Voňavé dánske jedle na Vás čakajú! Už od 15,90 €

Voňavé dánske jedle na Vás čakajú! Už od 15,90 €

Voňavé dánske jedle na Vás čakajú! Už od 15,90 €

Ešte do štvrtka 21. decembra môžete pred našimi predajňami vyberať čerstvé jedle v kategóriách Standard, Premium alebo Exclusive vo veľkostiach od 100 do 250 centimetrov. Prevoňať tak stihnú možno aj Vaše Vianoce! Pozrite si ich tu.

Prichádzajú k nám priamo z dánskych plantáží. To znamená, že jedličky majú veľmi krátku cestu k nám domov, a preto zostávajú dlho čerstvé. Špičková kvalita? Stromy z Jutského polostrova! Dendrológovia sa zhodujú, že Jutský polostrov, na ktorom sa Dánsko nachádza, ponúka ideálne podmienky na ich rast. Polostrov je obklopený Severným morom a práve drsné podnebie spolu s jedinečnou piesočnatou pôdou vytvárajú ideálne prostredie na pestovanie najlepších jedlí. Vďaka tomu majú bohatú a pravidelnú korunu a husté, dlhé a silne voňavé ihličie, ktoré na rozdiel od iných ihličnatých drevín zostáva dlho čerstvé a neopadáva.

K dánskym pestovateľom dokonca každý rok posielame tím inšpektorov, ktorí na mieste kontrolujú kvalitu a vyberajú len tie najlepšie stromy. Trvá pomerne dlho, kým u nás dorastú do požadovanej veľkosti - 8 až 11 rokov. Všetko sa začína ručným zberom semien zo zrelých šišiek a ich výsevom do kvetináčov. Vzniknuté sadenice sa presádzajú do vonkajších škôlok a po dosiahnutí požadovaných parametrov putujú na svoje konečné stanovište, kde rastú až do rezu. Počas tejto fázy sa však ešte podľa potreby orezávajú, aby si šišky zachovali požadovanú symetriu. Za prvotriednu kvalitu stromčekov ručí firma.

Ceny udržiavame na minuloročnej úrovni aj napriek inflačným tlakom! Napríklad stromček s výškou do 150 cm je možné kúpiť za 15,90 €. A stromčeky s najobľúbenejšou výškou 200 cm stoja 23,90 €. Okrem toho ponúkame bezplatné orezanie stromčekov a naši predajní technici ich každému radi aj zabalia. Dôležité je, že čerstvo narezané stromčeky pre Vás priebežne navážame.

Mohlo by vás zaujímať

Rezané stromčeky