Príprava dreva jednoducho a rýchlo

Príprava dreva jednoducho a rýchlo

Spracovanie palivového dreva je stále veľmi aktuálna téma. Najbežnejším a zároveň najobľúbenejším pomocníkom pri tejto činnosti je reťazová píla, či už benzínová, elektrická alebo akumulátorová.
Príprava dreva jednoducho a rýchlo
Svoju existenciu započala už pred 100 rokmi. Prvá benzínová píla bola skonštruovaná v roku 1927 a po prvý krát ju použili na kopci Dolmar v Duryňsku. Jej premiéra zožala taký úspech, že kopec dal meno aj hamburskému podniku, kde sa píla začala vyrábať. Vážila 58 kg a bola obsluhovaná dvoma muži. Prvá klasická benzínová píla ovládaná jedným človekom prišla na svet v roku 1950.

A za viac ako 70 rokmi zaznamenali tieto stroje neskutočný vývoj. Hmotnosť išla rapídne nadol, výkony mnohonásobne nahor, zaviedli sa najrôznejšie technické prvky ako antivibračný systém (po prvý krát v roku 1964), brzda reťaze (1972), automatická brzda reťaze (1982), katalyzátor (1989) alebo odľahčené štarty vďaka pomocnej pružine (1991). Do segmentu reťazových píl neustále prenikajú najmodernejšie technológie, čo sa prejavuje na dlhšej životnosti strojov, vyšších výkonoch aj komforte pri práci.
 
Rezanie AKU pílou
AKU píla GD40 CS 40 z radu Greenworks 40 voltov
Benzínová píla Oleo Mac
Profi benzínová píla Oleo-Mac GS 651
 

Čo konkrétne za tým stojí?


Pre dlhšiu životnosť: napr. tlakovo liaty valce motora so stenami opracovanými diamantom a pokovanými vrstvou niklu, kľuková skriňa a karter z horčíkovej zliatiny, trojsegmentová spojka, kovaný kľukový hriadeľ, špičkový americký karburátor Walbro, dva piestne krúžky pre lepšiu tesniacu a stieraciu funkciu a mnoho iného.

Pre vyšší komfort: prepracovaný antivibračný systém na zníženie hladiny vibrácií (tvorený zostavou pružín a silentblokov), dokonalá ergonómia a perfektné vyváženie, jednoduché štartovanie vďaka dekompresnému ventilu či poloautomatickému sýtiču, kované lišty Oregon zo špeciálneho tvrdokovu s vymeniteľným vrcholom, priehľadná palivová nádrž, prepínanie na letnú a zimnú prevádzku atď.

To všetko a mnoho iného nájdete na našich pílach. Ako líder trhu dokážeme ponúknuť stroj pre každého užívateľa – od rekreačných až po profesionálov. Píly na pílenie dreva na záhrade, tesárske práce, prerezávanie stromov, prácu v korunách, ale aj prvotriedne stroje na ťažbu v lese. Vo výkonoch od 0,95 do 3,5 kW, s lištami dlhými až 46 cm.
 
V ponuke nájdete píly tradičnej a osvedčenej značky OLEO‑MAC, prvotriedne modely našich vlastných značiek MTF, PATRIOT alebo LEVITA a v neposlednom rade produkty GREENWORKS od svetového lídra na poli AKU záhradnej techniky.
 
Vyberať môžete medzi pílami benzínovými, elektrickými aj AKU. Na nákup všetkých môžete využívať mimoriadne nízke ceny POVIANOČNÉHO VÝPREDAJA na VŠETKO.

Ostatné tiež zaujíma

Posezónny servis záhradnej techniky ušetrí peniaze aj čas.
Posezónny servis záhradnej techniky ušetrí peniaze aj čas.

Mohlo by vás zaujímať

Reťazové píly
Drviče konárov
Štiepkovače
Štiepačky dreva
Sekery

Tipy pre vás

Benzínová motorová píla Oleo-Mac GSH 400
415,00 €
235,00 €
Elektrická píla LEVITA 160 EP
127,00 €
62,00 €
Aku reťazová píla Greenworks GD40CS15 40V
318,00 €
199,00 €
Benzínová motorová píla MTF CS 42 T
305,00 €
195,00 €
Benzínová motorová píla Oleo-Mac GSH 560
489,00 €
320,00 €
Píla elektrická MTF CSE 180 G
185,00 €
92,00 €