Domáci raj pre telo aj myseľ

Domáci raj pre telo aj myseľ
Lekári radia pravidelne regenerovať a prečisťovať organizmus. Posilňuje sa tak jeho obranyschopnosť pred chorobami aj celkové zdravie a vitalita. Vhodnú relaxáciu a aktívny odpočinok ponúkajú wellness aktivity, pričom pravidelný pobyt v saune alebo horúci bublinkový kúpeľ vo vírivke patria medzi tie najvyhľadávanejšie. Preto sú domáce wellness kútiky súčasným trendom. Rýchly vývoj technológií a materiálov a tiež nižšie finančné náklady sprístupnili wellness zážitky skoro každej domácnosti.

Blahodarné účinky wellness aktivít
 • Uvoľňujú svalové aj psychické napätie.
 • Detoxikujú organizmus, čistia pleť.
 • Odstraňujú príznaky celulitídy, zvyšujú pevnosť a hebkosť kože.
 • Posilňujú kardiovaskulárny a imunitný systém.
 • Uvoľňujú dýchacie cesty.
 • Zvyšujú kvalitu spánku.
 • Podporujú liečbu kožných ochorení, reumatizmu a artritídy.
 • Miernia bolesti pohybového ústrojenstva.
 • Za 30 minút v saune spálite až 600 kcal.
Infrasauny vyžarujú infračervené lúče podobné slnečným, ale bez UV žiarenia. Teplota vo vnútri sa pohybuje medzi 40-60 °C a procedúra (napr. 45 min) sa neopakuje. Ochladzovanie tela nie je potrebné vôbec alebo len vo vlažnej vode. Je možné ich umiestniť do temperovaného interiéru od spálne až po zimnú záhradu. Zostavenie stavebnicového systému predmontovaných panelov je jednoduché a na prevádzku stačí zásuvka 230 V. Netreba žiadne odvetrávanie, stačí prirodzená cirkulácia vzduchu. V kabíne totiž nevzniká para a okolie nezaťažuje vysokými teplotami. Vnútri môžete dýchať čistý vzduch vďaka ionizátoru, meditovať pri farebnom osvetlení a počúvať obľúbenú hudbu z rádio/mp3 prehrávača.


Infrasauna Ruby s elegantnými líniami od českého dizajnového štúdia poskytuje okrem objatia tepla aj svetelnú terapiu alebo hudbu z rádio/mp3 prehrávača. Je vhodná aj do malých interiérov vrátane panelových bytov.Infrasauna Rowen je najväčší model v našej ponuke, ktorý však pôsobí útulne zvonku aj zvnútra. Vrcholná výbava: 11 karbónových ohrievačov vrátane 2 podlahových, ionizátor, rádio/MP3 prehrávač s diaľkovým ovládaním, svetelná terapia, vnútorné osvetlenie atď.


Fínske sauny predstavujú tradičnú škandinávsku metódu saunovania. Zdrojom tepla je elektrická pec s náplňou lávových kameňov. Ich polievaním sa do kabíny uvoľňuje para, ktorá vzduch v interiéri zvlhčuje, ohrieva a môže ho zároveň pre väčšie uvoľnenie prevoňať prímesou vonných esencií alebo bylín. Teploty vo fínskej saune sa pohybujú medzi 70-100 °C. Počas 15-20 min pobytu si presunom medzi hornými a dolnými lavicami volíte teplotnú hladinu, v ktorej sa v danú chvíľu cítite príjemne. Procedúru opakujete 2-3krát. Medzi nimi telo ochladzuje v studenej vode. Väčšina modelov elektrických kachlí fínskych sáun je pripojená k sieti 400 V.


Skvostný dizajn, zaoblené nárožie a výplne z pobronzovaného tvrdeného skla, urobia z tejto fínskej sauny Parima 4 dominantu každého priestoru. Vo výbave sú 2 lavice z osikového dreva (s rozmerom 58x 231 cm), podhlavník aj ohrádka okolo pece.

Optimálne podmienky pre saunovanie
 • Nechoďte do sauny extrémne vyčerpaní psychicky ani fyzicky.
 • Nesaunujte sa presýtení ani hladní.
 • Rozhodne sa vyvarujte alkoholu, tekutiny ale doplňujte viac než zvyčajne.
 • Vyhraďte si čas pre následný odpočinok (ideálne sa saunujte pred spánkom).
Vířivé vany poskytujú dokonalé uvoľnenie tela aj mysle. Hydromasáž v teplom kúpeli (do cca 40 °C) má navyše na ľudské telo rad blahodarných účinkov. Americká rodina Jacuzzi najprv experimentovala s využitím prenosných vodných čerpadiel a dýz na liečebné účely. Prvú plne integrovanú osobnú vírivú vaňu následne verejnosti predviedol Roy Jacuzzi v roku 1968. A práve americké značky sú dodnes na špičke v luxuse a kvalite víriviek. Napríklad v sortimente Mountfieldu nájdete vírivky so škrupinou aj prevádzkovými technológiami z USA. Bublinkovú kúpeľ s prúdovou masážou si budete môcť dopriať v pokoji a súkromí svojho domova - na záhrade, terase alebo pri bazéne. A to celoročne aj pri vonkajšej teplote hlboko pod nulou.
 
Škrupina s ergonomickými pozíciami na sedenie alebo ležanie je usadená do elegantného opláštenia na povrchu alebo zapustená pod povrch. Niekoľko desiatok vzduchových a prúdových dýz vrátane rotačných presne vie, ako vás uvoľniť! Pre dokonalý zážitok je zvyčajne k dispozícii aj audiosystém a farebné LED osvetlenie. Prevádzku celého systému majú na starosti najmodernejšie technológie, ktorých funkcie ovládate doslova jedným prstom. Vodu udržuje v automatickom režime vďaka výkonnému ohrevu, kvalitným čerpadlám a viacnásobné tepelnej izolácii. Ozónový generátor čistí vodu na bezchlórovej báze.


Akrylátová vírivka Palermo so špičkovou americkou škrupinou značky Lucite Acrylic® so zárukou 7 rokov, najmodernejšími technológiami a komfortným americkým ovládaním Balboa. Do 5 ergonomických pozícií na sedenie a ležanie je osadených 42 dýz a 16 LED žiaroviek na farebné podsvietenie. Vo výbave je okrem iného aj dotykový ovládací panel (s možnosťou ovládanie cez WiFi) alebo kvalitný audiosystém.
 
Prihlásiť sa
Uživatel nepřihlášený
Registrovať