunová kosačka, reťazová píla, plotové nožnice a fukár. Akumulátor sa dobíja prostredníctvom štandardnej nabíjacej stanice alebo rýchlonabíjačky.
Prezrite si jednotlivé stroje pekne zblízka a pri práci! Ako funguje záhradná AKU technika Ikra, uvidíte tu:

Pozrite sa, ako testoval fukár a pílu Ikra Pavol Zeman, šéfredaktor webu Český kutil:

Prečo AKU?

  • Aku stroje – žiadny rámus!
  • Maximálne ekologické – žiadny benzín, žiadne exhaláty!
  • Maximálne pohodlné – žiadne káble!
  • Minimálna údržba
  • Za benzín ušetríte desiatky eur.

Správne skladovanie batérií

Z prístrojov, ktoré neplánujeme dlhšiu dobu používať, by sme mali batérie vybrať a správne uskladniť. Práve nevhodný spôsob skladovania môže batérie poškodiť a znížiť ich využiteľnú kapacitu. Ideálnym prostredím na skladovanie batérií je suché miesto so stálou teplotou okolo 15 stupňov. Batérie je potrebné skladovať nabité a pretože aj pri ich nepoužívaní strácajú svoju kapacitu, je nutné ich občas nabiť.

Nesprávne skladovanie a úplné vybitie môže poškodiť predovšetkým lithium-iontové (Li-Ion) a lithium-polymérové (Li-Pol) akumulátory. Tieto typy batérií netrpia tzv. pamäťovým efektom, takže nevadí, keď sa nabíjajú aj vtedy, ak sú len čiastočne vybité. Naopak ich poškodí, ak sa vybíjajú celkom. Preto sú líthiové batérie vybavené ochranou, ktorá ich pred celkovým vybitím odpojí. Batérie na báze líthia za mesiac stratia okolo 3 percent svojej kapacity, zatiaľ čo staršie nikel-metal hydridové akumulátory (NiMH) samovoľne strácajú až tretinu kapacity za mesiac.

Okolitá teplota, či už je príliš vysoká alebo naopak nízka, patrí k rizikovým faktorom, ktoré majú veľký vplyv na výdrž a životnosť batérií a akumulátorov elektronických prístrojov. Ak sú batérie vystavené dlhšiu dobu veľmi nízkym teplotám, hrozí im trvalé poškodenie.

Na životnosť batérií majú negatívny vplyv nie len silné mrazy, ale aj letné horúčavy. Napriek tomu je pre batérie vhodnejšie skladovať ich v chladnejšom prostredí, teplota pod 5 stupňov spôsobuje stratu kapacity. Avšak naopak by teplota pri skladovaní nemala dlhodobo príliš presahovať 20 stupňov. Moderné batérie je rovnako vhodné častejšie nabíjať – aj vtedy, ak im zostáva dostatok kapacity.

Nízke teploty spôsobujú pokles kapacity batérií, ktoré je potom potrebné v kratších intervaloch meniť alebo nabíjať. Dlhodobé vystavenie mrazivým teplotám potom môže spôsobiť aj trvalé poškodenie batérie. Nebezpečenstvom pre batériu sú však nielen nízke teploty, ale aj voda a vzdušná vlhkosť, kvôli ktorej korodujú kontakty a iné citlivé súčiastky.
Prehliadnuť výber AKU záhradnej techniky
Prihlásiť sa
Uživatel nepřihlášený
Registrovať