Mountfield a víno: Pre radosť zo života

Mountfield a víno: Pre radosť zo života
Víno patrí k luxusnému životu. Máme ho radi my a majú ho radi aj naši zákazníci. A tak niet divu, že sa naša ponuka od roku od roku 2014 podstatne rozrástla. Zahŕňa vína šumivá, biele, ružové aj  červená z rôznych kútov sveta: Talianska, Čile, Juhoafrickej republiky a teraz aj z Nového Zélandu.

Prečítajte si, čo o novozélandských vínach hovorí náš garant komodity, prezident asociácie sommeliérov ČR, pán Martin Pastyřík: „Krajina má na pestovanie vína ideálne podmienky: jasné ostré slnko, ideálne striedanie denných a nočných teplôt, rozmanitú klímu od miernej a kontinentálnej cez subtrópy k prímorskej a tiež bohaté pôdy od tmavej sopečnej po svetlú štrkopieskovú. Hovorí sa, že na Novom Zélande snáď nie je možné urobiť zlé víno a naše novinky sú toho dôkazom.  Vybral som pre vás dve vína z novozélandského vinárstva Sileni Estates: voňavej ovocnej odrody Pinot gris a Sauvignon blanc.“ Pripite si s nami na zdravie!

Pinot gris, Gran Reserva Premium: Toto víno pochádza z vinice Hawke´s Bay. Má atraktívnu a jasne žltú farbu so slamovými odleskami, strednú viskozitu a vyváženú chuť s dlhou dochuťou. Spoznáte v ňom jemne korenené tóny zrelého kôstkové ovocia, najmä broskýň a aj hrušiek a citrusov. Hodia sa k nemu plody mora alebo mierne korenené ázijské jedlá.

Sauvignon blanc, Gran Reserva Premium: Odroda Sauvignon blanc je pre Nový Zéland typická a Sauvignon blanc z viníc Marlborough patrí k najvyššie hodnoteným vínam z tejto krajiny vôbec. Má atraktívnu, jasno žltú farbu so slamovými odleskami, strednou viskozitou a sviežim záverom. V plnej chuti a vôni ucítite tropické ovocie, najmä grapefruit a aj egreš. Výborne bude chutiť s plodmi mora, kozím syrom alebo šalátom, ale môžete ho podávať aj ako aperitív.


Vína Pinot gris a Sauvignon blanc z Nového Zélandu
 
Prihlásiť sa
Uživatel nepřihlášený
Registrovať