Menu Zatvoriť
043 / 413 38 31 (volajte Po-Pi 9-18 a počas víkendov 9-17)
Čo potrebujete na prevádzku bazéna Azuro

Čo potrebujete na prevádzku bazéna Azuro

V posledných rokoch sú u nás veľmi obľúbené rodinné bazény Azuro. Dôvodom je fakt, že tieto bazény sú ako jediné na tuzemskom trhu konštrukčne aj materiálovo riešené tak, aby ich bolo možné použiť nie len na inštaláciu na povrchu terénu, ale aj aby sa dali jednoducho čiastočne či úplne zapustiť do zeme.
 

Výhody bazénov Azuro Vario a Azuro Ibiza

 • Konštrukčné a materiálové riešenie umožňuje inštaláciu telesa na povrchu, jeho čiastočné alebo úplné zapustenie a to aj do svahu
 • Lacná a nenáročná stavba bez nutnosti betónového podložia a v prípade realizácie na povrchu aj bez výkopu.
 • Odolná stena zo silného oceľového plechu so žiarovým zinkovaním a viacvrstvovou antikoróznou ochranou zaručuje jeho dlhú životnosť. V prípade modelového radu Azuro Ibiza dokonca dvojnásobne zosilnená so zárukou 7 rokov.
 • Hĺbka až 1,5 metra (modely Azuro Ibiza) v kruhovom aj oválnom prevedení pre komfortný pohyb aj zábavu celej rodiny
 • Výber špeciálnej vnútornej fólie v rôznych hrúbkach aj dizajnoch
 • Výber vonkajšieho dekóru steny s odlišným dizajnom aj povrchovou úpravou (lak, PET alebo PVC fólia): AzuroVario (2 varianty) a Azuro Ibiza (3 varianty)

Rez stenou bazéna Azuro IBIZA

Rez stenou bazéna Azuro Ibiza

Rez stenou modelu Azuro Vario

Rez stenou bazéna Azuro Vario

 

Stavebná príprava bazénov Azuro

Čo potrebujete na prevádzku bazéna Azuro

Pokiaľ si nie ste celkom istí tým, čo všetko je potrebné na prevádzku bazéna Azuro, odporúčame návštevu ktorejkoľvek predajne Mountfield. Budú sa Vám venovať naši odborne vyškolení technici. Poradia Vám s výberom najvhodnejšieho príslušenstva, ktoré bude spĺňať Vaše požiadavky a presne zodpovedať parametrom konkrétneho modelu bazéna. Ale už teraz si môžete s nami základné náležitosti jeho prevádzky prejsť.

Obsah balenia bazéna:

 • Teleso bazéna (výber z 27 modelových variantov)
 

Odporúčané príslušenstvo na prevádzku bazéna bazénu Azuro:

Viete, že pri kúpe bazéna Azuro máte jedinečnú možnosť výberu jeho finálnej podoby? Okrem tvaru a rozmeru telesa budete voliť z dvoch typov geotextilnej podložky, až zo štyroch variantov špeciálnej vnútornej fólie a tiež z 5 atraktívnych dekórov vonkajšej steny.
 

Príslušenstvo a doplnky na údržbu bazéna

Každý si želá mať v bazéne krištáľovo čistú vodu. Aby ste toto docielili, je potrebné sa pravidelne venovať jej údržbe. Je jednoduchá a zvládne ju každý.
 

Bazénové prípravky Azuro pre čistú a zdravú vodu

Komplexný systém, ktorý zbaví bazén všetkých neduhov – špinavú, zelenú aj kalnú vodu premení na priezračne čistú a zdravú vodu. Pomôže nastaviť a udržiavať správne pH a iné vlastnosti v optimálnych hodnotách pre Váš dokonalý zážitok z kúpania počas celej sezóny. Starostlivosť o bazénovú vodu je jednoduchá a zvládne ju každý za pár minút. Používajte kvalitné bazénové prípravky a vodu pravidelne filtrujte. Čo by ste mali mať po ruke:  
Využijete isto praktický plavák na chémiu do bazéna, v ktorom sa tablety plynulo rozpustia a dávkujú rovnomerne prípravok do bazénovej vody.

Podrobný návod, ako sa starať o vodu v bazéne nájdete tu.

 

Príslušenstvo na odstraňovanie hrubých nečistôt

Bazénovú vodu však neznečisťujú len mikroorganizmy, ale aj hrubé nečistoty ako spadnuté lístie, hmyz, tráva apod. Veľkú časť z nich prirodzene zachytí skimmer, ale údržbu bazéna bez jedinej smietky na hladine, stenách aj na dne zabezpečia títo pomocníci:

 
 • Bazénové vysávače automatické, poloautomatické alebo ručné
 • Hladinové a dnové sieťky na ľahké zbieranie nečistôt z dna aj hladiny bazéna. S praktickou teleskopickou tyčou máte každé miesto v bazéne na dosah
 • Kefy čistia špinu z dna a stien bazéna
 • Krycia plachta zamedzí padaniu nečistôt do bazéna v čase, kedy ho práve nepoužívate
 

Teplá voda znamená dlhšiu a komfortnú kúpaciu sezónu

Kúpať sa v príjemne teplej vode o niekoľko týždňov viac ako by to doprialo len slnečné počasie? Presne toľko vodnej zábavy a radosti s celou rodinou Vám úsporne a ekologicky zabezpečia títo pomocníci:
 
 • Tepelné čerpadlo predstavuje vysoko efektívny spôsob ohrevu vody pomocou tepelnej energie z okolitého vzduchu
 • Solárny ohrev využíva na ohrievanie vody pretekajúcej panelom energiu slnečného žiarenia
 • Solárna plachta násobí slnečné žiarenia a tým ohrieva vodu a v noci aj počas chladných dní obmedzuje tepelné straty.
 • Teplomer do bazéna, s ktorým máte tú pre Vás ideálnu teplotu na kúpanie stále pod kontrolou!
 
Pokiaľ budete používať všetky uvedené doplnky a bazénové príslušenstvo, tak údržba bazéna bude pre Vás hračkou a Vy si môžete už len užívať krištáľovo čistú a teplú vodu vo vlastnom bazéne Azuro.
 

 

Bazény Azuro Vario a Ibiza