Menu Zatvoriť
043 / 413 38 31 (volajte Po-Pi 9-18 a počas víkendov 9-17)
Ako vybrať krovinorez alebo stroj pre každú záhradu?

Ako vybrať krovinorez? Stroj pre každú záhradu

Neraz sa stáva, že ak sme sa oneskorili s kosením, rotačné kosačky potom môžu mať problémy. V takom prípade pomôžu krovinorezy.
Ako vybrať krovinorez alebo stroj pre každú záhradu?

Sú to univerzálne stroje, ktoré si nájdu využitie na každej záhrade, a to aj na tých pozemkoch, ktoré kosíme len niekoľkokrát do roka. Vešajú sa na ramenné, či chrbtové popruhy, vďaka čomu s nimi môžeme pohodlne pracovať aj v ťažko prístupných miestach, ako sú svahy, rokliny, priekopy a pod. Výkonnejšie modely zvládnu aj plošné kosenie. Vzhľadom k tomu, že váha stroja sa v popruhoch "rozloží", vydržíme bez premáhania kosiť aj dlhší čas.

Výhody krovinorezov

Moderné krovinorezy využívajú širokú škálu moderných prvkov, ktoré zabezpečujú dokonalý komfort pri práci a vysokú efektivitu. Vstrekovač paliva (primer), poloautomatický sýtič alebo dekompresný ventil pomáhajú k veľmi ľahkému štartovaniu bez nutnosti vynakladať zvýšené úsilie. Antivibračný systém v podobe sústavy pružín alebo silentblokov potlačí nepríjemné vibrácie na minimum. Ak podobný prvok vo výbave krovinorezu chýba, je obsluha nútená robiť časté prestávky kvôli únave.

K základnému príslušenstvu patria strunová hlava, ktorá sa používa na kosenie bežného trávnika. Štandardom by dnes mala byť poloautomatická strunová hlava so systémom Tap & Go, ktorý dokáže po ľahkom pritlačení na zem sám vysunúť strunu. Táto blesková operácia sa odohráva za chodu stroja; struna je vzápätí automaticky skrátená na príslušnú dĺžku, a to britom integrovaným v kryte krovinorezu. Stretnúť sa už tiež môžeme s hlavou Load & Go, ktorá umožňuje mimoriadne ľahké navíjanie vyžínacej struny bez nutnosti rozoberania strunovej hlavy.

Jedna z najväčších výhod krovinorezov spočíva v ich variabilite. Ak je potrebné zlikvidovať prerastenú tuhú trávu alebo kroviny, vymení sa strunová hlava za troj-, štvor- alebo osemzubý kotúč alebo za trojramenný nôž. So slabšími drevinami si poradí 22- alebo 80 zubý kotúč.
 

V našej ponuka nájdete krovinorezy značiek Oleo-Mac a Patriot. V oboch prípadoch ide o preverené stroje prvotriednej kvality, ktoré obstoja v každej situácii. Vynikajú vysokým užívateľským komfortom a veľmi dobrými výkonmi.

Vyberáme konkrétny stroj

Pri rozhodovaní o výbere konkrétneho stroja by sme mali dokonale zvážiť predovšetkým účel, na ktorý krovinorez využijeme, rozlohu, terén a plochu, na ktorej budeme pracovať. Iný stroj si skrátka zaobstará človek, ktorý potrebuje čas od času vyčistiť okolie pri plote alebo skalky, iný si zaobstará ovocinár a iný vyberie profesionálna firma na čistenie verejných priestorov. Ďalšou výhodou našej ponuky je kompletná paleta modelov - od čisto rekreačného až po profesionálne využitie.

Ďalší parameter pri výbere, by mali byť garančné záruky a servisné možnosti. Väčšina našich zákazníkov vie, že Mountfield ponúka posezónne prehliadky zadarmo, s ktorými sa spájajú aj zvýhodnené servisné úkony. Ďalej sme si s kvalitou našich strojov natoľko istí, že sa na ne neobávame poskytovať až sedemročnú záručnú lehotu.

 
 
 

prohliednout sortiment krovinorezov