Domáce kúpele? Jednoduchšie, ako si myslíte.

Domáce kúpele? Jednoduchšie, ako si myslíte.
Infrasauna Rowen ponúka uvoľnenie, starostlivosť o zdravie a zábavu naozaj celej rodine. Je elegantná a útulná. Dôkladné prehriatie až 4 osôb zabezpečuje zostava 11 karbónových ohrievačov. Vo výbave má rádio/MP3 prehrávač, farebné osvetlenie interiéru a ionizátor vzduchu.
Kráľovsky relaxovať a starať sa zároveň o svoje zdravie, nebolo nikdy príjemnejšie! Vďaka vývoju materiálov a technológií už na ceste za saunovacím zážitkom nemusíte dochádzať do verejných wellness centier. Doprajte si ho kedykoľvek a to bez toho, aby ste opustili pokoj a súkromie vášho domova.   

Isto sa zhodneme na tom, že mať príjemné zázemie, kde sa počas niekoľkých minút dokonalo prehrejeme po ďalšom mrazivom dni, je luxus. Prezradíme Vám, že taký luxus je pre Vašu domácnosť dostupnejší, ako si myslíte.
 
Lily 2 je elegantní infrasaunou až pro 3 osoby, která díky stříbřitě šedé barvě a textuře venkovního obkladu z MDF desek snadno padne každému modernímu interiéru. I v ní si užijete navíc rádio/mp3 přehrávač a ionizátor vzduchu. Po ruce je i praktická polička na nápoje.
Áno, infrasauny prinášajú množstvo blahodarných účinkov na Vaše psychické aj fyzické zdravie a zároveň splnia podmienky používania v tých najmenších interiéroch, akými sú kúpeľne alebo spálne. Práve preto sú v moderných domácnostiach tak obľúbené. Správne zvolený model je kedykoľvek k dispozícii nie len na uvoľnenie, ale odvedie skvelú službu aj Vášmu zdraviu.  

„Myslela som, že sa manžel zbláznil s nápadom sauny v panelákovom byte! Ale vyšlo to skvelo a teraz na ňu nedám dopustiť! Ako žena s malými deťmi v domácnosti toho mám často vyše hlavy. Keď príde manžel z práce, nastáva moja chvíľa na absolútny pokoj a relax! Ale áno, samozrejme ju pravidelne a radi využívame všetci.“ Helena S., 28 rokov, Praha

Saunovanie zabezpečí perfektné uvoľnenie svalového aj psychického napätia. Váš organizmus detoxikuje, rovnomerne rozptyľuje podkožný tuk, spevňuje kožu a zvyšuje jej kvalitu. Úľavu môžete pocítiť aj od bolestí pohybového ústrojenstva. Pravidelné saunovanie navyše posilňuje funkciu kardiovaskulárneho systému, a čo ocenia v zimných mesiacoch naozaj všetci, utužuje imunitu organizmu.     
Instalovať a sprevádzkovať menšiu infrasaunu zvládnete vďaka jednoduchému stavebnicovému systému do hodiny. Kabínu vyhrieva zostava keramických alebo karbónových ohrievačov na teplotu medzi 30-60 °C a celý systém zapojíte do jedinej elektrickej zásuvky. A teraz pozor, za každé saunovanie nezaplatíte viac ako 0,20 eur.


IInfrasauna Mariana je typickou ukážkou priestorovo skromného modelu, ktorej kabínu (97 x 87 x 186 cm) môžete umiestniť do naozaj skromného interiéru a pritom poskytne dokonalo všetko, čo od modernej infrasauny vyžadujete.
 
Špeciálnymi kozmetickými prípravkami docielite maximálneho efektu saunovania hlavne pre regeneráciu  pokožky. Napomáhajú tak k dokonalému čisteniu pokožky, urýchľujú obnovu tkaniva, pleť je hydratovaná a osviežujú, dodávajú jej hebkosť a vôňu.
Saunovanie je rituál. Zatiaľ čo sedíte alebo ležíte vo vnútri kabíny, prechádza Vami tepelné infražiarenie a Vy si užívate pokojnú meditáciu alebo čas využijete na čítanie knihy alebo na zábavu s priateľmi či ďalšími členmi rodiny (áno, infrasauna je vhodná tiaž pre deti). A čo viac? V niektorých modeloch môžete navyše počúvať vďaka rádiu/mp3 prehrávaču svoju obľúbenú hudbu a doladiť atmosféru voliteľnou farbou vnútorného osvetlenia. Aby bol zážitok úplný a uvoľnenie prechádzalo všetkými zmyslami, pripravte si niektorú z upokojujúcich vonných esencií. Tá dodá príjemnú vôňu vzduchu, ktorý ionizátor v kabíne čistí a dezinfikuje.   


„Sme s manželom už staršie ročníky, preto sa občas ozvú bolesti kĺbov alebo chrbta. Snažíme sa udržiavať fit. Od syna sme dostali k Vianociam malú infrasaunu. So saunovaním sme nemali žiadne skúsenosti. Teraz sa na jej teplo a úľavu od bolestí tešíme po každej prechádzke, urobila nám naozaj radosť.“ Anna M., 67 rokov, Chomutov


Ak máte k dispozícii väčší a vhodný priestor, môžete isto zvažovať tiež variant fínskej sauny. Jej princíp vychádza priamo z tradície škandinávskej metódy saunovania. V kabíne vybavenej elektrickými ohrievačmi polievate rozpálené lávové kamene vodou. Uvoľňuje sa tak para, ktorá vzduch zvlhčuje a ohrieva. Pri strope sa tak dosahujú teploty až nad hranicou 100°C. Po pobyte vo fínskej saune nasleduje ochladenie organizmu studeným kúpeľom a procedúra sa opakuje 2-3krát po sebe. Kabínu fínskej sauny najskôr umiestnite do väčšej kúpeľne, posilňovne alebo zimnej záhrady.      

   


Luxusný dizajn fínskej sauny Parima 4 si užijete! Relaxovať podľa škandinávskej tradície saunovania budete pohodlne s celou rodinou alebo s priateľmi. Kabína poskytuje priestor až pre 5 osôb. Dve lavice ponúkajú pohodlný presun medzi rozdielnymi teplotnými hladinami.

Saunovanie je možné doplniť aj príjemným bublinkovým masážnym kúpeľom v pohodlnej vírivke. V prípade domov alebo chalúp je akrylátová alebo nafukovacia vírivá vaňa obľúbenou a vyhľadávanou wellness výbavou podobne ako sauny.