Ako vybrať bazénový vysávač?

Bazénový vysávač je dôležitou výbavou každého bazéna, ktorá vám uľahčí a urýchli starostlivosť o čistotu vody v bazéne. Bazénový vysávač vysaje mechanické nečistoty z dna bazéna a vybrané modely efektívne čistia aj steny bazéna.
Bazénové vysávače – Ako vybrať

Automatické bazénové vysávače

Ako už pomenovanie napovedá, stoja tieto sofistikované zariadenia na samom vrchole medzi bazénovými vysávačmi. Automatické bazénové vysávače stačí ponoriť do vody, všetku prácu urobia za Vás a budú pracovať aj v čase Vašej neprítomnosti. Vyčistí dno aj steny bazénov. Nevyžadujú prepojenie s pieskovou filtráciou, pretože nečistoty zbierajú do integrovaného vaku / vrecka / cartridge. Po ich naplnení veľmi jednoduchým spôsobom obsah vyprázdnite. Tieto hviezdy medzi bazénovú výbavou sú vhodné pre všetky typy zapustených bazénov rôznych tvarov s rôzne profilovaným dnom.

Poloautomatické bazénové vysávače

Poloautomatické bazénové vysávače fungujú vďaka napojeniu na pieskovú filtráciu, pričom podľa konkrétneho modelu vyžadujú, aby jej výkon (prietok) bol minimálne 4m3/h. Platí, že čím je filtrácia výkonnejšia, tým efektívnejšia je práca vysávača. Pohyb po dne bazéna zaisťuje pulzná membrána. Efektívne a samy bez nutnosti obsluhy vysávajú všetky mechanické nečistoty z dna a niektoré modely aj zo stien bazéna. Ich zostavenie a sprevádzkovanie je absolútne jednoduché, nepotrebujete žiadne náradie. Po zostavení a pripojení ich stačí len ponoriť do vody.

Poloautomatický bazénový vysávač

Ručné vysávacie hlavy

Ručné (mechanické) vysávače sa hodia skôr k menším bazénom a fungujú vďaka napojeniu na pieskovú filtráciu - využívajú jej sací efekt. Nevýhodou je nutnosť osobnej obsluhy, kedy pomocou teleskopickej tyče, na konci ktorej je umiestnená vysávacia hlava, budete vysávaciu hlavu posúvať po dne bazéna. Hlava nasáva nečistoty spolu s vodou do hadice, ktorá ju skimmerom odvádza do čistiaceho ústrojenstva pieskovej filtrácie. Samotné vysávanie nie je fyzicky nič náročného a zvládne to každý.

Ručný vysávač Shark Blaster

Šikovný batériový vysávač pre čistenie vírivých vaní a malých bazénov. (Niektorí záhradkári ho využívajú aj na vysávanie mechanických nečistôt zo zberných nádob na dažďovú vodu, sudov apod.).
 


Ostatné tiež zaujíma

Ako sa starať o vodu v bazéne?
Ako sa starať o vodu v bazéne?

Mohlo by vás zaujímať

Automatické
Poloautomatické
Ručné

Tipy pre vás

Bazénový vysávač Azuro Warriror
612,00 €
Bazénový vysaváč Imperial
1 005,00 €

Kategória článku